BAŞKAN DEĞİŞİMİ GERÇEKLEŞTİREBİLECEK Mİ?

Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz Ak Parti listesinden Belediye Meclis üyesi seçilen 32 kişiyi kamuoyuna tanıttı.

İşletmeciliğini Cengiz Kamalı’nın yaptığı Pınarbaşı Destan tesislerinde ilkbaharın kendini hissettirdiği ilk gün yani dün yapılan bu tanıtım toplantısında basının ilgisi de büyüktü.
Belediye Başkanı her iki yanına da “iki bayan üyeyi” alarak bayanlara verilen desteği de bir bakıma göstermiş oldu. Benim tespitlerime göre Kahramanmaraş’ta “kadın seçmen” eğilim olarak Ak Parti’ye oy verdi.
Neyse gelelim konumuza;
Sayın Poyraz “yeni” yönetim, yeni anlayış, yeni bir tarz gibi ifadeleri çok kullandı. Bir değişim yapacağına inanıyorum.
Üyeleri tanıtırken bir isim dikkatimi çekti. Mustafa Kemal Hançerli.
Sevgili Mustafa daha önce Kahramanmaraş Belediyesinde İnşaat Mühendisi olarak çalışmış, parti yönetimi ile iyi, insanlar ile iyi bir diyalog kuruyor.
İçimden şunu geçirdim.
Mustafa Kemal Hançerli Belediye Başkan Vekili olarak görev alırsa, Mustafa Poyraz’ın çok rahat edeceğini düşündüm.
Zira Sayın Hançerli, Belediyeyi biliyor. İnşaat Mühendisi. Bir evrak önüne geldiğinde yada bir proje önüne geldiğinde “bu nedir?” diye kimseye sormasına gerek yok.
Parti yönetimi ile de, milletvekilleriyle de bir ilişkisi var. Eğer Belediye başkan vekili olursa, kamuoyu da rahatlar. Basın mensupları ile de iyi bir ilişkisi var.
Sanırım Sayın Poyraz, Hançerli’nin bu özelliklerinden istifade ederek ondan faydalanmayı düşünecektir.
Kahramanmaraş Belediyesinin sorunlarını ve nerede eksik kaldıklarını Sayın Poyraz toplantıda izah etti.
O sorunları çözecek bir çalışma Kahramanmaraş’ı her alanda rahatlatacaktır.
Ben her şeyin iyi olacağına inanıyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar
Mehmet TAŞ Arşivi