DEDEOĞLU’NUN SÖZLERİ VE POYRAZ’IN DURUŞU

 

Bugün 16 Nisan 2009. Belediye Meclis toplantısı yapıldı. Gündemde önemli bir konu yok. Yeni döneme ilişkin hizmet alımları ile ilgili ihale süreçleri ile ilgili alınan kararlar vardı.
Toplantıda gündem sona erdikten sonra MHP Grup Başkanı Kamil Dedeoğlu yeni döneme ilişkin düşüncelerini ifade etti.
Öncelikle “biz muhalefet değiliz!” Bizi muhalefet olarak görmeyiniz. Kahramanmaraş’ın gelişmesi adına yaptığınız her icraatın yanındayız. Ancak bize göre “yanlış” diyebileceğimiz uygulamalarınızda sebeplerini dinlemelisiniz dedi.
Kahramanmaraş Belediyesinin geçen dönemde yaptığı bazı icraatları ve bazı hizmetleri takdir ettiğini ifade ederken “ortak akıl!” konusu üzerinde durdu Dedeoğlu.
Dedeoğlu’nun konuşması “övgü ve eleştiri ama yapıcı” nitelikteydi. Yol gösterici, sorunlara çözüm bulucu, elini birlikte taşın altına koyucu bir muhalefet tarzı gördüm.
Salonda çıt çıkmadan herkesin can kulağı ile dinlediği konuşma yaklaşık 10 dakika sürdü sanırım.
Nazik ve akıcı bir üslup ile kaleme alınan konuşma sona erdikten sonra Belediye Başkanı Mustafa Poyraz’ın açıklamaları da bu denli önemliydi.
Poyraz öncelikle “ben yaptım oldu!” mantığının sona erdiğini, eksikliklerin farkına seçim çalışmaları sırasında daha iyi varıldığını ve vatandaşın talepleri ve beklentilerini karşılayacak nitelikte çalışmalar içine girileceğini ifade etti.
Kamil Dedeoğlu’nun konuşması sona erdikten sonra bizzat Poyraz bu konuşma alkışlanır diyerek alkışladı.
Umarız gelecekte bu meclis güzel hizmetlerle anılsın.
Ben geleceğe umutla bakıyorum.
Belediye Meclisindeki bu samimiyet bana daha çok umut veriyor. Diyalog, ortak akıl, ekip ruhu gibi anlayışların yerel yönetimlerde hakim olması başarıyı kaçınılmaz kılacaktır.
Gördüğüm manzara iyi!....

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Mehmet TAŞ Arşivi