YENİDEN MERHABA

Mesleğimiz muhasebecilik olunca, malumunuz mart ve nisan ayları muhasebeciler için zor geçen aylardır. İş yoğunluğumuz nedeni ile sitedeki köşemi istemeyerek olsa biraz bayatlattım.

 
Hem köşeyi tazelemek hem de bu hafta başımıza gelen farklı bir konuya açıklık getirmek amacı ile yeniden merhaba diyorum.  Şöyle ki;
 
Birkaç gün ünce, belediye hoparlörlerinden  yankılı metalik bir sesle bir vefat ilanı veriliyor. Aslen Yürükselim mahallesinden diye başlayıp kendi ismimle;  Ali AVGIN hakkın rahmetine kavuşmuştur, diye biten bir ilan yapılıyor.
 
İsim aynı olunca, mahallede aynı, doğrusu bende kendimden şüphelendim. Sonra hayatta olduğumu fark edince, aynı isimde bir yakınımız olan başka bir Ali AVGIN ın rahmetli olduğunu öğrendim.
  
İşte bizim macera  belediye hoparlöründeki o ilanla başladı. Dostlarımızın bir kısmı, vefat edenin ben olduğumu zannederek İNNA LİLAH diye başlayan o duayı dudaklarında mırıldanmalarına sebep olmuşum.
 
Bazı dostlarımız işi garantiye almak için tedirgin bir şekilde aradılar. Bir kısım sağlamcı dostlarda işi, daha da garantiye alarak ulu camiye kadar teşrif etmişler.
 
Camide o dostlarla karşılaşmamız ve o andaki şaşkınlık halleri farklı duygusal anlar yaşamamıza sebep oldu.
.
Yanlışlığı fark ettikten sonra şakalaşmalar öbür tarafta durumlar nasıl diye çeşitli espriler yapıldı. Anlayacağınız son birkaç günüm kendi taziyelerimi kabulle geçti.
 
Bu vesile ile; ilanı duyup bizzat ulu camiye kadar gelenlere, durumu öğrenmek için telefon açanlara, meil atanlara, kendilerine verdiğim zahmetten dolayı özür diliyor, ilgi ve alakalarına teşekkür ediyorum.
 
Bilhassa taziye tavası getirmek için arayan, gazeteci üstadlarımızdan sayın Bekir DOĞAN beye de, gösterdiği bu nazik tavrından dolayı ayrıca teşekkür ederim. Zira damdan düşenin halini, damdan düşen anlarmış. Bekir beyde bir zamanlar aynı şekilde isim benzerliğinden vefat etti zannı ile, evine günlerce taziye lahmacunları getirildiğini biliyoruz.
 
kendilerine, ofisime getireceği taziye tavası için teşekkür ettikten sonra onun yerine, hayatta kalmamın şerefine ben bir  tava ziyafeti vermek istediğimi belirttim. Dolayısı ile bu konu ile ilgilenen duyarlı üçüncü şahıslara duyurulur.     
 
Ne diyelim Allah hepimize hayırlı uzun ömürler nasip etsin diyorum.
 
Selam ve sevgilerle.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Ali AVGIN Arşivi