M.Fatih ERDOĞAN

M.Fatih ERDOĞAN

Hac Kurban Siyaset

HAC ibadetini yerine getirmek maksadıyla kutsal topraklara giden yaklaşık 60.000 vatandaşımız Allahın izniyle ibadetlerini yerine getirerek ‘Hacı’ oldular. Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah GÜL Beyefendi de aynı amaçla kutsal topraklardaydı. Sayın Gül bu ziyaretiyle; ‘Osmanlı dönemi dâhil görevdeyken hacca giden ilk Türk Cumhurbaşkanı oldu’ ne mutlu kendisine.

Kahramanmaraşlı birçok dostumuzla birlikte Kahramanmaraş MHP Milletvekilimiz Sayın Mesut Dedeoğlu ve Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Poyraz’ın da Hac görevini yerine getirdiklerini biliyoruz. Rabbim Haclarını kabul etsin. Bizlere ve kendilerine tekrarını nasip etsin inşallah…  

KURBAN Bayramını da bitirdik. Acısıyla tatlısıyla bayram sona erdi. Bayramda 9 günlük tatili fırsat bilerek tatili başka yerde geçirmek isteyen vatandaşlarımız ne yazık ki bu senede yolları kana buladılar. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan verilere göre Kurban Bayramı süresince yurtta meydana gelen trafik kazalarında maalesef 113 kişi hayatını yitirmiş. 624 kişi de yaralanmış.

Son 10 yılda 8 milyon 801 bin 512 trafik kazası yaşanmış. Bu kazalarda 42 bin 721 Canı kaybetmişiz. Bir milyon 869 bin 731 Can da yaralanmış. Dünün aslanları bu gün ya toprak olmuş, ya engelli… Akıllanamıyoruz bir türlü. Gerekli dersi alamıyoruz. Trafik kurallarına uymayı davranış haline getiremiyoruz bir türlü. Bu acı tabloya rağmen toplum olarak gereken dersleri maalesef çıkaramıyoruz. Sevdiklerimizi sevindirmek için çıktığımız kutlu yolculukta can veren, kurban olan biz olup sevdiklerimizin dünyasını karartmaya devam ediyoruz. ‘Hızlı Yaşa Genç Öl’ düsturunu tersine çeviremiyoruz. Dualarımız bu can sıkıcı durumu düzeltmeye yetmiyor. Şimdilik tüm vurdumduymazlıklarına rağmen sorumlulara beddua etmiyoruz. Elbette etmeyeceğimiz anlamına gelmiyor…  

SİYASET iyiden iyiye ısınmaya başladı. Dokuz günlük uzun bayram tatili bence en çok politikacıların işine yaradı. Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde göreve talip olan aday adayları seçim bölgelerinde çaktırmadan nabız yokladılar. Adaylığını açıklayanlar ise vilayette ve siyasi parti binalarında yapılan bayramlaşma törenlerinde görücüye çıktılar. Bu arada birbirlerini tanıma fırsatı da yakalamış oldular.  

‘Erken davranan oy alır’ diyen AK Partinin aday adayları bir bir ortaya çıkmaya başladılar bile. Ortaya çıkan aday adaylarının hepsinin memleket aşkıyla yandığını biliyoruz. Hepsi tanıdığımız, beğendiğimiz ve sevdiğimiz insanlar. Bu kardeşlerimizin; ‘Halka Hizmet Hakka Hizmettir’ düsturuyla yola çıktıklarından hiç mi hiç endişemiz yoktur.

AK Partiden Dulkadiroğlu İlçe Belediye Başkanlığı Aday Adaylığını resmen ilan eden; Necati OKAY, Mustafa ÖZSOY ve Ahmet ARIKAN Beyefendileri kutluyorum ve başarılar diliyorum.

Yine AK Partiden 12 Şubat İlçe Belediye Başkanlığı Aday Adaylıklarını resmen açıklayan; Mehmet SABANCI, M. Nedim TEPEBAŞI, Mustafa Buluntu, Tuncay KAZANCI, Nurettin ABACIOĞLU ve Fahri YİĞİTOĞLU Beyefendileri tebrik ediyorum. Çıktıkları kutlu yolculukta kendilerine başarılar diliyorum. Her geçen gün aday adaylığını açıklayan bu saygıdeğer kardeşlerimizin isimlerinin yanına yeni isimler eklenecektir.

Kahramanmaraş da Ana Muhalefet Partisi konumundaki MHP de henüz bir kıpırtı yok. Kulislerde konuşulduğuna göre Büyükşehir Belediye Başkanlığına Konya Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tahir AKGEMCİ Beyefendinin adaylığı konuşulmakta. Yıpranmamış tertemiz bir isim. MHP’ye güç katacağı kesin. Tahir AKGEMCİ Beyefendiye çıktığı bu kutlu yolculukta başarılar diliyoruz.

MHP’den 12 Şubat İlçe Belediye Başkanlığı Aday Adaylığını açıklayan Sayın Yüksel Horasanlı Beyefendi gönlü Kahramanmaraş sevdasıyla yanıp tutuşan bir kardeşimiz. Kendisine görev verilse de verilmese de Kahramanmaraş için her dem çalışacağından hiç şüphemiz yok. Yüksel Hocamıza da başarılar diliyoruz.

‘Kahramanmaraş’ımız için en hayırlı isimler kimler ise onların adaylıkları gerçek olsun.’ Saygılarımla… 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.