SMMM ODASININ ÜÇ AYLIK MANZARASI

Kahramanmaraş Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası geçtiğimiz aylarda yaptığı seçimlerle yeni yönetim kurulunu seçmişti. Oda başkanlığına ise Arif ŞEN getirilmişti.

Bilindiği üzere başkan Arif ŞEN,  SMMM Odasına yeni bir vizyon getirmek üzere meslektaşlarından oy istedi. Bu amacı gerçekleştirmek üzere meslektaşları da kendisine  teveccüh göstererek oy vererek başkan seçmişlerdi.

Seçimlerin üzerinden yaklaşık üç ay gibi bir zaman geçti. Geçmiş bu üç aylık zamanı da ölçü kabul ederek, vizyon farklılığının nasıl hayata geçeceği hususunu yorumlamaya çalıştık.

Hemen başta belirtmek isteriz ki Arif ŞEN başkanlığındaki oda yönetiminin önceki yönetimlere göre belirgin derecede farklığı var.

Seçimden sonraki ilk icraat olarak odaya yeni bina kazandırılması hususun da  yönetimin gayretli çalışmalarını biliyoruz. Bu konuda Başkan Arif ŞEN hemen seçim sonrası tertiplenen dayanışma gecesinde yaptığı konuşmada; “Odanın mevcut fonlarına ilaveten TÜRMOB genel merkezden de finans desteği sözü aldık” demesi. Meslektaşlarını daha ilk günlerde heyecanlandırmıştı.

Bu umut bu günlerde gerçeğe dönüşmek üzeredir, Zira başkan  Arif ŞEN,  başkanlar kurulu için gittiği Ankara’da TÜRMOB genel merkezinde yaptığı görüşmelerde; Arsa alımı, Proje ve temel atmak için 300 Bin TL nin TÜRMOB tarafından tahsis edildiğini öğreniyoruz.  Şimdiden hayırlı uğurlu olsun diyoruz.

Seçimden hemen sonra Arsan Center de “Meslektaşlar arası dayanışma gecesi” tertiplenmesi ve meslektaşların ilk defa aileleri ile birlikte bu yemekli geceye katılmaları  “vizyon farklılığı” olarak algılanmıştı.  

Geçtiğimiz haftalarda moral birlikteliğini sağlamak amacı ile oda yönetimince meslektaşlara üç günlük Güneydoğu Mardin gezisi tertiplenmesi eskiden pek sık rastlanmayan etkinlikler  olarak değerlendirildi.

Önümüzdeki ekim ayında ise Suriye gezisi tertiplenmesi de gösteriyor ki, K.Maraş SMMM Odası bu tip sosyal etkinliklerle adını daha çok duyuracağa benziyor. 

Oda hizmet komisyonlarının belirlenmesi biraz gecikse de, komisyonlarda görev alacak meslek mensuplarının belirlendiği bildiriliyor. Bu komisyonlar kendi alanlarında çalışmalarına başladığında Kahramanmaraş SMMM Odasına yeniden heyecan katarak meslektaşlar arasında bilgi ve birlikteliğin güçleneceği umuluyor.

Yeni yönetimin koalisyon olmasına rağmen, başkan Arif ŞEN tevazü ile temsilde birliktelik görüntüsü vermeye özen göstermesi olumlu hareketlerdir. Umulur ki ekip ruhunu zedeleyen aykırı hareketler yaşanmaz.

Sonuç olarak başta da dediğimiz gibi, ilk üç aylık dönemde yönetim sınıfta kalmamıştır ama arzulanan yerinde de değildir.

Başkan Arif ŞEN ve ekibine bu zorlu görevinde başarılar diliyoruz. 

Selam ve sevgilerle. 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Ali AVGIN Arşivi