SEÇİMLERDE SON VİRAJA GİRERKEN

29 Mart Yerel seçimler için geri sayım başladı.3.21.0 derken 29 Mart 2009 günü vatandaşlarımız sandığa giderek 5 yıl için Belediye Başkanları, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis üyeleri ve muhtarlar için oy verecekler.

Kahramanmaraşlı olarak, Kahramanmaraş’ta yaşayan biri olarak 1983 yılından bu yana yapılan seçimlerde sürdürülen “seçim kampanyalarının” en kalitelisinin bu dönemde şu ana kadar yapıldığını gönül rahatlığı ile söyleyebilirim.
Seçmenden oy isteyen siyasi partilerin adayları mitinglerde ve diğer toplantılarda “belden aşağı” bir üslup ve siyaseti benimsemediler.
Benimseyecek olan isimlere de “seçmen ilgisiz kalmak” şeklinde bir yanıt verince, adaylar doğal olarak projeleriyle gündemde yer tutma uğraşı içine girdiler.
19- 20 ve 21 Mart tarihlerinde 5 Belediye Başkan adayını Aksu TV’de konuk olarak ayrı ayrı ağırladık ve çeşitli sorular yönelttik.
5 Belediye Başkan adayının yaptığı konuşmalarda benim aklımda kalan konuları burada ifade etmek istiyorum.
CHP Adayı Sayın Kabakçı’nın “Teknokent!” projesi,
MHP Adayı Sayın Daşçı’nın “yönetim anlayışı ve ekip ruhu!”
Anavatan Adayı Sayın Aras’ın “kent kimliği ve vizyon arayışı!”
SP Adayı Sayın Mahçiçek’in “Yeni imar planı anlayışı!”
DP Adayı Sayın Kısacık’ın “Yoksullukla ilgili projeleri!”
Beş ayrı partiden 5 ayrı Belediye Başkan adayının ortaya koymaya çalıştığı ve bu kentte farklı bir bakış açısı getireceğine inandığım ve uygulanabilir bulduğum projeler olarak bunlara bakabiliriz.
30 Mart 2009 tarihinde Kahramanmaraş Belediye Başkanlığı koltuğuna oturacak olan isim; öncelikle rakiplerinin ortaya koydukları projeleri inceleyerek, uygulanabilir olanlar üzerinde bir çalışma başlatması gerektiğini düşünüyorum.
30 Mart 2009 tarihinden sonra “Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak!” Gerek yerelde ve gerekse İktidar noktasında Kahramanmaraş’ta çok ciddi bir muhalefetin olacağını, yapılacağını şimdiden ifade etmek istiyorum.
Bunu hissedebiliyorum.
Çok kaliteli, huzurlu ve görüntü kirliliğinden alabildiğine uzak bir seçim sürecini Kahramanmaraş olarak bitiriyoruz.
Kahramanmaraş’ta huzurlu bir seçim süreci yaşanmasında katkıda bulunan bütün siyasi partilere, adaylara, emniyet ve güvenlik güçlerine teşekkür ediyorum.
Son söz olarak yine ifade etmek istiyorum.
29 Mart seçimlerini milat olarak algılıyorum. Ve 30 mart’tan sonra hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını ümit ediyor, başarılar diliyorum.
Kazanan ülkemiz olsun, Kazanan Kahramanmaraş olsun!...

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Mehmet TAŞ Arşivi