Biraz sevgi biraz hoşgörü

Insanın ruhunu doyuran, yaşama keyf ve huzur veren unsurların en başında şüphesiz manevi iklim başı çeker.

 

Dinimizce manevi iklimin en yogun oldugu mübarek üç aylara girdik. Gece Regaip Kandiliydi. Kimileri bu gecenin kıymetini bilir, kimileri ise diger gecelerden ne  farkı var deyip bitirir işi.

 

Bir çok aksilikler art arda yaşamınızda yer etmeye başladıgında "şükür" "tövbe" gibi kelimeler hafızanızda yoksa, her an çekilmez olmuştur artık. Kestirmeden hayatınıza son vermek istersiniz.

 

Oysa ruhunuzda bir parçacık da olsa "manevi iklim" kırıntıları olsaydı, yaşamın bütün zorluklarını yenebilecek irade ve kuvveti kendinizde bulurdunuz.

 

Kahramanmaraş"ta ard arda gelen intiharlar, intihar denemeleri ve diger trajik olayların perde arkasını araladıgımızda bu sorunlarla karşı karşıya kalacagımızı düşünüyorum.

 

Huzur içinde, saygı ve hoşgörü çerçevesi ile donatılan bir ruh etrafına ancak pozitif enerjiler yayar. Yaşamında her olumsuzluga gögüs germek, onunla mücadele etmek ve bu mücadeleden galip ayrılmak vardır.

 

Degerli Kahramanmaraşlılar;

 

Dini, dili, ırkı, cinsi ne olursa olsun, etrafımızda bizimle birlikte bu evrende var olan canlılara sevgiyle yaklaşalım.

 

Dinimizde kin yoktur.

Dinimizde hasetlik yoktur.

Dinimizde düşmanlık yoktur.

 

Son dönemde ülkemizde var olan sosyal ve siyasal olaylara karşı bizlerin yapacakları olmalıdır.

 

şu mübarek ayların ve gecelerin hatırına; ülkemiz ve milletimiz için her namazın ardında ellerimizi yaradana açarak O"ndan hayır ve saadetler talep edelim, isteyelim.

 

Ülkemizde kardeş kanı akmaması için, ülkemizde birligimizin, dirligimizin bozulmaması için millet olarak sıgınacagımız tek liman manevi iklimin ruhlarımıza verecegi güzelliktir.

 

Güzel düşünürsek, güzel yaşarız.

 

Ülkemizde her günümüzün bayram huzuru içinde geçmesini temenni ediyor, üç aylarınızı kutluyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Mehmet TAŞ Arşivi