M.Fatih ERDOĞAN

M.Fatih ERDOĞAN

Tatlı Telaş

Eğitim, ülkemizde 7 den 70’e herkesi ilgilendiriyor. 08 Eylül 2014 Pazartesi günü anasınıfı,  1. Sınıf, 5. Sınıf ve 9. Sınıf öğrencileri okula başlıyorlar. Ara sınıf öğrencileri şanslı, onlar bir hafta daha tatil yapacaklar. Ara sınıflar için okullar 15 Eylül Pazartesi günü başlayacak.

TEOG sınavına giren ve yerleştiği okulu pek beğenmeyen öğrencilerin nakil müracaatları devam ediyor. Eylül ayının sonuna kadar devam edecek. Her okuldan başka okullara nakil gidenler olacak. Nakil başvurusunda bulunan veliler mutlaka takip etmeliler.

Özel okul eğitim desteği için başvuru sonuçları dün açıklandı. Başvuru yapanlar sonuçlara www meb.gov.tr. Adresinden ulaşabilirler. Destek kazananlar 05-09 Eylül tarihleri arasında özel okul tercihinde bulunacaklar. Tercih işlemini sakın unutmasınlar.

Herhangi bir özel okulla görüşmeden destek başvurusunda bulunan veliler 09 Eylüle kadar özel okulları dolaşmalı, kafasına ve kesesine uygun bir okul bulmalı ve bu okulu tercih etmelidir. Aksi halde destek çıktığına pişman dahi olabilirler.

ÜNİVERSİTE KAYITLARI

01 Eylül 2014 Pazartesi günü Üniversitelerin kayıtları başladı. Maalesef kendi çocuklarımız kendi üniversitemizi tercih etmiyorlar. KSÜ’yü genellikle düşük puanlı doğunun çocukları tercih ediyor. Bu durumun nedenleri; “Hoca bulunamaması, tercih edilen bölümlerin açılamaması, kampus’un bir türlü bitirilememesi” şeklinde özetlenebilir.

Hukuk, Mimarlık, Eczacılık, Dişçilik, Rehberlik gibi banko tercih edilen onlarca bölüm KSÜ de açılamıyor. KSÜ, peynir ekmek gibi satan ürünleri tezgâhına koyamıyor. Raflarındaki malların son kullanma tarihleri ise çoktan geçmiş. KSÜ’nün mallarını alanlar; “açlıktan ölmektense raf ömrü geçmiş ürünleri almak iyidir” mantığıyla KSÜ’ye gelenlerdir.

KSÜ, daha önceki dönemlere göre daha iyi idare edilmemektedir. Bunun aksini söyleyen çıkarsa kendisini seve seve dinlerim. İkna olursam kullandığım bu cümle için köşemden özür dilerim.

Sayın Bekir Doğan geçen yazısında Türk Hava Yollarının Gaziantep de farklı, Kahramanmaraş’ta farklı uygulamalar yaptığını yazmış. Kahramanmaraş’a haksızlık yapıldığını ispat etmiş. Yazısının sonunda haklı olarak “Bu şehrin sahibi kim?” diye de sormayı ihmal etmemiş. Sayın Bekir Doğan sorarda ben soramaz mıyım? Elbette sorarım… KSÜ’nün sahibi kim?  

PİŞKİN ALMAN

Bir Alman gazetesinin sayfalarına taşıdığı bir haberden öğrendik ki dost bildiğimiz Almanlar gözünü kulağını bize dikmişler ve düşmanca bir tavırla yıllarca bizi dinlemişler. Adamlar pişkin, “Devletlerarasında olur böyle şeyler” deyip gülüp geçiyorlar. Bizim Usta’da “İstihbaratı güçlü ülkeler diğer devletleri dinleyebilirler. Bu durumu biz o ülkelerin başkanlarıyla konuşuruz” diyerek işi geçiştirmeye çalışıyor. O alıştığımız “ One minute/van minit!” çıkışından eser yok. Bizim Usta vallahi pek yaman, kiminle nasıl konuşacağını çok iyi biliyor!

Bir pişkinlikte hala şehrimizde konuşlandırılan Alman Patriot Füze Bataryaları Komutanı Albay Thorsten den gelmiş. Bu densiz röntgenci Alman; Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grupta mücadele eden Kahramanmaraşspor’un ilk maçında takımın atkı ve formalarını giyerek takıma destek olmuş.

Canım Kahramanmaraşsporlu kardeşlerim devletimizin gizli sırlarını dinleyen bu densiz röntgenciyi protesto etmemiş. Bu densiz röntgenci bir daha maça gelirse tüm stadyum kendisini protesto etmeli, röntgencilik yaptığına bin pişman etmelidir. Usta ve kalfası bu konuda gıkını çıkarmasa da bizler bu densiz adama hak ettiği uyarıyı mutlaka yapmalıyız. Yani; “ Bu Pişkin Alman’ı” demokratik tepkilerimizle “Pişman Alman” yapmalıyız…

 

Önceki ve Sonraki Yazılar