Yayın İlkeleri / Kullanım Şartları

AMACIMIZ

Kahramanmaraş merkez olmak üzere bir grup gazeteci tarafından kurulan www.marasgundem.com.tr adındaki bu site öncelikli olarak KAHRAMANMARAŞ LOBİSİ olmayı hedeflemiştir. Bu güzel şehrin tanıtımında bir şeyler yapabilme adına yapılan uğraşları bütün dünya ile paylaşmayı amaç edinmiştir.

YAYIN KURULU OLARAK;

Basın ve İnternet yayıncılığı ile ilgili kanunların bize verdiği hakkı vatandaşımızın ve milletimizin lehine kullanmayı taahhüt ediyoruz.

CEVAP HAKKINA SAYGILIYIZ

Maraş gündem iddia ve ithamlara karşı taraflara en hızlı biçimde cevap hakkı tanımayı taahhüt eder.

Yayınlanan haberlerdeki fotoğrafların veya içeriğin gerçekle bağdaşmaması durumunda, ilgili kişilerin ya da kurumların istekleri doğrultusunda haberi yayından kaldırmayı kabul eder.

KİMSEYE BAĞIMLI DEĞİLİZ

Maraş gündem herhangi bir siyasi partiye, görüşe ya da gruba üye olmayan, bağımsız, bağlantısız bir YAYIN POLİTİKASI uygulamayı taahhüt etmiştir. Haberleri okuyucularıyla en tarafsız haliyle sunma prensibiyle yayındadır. Bu hususta, haberlerin manipüle edilmeden, tarafsız biçimde okuyuculara duyurmayı taahhüt eder.

OKUR YORUMLARI

Marasgundem.com'da haberlere ilişkin yapılan yorumlar, ziyaretçi yorumlarıdır. Yorumlarla ilgili marasgundem.com yorumları tarafsız bir şekilde yayınlamakla görevlidir. Basın meslek ilkeleri ve ahlaki olan yorumları yayımlar. Ancak yorum içeriğinden kesinlikle sorumlu tutulamaz. Farkında olmadan ancak yayın ilkelerine uygun düşmeyen yorumları uyarı gelmesi halinde yayından kaldırmayı taahhüt eder. Gönderilen yorumları yayımlayıp yayımlamama yetkisi yayın kurulundadır.

YAZAR SORUMLULUĞU

Bu internet sitesinde açık isimle yazan köşe yazarının yazısı yayımlanır. Mahlas kullanımı yasaktır. Yazar yazdığı yazıdan dolayı doğrudan sorumludur.
Yazarın yazdığı yazıların yasal yükümlülüğü birinci derecede yazarı bağlar. Yazarın yazdıkları sitemizin görüşlerini yansıtmaz.

HABER SORUMLULUĞU

Bu internet sitesi İhlas Haber Ajansı (İHA) ) ve Anadolu Ajansı (AA) abonesidir. Bu iki ajanstan kullanılan haberlerin sorumluluğu bu ajanslara aittir. Site tarafından yapılan haberlerin sorumluluğu ise bize aittir.

Prensiplerimiz gereği açık, şeffaf ve ilkeli bir yayın politikası izleyerek, topluma en doğru, en sağlıklı bilgileri ulaştırmayı taahhüt ediyoruz.