M.Fatih ERDOĞAN

M.Fatih ERDOĞAN

İşler Tıkırında Hamdolsun!

Türk Lirası'ndan 6 sıfır atılarak Yeni Türk Lirası'nın kullanımına geçildiği gün bir Amerikan doları kaç liraydı dersiniz? Hatırlayamadınız değil mi? Nerden hatırlayacaksınız ki. Ben hatırlamak için Merkez Bankası verilerine baktım, o tarihte (01.01.2005) bir ABD Doları; 1.348 YTL imiş. Bu günlerde ise Dolar 2.000 Liraya ulaştı hamdolsun!

Türk Lirası'ndan 6 sıfır atılarak Yeni Türk Lirası'nın kullanımına geçildiği gün Kahramanmaraş’ta benzinin Litresi kaç liraya satılıyormuş diye Petrol Ofisi verilerine baktığımda benzinin litresi 2,31 Liradan satılıyormuş. Bugün benzinin litresi 5,00 Liraya ulaştı hamdolsun!

Türk Lirası'ndan 6 sıfır atılarak Yeni Türk Lirası'nın kullanımına geçildiği gün Türkiye genelinde işsizlik oranı ne kadarmış diye merak edip TUIK verilerine bir göz attığımda karşıma çıkan işsizlik oranı yüzde 9,7 iken 2013 yılı Mayıs döneminde ki işsizlik oranı  %8,8 seviyesinde gerçekleşmiş. Tarım dışı işsizlik oranı %11, 15–24 yaş grubunu içeren genç işsizlik oranı ise %16,6 ya ulaşmış hamdolsun!

Üşenmeyin; ekmek, su, elektrik, kömür, doğalgaz gibi temel tüketim maddelerinin fiyatlarını da siz araştırın. Gördüğünüz manzara karşısında mutlaka ‘hamdolsun!’ diyeceksiniz.

Eminim ki araştırmalarınızın sonunda; ‘İçerde ve dışarıda sıfır sorunla karşılaşacağınız gibi ekonomide, sağlıkta, eğitimde, adalette, ulaşım ve haberleşmede hiçbir problem göremeyeceksiniz ve hamdolsun’ diyeceksiniz!

Güzel ülkemde sorun bırakmayan, tüm sorunları bir bir çözen hükümet erkânı kendilerini‘Osmanlı’ zannederek gözlerini dışarıya dikip bölgemizdeki sorunları da çözmeye yeltendiler.

Irak’tan Saddam’ı, Libya’dan Kaddafi’yi, Tunus’tan Zeynelabidin Bin Ali’yi, Mısır’dan Hüsnü Mübarek’i ve Suriye’den Beşar Esad’ı koltuklarından indirerek bu ülkelere demokrasi getireceklerine inandılar ve inandırdılar. Bazen İsrail’e bazen İran’a tepki verdiler. Elbette demokrasinin bir bedeli olacak dediler ve bu ülkelerde binlerce insanın ölümüne sebep olacak işlere giriştiler. Hamdolsun ki tüm bunları iyi niyetle yaptılar!      

Özgürlükler açısından ne durumdan ne duruma geldik hiç mukayese ettiniz mi? Düne göre fikirlerini söylemekten korkan birisine rastlayanınız var mı? Hamdolsun yok!

Başımızda herkesi dinleyen bir Hükümetimiz var mı? Hamdolsun var!

Bebek Katili Öcalan’la bile görüşülmüyor mu? Hamdolsun ki görüşülüyor!

Kandil’de ki teröristlerle, teröristlerin başı Kara Yılan’la görüşülüyor mu? Hamdolsun görüşülüyor!

Bu teröristlere çarşıda, pazarda, yolda yolakta rastlanıyor mu? Hamdolsun rastlanıyor ve de Milletvekillerimizin bazıları tarafından kucaklanıyor!

Peki, çoktan beri çarşıda pazarda üniformalı Türk askeri veya subayı göreniniz var mı? Hamdolsun ki bu darbecilere artık rastlanmıyor! Kışlalarından dışarıya çıkamaz oldular hamdolsun! Kendi darbecilerimizi ve darbelerimizi unutturmamak için elbette günlerce elin darbesiyle meşgul olacağız!

Peki, canım ülkemde çarşıda pazarda dolaşanlar ve hayatlarından son derece memnun olanlar kimler? Söylenenlere bakılırsa; ‘Babalar, Baronlar, PKK’lılar, Karanlık adamlar ve birde Akil İnsanlar.’ Hamdolsun ki ortalıkta cahillerin izine bile rastlanmıyor!

Küçük esnaflar, zanaatkârlar, doktorlar, öğretmenler, memurlar, işçiler, çiftçiler, emekçiler derdini kimselere anlatamayan şehrimin işsiz çocukları, sermayeye teslim edilen gençlerimiz, yavrularımız nerdeler? Onlar ortalıkta pek gözükmüyorlar. Allah âlem önümüzdeki seçimde nasıl bir yol izleyeceklerine karar veriyorlar. Her şeyi tıkırında ve de halkın yararına yürüten bu iktidara karşı sahneye koyacakları ‘Hamdolsun’ isimli oyunun provasını yapıyorlar olsa gerek!

İşler tıkırında hamdolsun. Ortalarda işleri daha güzel yapabilecek kimselerde yok zaten! Öyleyse; ‘İktidarın verdiğine vereceğine Hamdolsun!’

Önceki ve Sonraki Yazılar