Jülide DEMİRTAŞ

Jülide DEMİRTAŞ

Özellikler

Günümüz insanı artık normal bir aile yaşamından hızla uzaklaşmakta ve dağılmakta.

Özellikle büyük şehirlede makineleşmiş bir hayat ya da boşanmaların artması ile dağılan yuvalar…

Bu gibi durumlarda olunca çocuklara oluyor mutsuzluk ve çekilmeyen bir hayat.erkek çocuğu annede kalınca baba modelini kaybetmiş oluyor.kız babaya verilirse kız çocuğu bu kez anne modelinden tamamen uzaklaşıyor.

Tüm bunlarda ileride kurulacak düzenli aile ortamlarına kötü örnek teşkil ediyor.

***

Günümüz kadın ve erkeği zamana ayak uydurup birbirlerine benzemeye çalışıyorlar.

Kadınların en kolay giysisi pantolon oldu.erkeklerin ise bir tek etek giymedikleri kaldı.yakın zamanda kozmetik ürünlerde kullanımın arttığı büyük bir gerçek.

Oysa süslenmek kadına has bir durum.erkek temiz ve bakımlı olmalı derken abartmamalıdır.kadın özentisi olan bir erkek hiçbir zaman çekici değildir ve olamaz.

Aynı zamanda erkeğe benzemeye çalışan bir kadında bir erkek için çekici gelmeyecektir.

Bir erkek evin küçük tamir işlerinden anlayabilmeli ve mutfakta da yumurta kırma, makarna yapma gibi meziyetlerine sahip olabilmelidir.

Erkek çocuklarının birden çok kız arasında büyümüş olması onlara benzemesi ve onlar gibi davranma alışkanlığına itebilir.dikkat etmelidir ki o bir erkek çocuğudur ve kızların oynadığı bir oyunda başarı sağlayamayabilir.

Aynı durum kız çocukları içinde geçerlidir.kreşte veya yuvada,okulda birçok erkek çocuğunun arasında yetişen kızlarda da gözlenmiştir ki erkeksi tavırlar ön plana çıkmıştır…

Her cinsiyetin kendine özgü tavır ve davranışları vardır.bunların zamanı geldiğinde öğretilmesi ve uygulanması önemlidir.

***

Erkeklerin göğüs kıllarını aldırma,kaş aldırma, manikür ve pedikür yaptırma işlemlerini yaptırmakta bir sakınca görmez oldu.

Oysa süslenme kadına has bir davranıştır…

Her cinsiyetin kendi özelliklerini koruması dileği ile…

Önceki ve Sonraki Yazılar