M.Fatih ERDOĞAN

M.Fatih ERDOĞAN

Hainler

Geçtiğimiz Pazar günü bir yiğidimizi daha toprağa verdik. Mardin'in Nusaybin ilçesinde terör örgütü pkk'ya yönelik operasyonda şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Ethem Hacımahmutoğlu’nu Andırın da son yolculuğuna uğurladık.

Şehidimizin Türk bayrağına sarılı cenazesi,  Andırın  ilçesine bağlı Pınarbaşı Mahallesi'ndeki baba/dede ocağına götürülerek helallik alındı. Evladının Türk bayrağına sarılı tabutunu öpen annesi Rahime Hatun; ‘O benim her şeyimdi, o kıyafetleri bana vereceksiniz, ben oğlumun giysilerini giyip hainlerle savaşmaya gideceğim. Koruyamadım seni kuzum. Beni ömür boyu yakacaksın kuzum’ diyerek gözyaşlarına boğuluyordu. Babası  Ali Murat Hacımahmutoğlu ise oğlunun Türk bayrağına sarılı tabutuna sarılıyor ve sessiz çığlıklarla gözyaşlarını içine akıtıyordu.

Biz şehit Ethem Hacımahmutoğlu’nun acısıyla yanarken Mardin'in Nusaybin ilçesinden bir kötü haber daha geldi. Kötü haber; operasyonda, pkk'lı teröristlerce el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu yaralanan ve Nusaybin Devlet Hastanesine kaldırılan Afşinli Jandarma Uzman Çavuş Mevlüt Çetinkaya'nın şehadet haberiydi.

Cenaze sonrası şehidimizin akrabalarından genç birisiyle birkaç dakika sohbet etme fırsatını buldum. Bu şehit yakını genç sesinin duyulmasından çekinerek fısıltı halinde ve ağlayarak şunları söylüyordu kulağıma; ‘Ethem kardeşim üç beş kuruş maaş almak için uzman çavuş olmadı. Onun derdi vatanın bölünmesine mani olmaktı. O hainlerle savaşmak, son Türk yurdunu, vatanını korumak için bu göreve başladı. Ethem görevini yaptı, o şehit oldu. Sıra bende, Ethemin taşıdığı bayrağı ben dalgalandıracağım. Mardin’de, Diyarbakır’da, Hakkâri’de, Şırnak’ta ben savaşacağım. Büyük ihtimal bir müddet sonra ben de şehit olacağım. Hainler sevinmesin, Türk Milletini asla bitiremezler, yerime şu ufaklık var ya işte o geçer’ diyordu.

Bu sözlerin üstüne başka söz söylenebilir mi? Allah’ına kurban olduğumun gençleri, kınalı kuzularım benim! Her gün bir kaçınız toprağa düşmenize rağmen hainlere göz açtırmıyorsunuz. Bulunduğunuz ölüm tuzaklarıyla dolu toprakları bir milim bile terk etmiyorsunuz. Ne mutlu sizlere, dualarımız sizinle. Allah’a emanet olun, Allah sizleri korusun ve kollasın, düşmanımız pkk sürüsüne karşı sizleri muzaffer kılsın inşallah. Tüm şehitlerimizi cennetine alsın inşallah.

Birkaç satır da pkk’lı hainler için yazacağım: ‘Haince ve korkakça kurduğunuz bombalı tuzaklarla her gün Türk evlatlarının canını, alıyorsunuz.  Damları toprak, duvarları kerpiç, penceresi cam yerine naylon çuvallarla kapatılan ve içerisinde fakir Türkmen kocalarının yaşadığı ocaklara ateş düşürüyorsunuz. Anaları ve Babaları oğulsuz, taze gelinleri kocasız, kundaktaki bebeleri babasız bırakıyorsunuz. Sizler; insanlığın yüz karası rezillersiniz. Sizler; caniler, kan emici hayvan sürülerisiniz.

Ey pkk uşakları size sesleniyorum; yetmedi mi aldığınız canlar, akıttığınız kanlar? Ne etseniz, ne yapsanız başarılı olamayacaksınız. Türk askeri kökünüzü kazıyacak. Ne yaparsanız yapın, yok olacaksınız… Asala gibi soyunuz kuruyacak. Geberip gideceksiniz. Allah belanızı verecek…

Ey hainler sürüsü, sizlere pkk’nın verebileceği bir gelecek asla olamaz. Sizin geleceğiniz yüce Türk milletinin yanındadır. Türk milletiyle birlik ve beraberlik içerisinde yaşamaktır. Daldığın ihanet uykusundan uyan… Türk kardeşlerinizi haince, kahpece öldürmekten vaz geçin. O zaman sizde yaşarsınız…

2. TEOG Sınavı

27 Nisan 2016 Çarşamba günü ikinci TEOG sınavının birinci oturumu yapılacak. O gün Türkçe, Matematik ve Din Kültürü testleri çözülecek. Sınav saat 9.00’da başlayıp 12.00’de sona erecek.

28 Nisan 2016 Perşembe günü ise ikinci TEOG sınavının ikinci oturumu yapılacak. O gün Fen ve Teknoloji, T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük ve Yabancı Dil testleri çözülecek. Sınav yine saat 9.00’da başlayıp 12.00’de sona erecek.

Şu saatten sonra duadan başka yapılacak bir şey yok. Son gün stres atarak, gezerek, eğlenerek geçirilmeli. Beden çok olmamak kaydıyla hafiften yorulmalı. Sınav akşamı mümkünse erken uyumalı ve sabah erken uyanılmalı. Sınav günü sabahı saat 8.30’da okulda olunmalı. Her test için ayrılan 40 dakikalık süre sonuna kadar kullanılmalı. Yanlışlar doğruları götürmediği için tüm sorular cevaplandırılmalı.

Ne diyelim Allah kimsenin emeğini yemez. Herkes mutlaka çalıştığı kadar başarı elde edecektir. Bizler sınava girecek yavrularımız için dualar edelim. Yavrularımız için hayırlı olan ne ise Cenabı Mevla’dan onu isteyelim… 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar