M.Fatih ERDOĞAN

M.Fatih ERDOĞAN

Hayırlı Olsun

       12 Haziran Pazar günü yapılan genel seçim sonuçları yine Ak Partinin zaferiyle sonuçlandı. Kesin olmayan sonuçlara göre Türkiye genelinde %50 oy alarak 325 Milletvekili çıkartacak olan Ak Parti böylece tek başına iktidar olmayı da garantilemiş oldu. Kahramanmaraş ise  %70 oy oranı ile Ak Partiye en çok oy veren il oldu. Buna rağmen siyasi partilerin Kahramanmaraş da ki milletvekili sayıları değişmedi. 2007 seçimlerinde olduğu gibi AKP: 6, MHP: 1, CHP: 1 Milletvekili çıkartmaya hak kazandılar.

       Gerek Türkiye genelinde gerekse Kahramanmaraş’ta hayal kırıklığı MHP de yaşandı. Aldığı %13’lük oy oranıyla Türkiye genelinde 54 milletvekili çıkartabilen MHP, %12’lik oy oranıyla da Kahramanmaraş’tan ancak bir milletvekili çıkartabildi.

       12 Haziran 2011 Seçimleri şehrimize, ülkemize ve tüm insanlığa hayırlar getirsin. Bu seçim sonuçları sayesinde ülkemiz insanları daha mutlu, daha güvenli, daha insanca, daha onurlu bir şekilde yaşayabilsinler inşallah…

       Ak Partiden Mehmet SAĞLAM, Nevzat PAKDİL, Mahir ÜNAL, Yıldırım Mehmet RAMAZANOĞLU, Sevde Beyazıt KAÇAR, Sıtkı GÜVENÇ seçilirken Milliyetçi Hareket Partisinden Mesut DEDEOĞLU ve Cumhuriyet Halk Partisinden de Durdu ÖZPOLAT bir sonraki genel seçimlere kadar Kahramanmaraş Milletvekili olarak görev yapacaklar. Kendilerine yeni görevlerinde yürekten başarılar diliyorum. Büyük Millet Meclisinde uyumamalarını, ayrılmamalarını ve söz konusu Kahramanmaraş olduğunda sekizinin de kol kola girmelerini ve Kahramanmaraş’ın problemlerini hızla çözmeye çalışmalarını tavsiye ediyorum. Sonuçların hepimiz adına hayırlı uğurlu olmasını bir kez daha niyaz ediyorum.

        17 HAZİRAN KARNE GÜNÜ

       Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretimde okuyan yaklaşık 16 milyon öğrencimiz

 17 Haziran 2011 Cuma günü karne heyecanı yaşayacak. 2010–2011 eğitim öğretim yılını tamamlayan öğrenciler için yaklaşık 3 ay sürecek olan yaz tatili Cuma günü başlayacak.

        Karnelerinde zayıfı olmayan çocukların sevinç içerisinde evlerine koşacakları kesin. Zayıfı olan öğrenciler ve veliler ise öğretmenlerin tavsiyelerini dikkatle dinlemeliler. Veliler kırık notlara karşı anlayışlı olmalılar. Karneleri bir başarı ölçüsü olarak görmeyerek karnelerindeki notlardan dolayı çocuklarına baskı yapmamalılar. Başka öğrencilerle ve özellikle kardeşleri ve akrabaları ile kıyaslamamalılar.

       Karneleri abartmamalı ve karneye bakıp hediye alınmamalıdır. Doğru olan, öğrencinin gayretinin takdir edilmesidir. Bazı ailelerin çocuklarına,  "başarılı olursan sana hediye alacağım" dediğini sık sık duyuyoruz. Bunun doğru olmadığını sürekli dillendirmemize rağmen bazı velilerin hala başarıya rüşvet verdiklerini de biliyoruz. Bu doğru bir davranış değildir. Sadece karnesi iyi olan çocuklar değil, her çocuk tatili, gezmeyi, eğlenmeyi ve oyun oynamayı hak ediyor. Tatil, çocukların yaşamsal hakkıdır. Türk eğitim sistemi ise, ‘çocuğun karnesine bakarak başarılı ya da başarısız’ diye sınıflandırılmasına yol açıyor. Anne ve babalar bu yanlışa düşmemelidir.

       Anne ve babalar, çocuklarını karneleriyle birlikte mutlaka aile büyüklerinin yanına götürmelidir. Maalesef ülkemiz de nesiller arası kopuş yaşanmaya başlamıştır. Bu durum ciddi anlamda değerler bozulmasına, kimlik bunalımına ve kendini tanımada zafiyete neden oluyor. Hâlbuki çocukların, anne ve babalarından daha çok anneanne, babaanne ve dedelerini sevdiklerini biliyoruz. Onların sözünden daha fazla etkilendikleri de bilinen bir gerçektir.  

       Lise mezunları ve son sınıf öğrencileri, Lisans Yerleştirme Sınavları’nın ilkine yine bu hafta sonu girecekler. Bu öğrenciler; 18 Haziran 2011 Cumartesi günü Matematik – Geometri, 19 Haziran 2011 Pazar günü Sosyal Bilimler,  25 Haziran 2011 Cumartesi günü Edebiyat- Coğrafya, 26 Haziran 2011 Pazar günü ise Fen Bilimleri testlerinden sınava girecekler. Sınavlara girecek gençlere başarılar diliyorum ve dualar ediyorum. Umarım tüm anne ve babalar evlatlarının her türlü puandan ve nottan daha önemli olduğunun bilincindedir…

        Tüm anne ve babalar lütfen karne veya sınav sonuçlarına bakarak sonradan telafisi mümkün olmayan bir delilik yapmaktan kaçının. Sonuç ne olursa olsun onlar sizin evlatlarınız. Size en çok muhtaç oldukları an en başarısız oldukları andır. Lütfen unutmayınız…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum