BAŞBAKAN’IN ELBİSTAN ÇIKARMASI VE HATIRDA KALANLAR!..

10 Mart Salı günü Elbistan’dayız.

Saat 11.00 olmadan Elbistan’a ulaştık. Tekir kasabasında Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Abid Vanlı ve İHA Temsilcisi Yusuf Taş ile sabah kahvaltısını yaparken Başbakanın Elbistan mitingi ile ilgili sohbet ettik. Artılarını eksilerini konuştuk.
Saat 11.30 gibi miting alanındayız.
Hani “bindirme” diye tabir edilen siyasi organizasyon ve meydanın doldurulması var ya, pek göremedim. Kaldı ki Elbistanlıyı iyi bilirim ben.
Fotoğraf makinamızı çıkartıp miting alanında şöyle bir dolaştığımızda genelde Elbistan, Ekinözü, Nurhak, Afşin ve Göksun gibi ilçelerden ve köylerden gelen vatandaşlar miting alanında.
Miting oldukça geçikmeli başladı. Ama meydanda hınca hınç doluydu. Başbakan konuştukça heyecan artıyor, bayraklar bol bol sallanıyordu.
Miting alanına hakim bir yerden fotoğraf çekiyorum. Neredeyse bütün alanı görebiliyorum.
Mitinglerde rakam vermeyi sevmem.
Başbakan konuşurken vatandaşlar Elbistan’ın İl olma taleplerini dile getiriyorlar. Başbakan olmaz diyor ama seçimlerden sonra da hayırlı olsuna geleceğim diyor. Yani kapıyı ne tam kapatıyor, ne de açık bırakıyor.
Elbistan ilçemizde gazeteci bir dostumuzun ofisindeyiz. Bana sordu kaç kişi vardı dedi. Bende 35 ile 40 bin arasında ama bindirmeler hariç dedim. O da bende öyle düşünüyorum dedi.
Orada otururken bir grup Ak Partililer geldiler. Onlarla da bu rakamda üç aşağı beş yukarı anlaştık gibi.
Dün Ak Parti İl binasında Milletvekili Veysi Kaynak sordu. Elbistan mitinginde kaç kişi vardı dedi. Bende 50 bin dedim. Oradakilere dönerek biraz önce bu rakamı bende söylemiştim. Demek ki gözlemlerimiz doğru dedi.
Ak Parti Elbistan ilçesinde 2004 seçimlerinden çok daha şanslı giriyor bu seçimlere.
Bana göre Ak parti Elbistan ilçesinde Belediye Başkanlığı seçimini kazanamazsa, bu teşkilat ve adayın suçu olur.
İyi bir ortam var.
Ama gazeteci arkadaşlarla konuşurken Av. Durmuş Küçüğün medya entstrümanlarını kullanamadığı ve bu gücü Abdullah Paksoy’un daha iyi kullandığı yönünde bir eleştirileri oldu.
O ofiste son çıkan birkaç farklı gazetenin birkaç günlük nüshalarına baktığımda bu serzenişi anladım.
Seçimi yeniden MHP adayı Abdullah Paksoy kazanırsa Ak parti İlçe teşkilatının kapısına kilit vurulması ve milletvekili Avni Doğan’ın bir daha ağzını açmaması gerekir diye düşünüyorum.
O meydandaki kalabalığın yansımalarını gördüğüm kadarıyla ne İlçe teşkilatı ne de belediye Başkan adayı halka iyi anlatacak ekip ve kadro çalışması içinde değiller.
Bu da Elbistan ilçemizde Ak partiye seçim kaybettirecek yeterli sebepler olarak görüyorum.
Tabii bu öneri ve eleştirilerimden ders çıkartan parti kazanır. Ama bunu aleyhte bir yazı olarak gören ve bize küsen aday ise hepten silinip yok olmaya her zaman mahkumdur diyorum.
Zira Elbistan ilçesinde Ak Parti Belediye başkanlığını kazanmak için hiç bu kadar fırsat yakalayamamıştı!...

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Mehmet TAŞ Arşivi