M.Fatih ERDOĞAN

M.Fatih ERDOĞAN

Herkes Müslüman’ım Diyor

Kimileri kızsa da ben kızmıyorum. Yeter ki mesajı gönderen duygularını, düşüncelerini kaleme alsın. Ortaya yeni bir bakış açısı koymaya çalışsın. Sağdan soldan kestiği ve onlarcasını aldığımız mesajları bize yollamasın. Çoğunluğu okumayan ve yazmağa yüreği düşen insanlarımız özel günlerimizde mesaj yazmaya devam ederse birkaç kişi olsa bile bu vesileyle okumanın ve yazmanın büyüsüyle tanışmış olur diye düşünüyorum.

Çok saydığım ve çok sevdiğim Cevdet Kabakçı Hocam geçtiğimiz Cuma günü çok güzel bir yazı kaleme almış. Yazısını yine aynı güzellikte bir dua ile süslemiş. Yazıyı Whatsapp kanalıyla benimle paylaşma lütfunda bulunmuş. Okuyunca çok etkilendim. Kendisini arayarak teşekkür ettim. Yazıyı; Siz kıymetli okurlarımla paylaşmak isteğimi belirtim ve paylaşım için izin istedim. Allah kendisinden ebeden razı olsun. Beni kırmayarak istediğim izni verdi. Eminim okuyunca Sizlerde beğeneceksiniz…

“Herkes Müslüman. Ama Kuran’ın tarifine göre kim Müslüman?

-Kahvaltıda on çeşit yemek yiyen Müslümanlar, Çörek otunun şifasını anlatıyor.

-Yabancı marka kıyafet giyen Müslümanlar, peygamberin hırkasını anlatıyor.

-Köşklerde, Dubleks Villalarda, Triplekslerde, Saraylarda oturan Müslümanlar, Peygamberin kerpiç evini anlatıyor.

-Özel Hastanelerde tedavi olan Müslümanlar, hacamatın faydalarını ve sünnet olduğunu anlatıyor.

-Yabancı ülke vatandaşlığı almak için kuyrukta bekleyen Müslümanlar, Mekke'nin korunmuş şehir olduğunu, kutsallığını anlatıyor.

-Her yıl, Yunan adalarına, Miami'ye, Dubai'ye, Mali'ye tatile giden Müslümanlar, bir kere yaptığı Haccın ve umrenin hikmetlerini anlatıyor.

-Tanıdık hatırı, torpil ve rüşvet ile müezzin seçen Müslümanlar, Bilal’i Habeşi'nin güzel sesini anlatıyor.

-Her yıl Antalya'da Alanya'da sahilde Kumsal tatili yapan Müslümanlar, çöl kumları üstünde susuzluktan şehit olan Sümeyye’yi anlatıyor.

-Lüks salonlarda, lüks kıyafetler, lüks yiyecekler, lüks arabalar ile düğün, sünnet töreni yapan, gösterişin göze sokulduğu her şeyi yapan Müslümanlar, israfın haram olduğunu anlatıyor.

Kornanın Siyonist bir oyun olduğunu, Çin'de üretildiğini, ABD'nin yeni bir dünya düzeni kurduğuna inanan Müslümanlar, sonra oturup Allah'ın Yahudilere verdiği cezaların kıssalarını ve tufanları anlatıyor...

Filistin’de insanlar canlarıyla imtihan oluyor. Burada ‘ay ben o görüntüleri seyredemiyorum’ deyip dizi kanalları seyrediyor.

Buna benzer örnekler artırılabilir. İşte bunların hepsi Müslüman olduğunu bilip bunları yapıyor. O halde neden bu haldeyiz diye kimse bir şey sormasın biz dini kendimize böyle benzettik.

Dinin emrine uymak, dinin emrettiği şekilde Müslüman olmayı beceremedik.

DUA…

YA RAHİM, YA AZİZ, YA GAFFAR

ALLAHIM;

Attığımız her adımı senin rızan İÇİN atmayı nasip et

Bizden öncekilere müjdeleyip nasip ettiğin fetihleri bizlerede nasip et.

Allah’ım;bizleri kibir kuyusuna düşmekten koru.

Allah’ım;bizlere son nefesimize kadar senin yolunda cihat etmeyi nasip et.

Allah’ım;senin ve Resul’ünün aşkıyla kavrulan bizleri İslam’ın sancaktarı olmayı nasip et.

Tüm İslam âlemine ümmet olma şuuru ve başlarında onları toplayan Halife nasip et.

Allah’ım;Filistin’in İslam beldesi olduğu Günü görmeyi bizlere nasip et.

Allah’ım Senin her şeye gücün yeter. ÂMİN.”

Cevdet KABAKÇI. 15.03.2024 Cuma Kahramanmaraş

Cevdet Kabakçı Hocam Müslümanım diyen toplumumuzun davranışlarını analiz etmiş. Herkesin Müslümanım demesine rağmen davranışların Müslümanlıktan ne kadar uzak olduğunun izahını yapmış. Toplumun Allah’ın dinine uymak yerine dini kendilerine uydurarak yaşamaya başladıklarını delilleriyle ispat etmiş. Uyanmamıza, doğruyu bulmamıza vesile olası adına paylaşmak istedim. Allah Cevdet Hocamdan ebeden razı olsun.

İçerisinde bulunduğumuz Ramazan-ı Şerifin Hürmetine Rabbime niyaz edelim. Dualarımızı kabul buyurması için yalvaralım. Bu mübarek ayın hürmetine yurdumuzda ve tüm İslam coğrafyasında yeniden ‘Müslümanca bir yaşam hâkim olsun inşallah.Âmin…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
M.Fatih ERDOĞAN Arşivi