Kuyumcu Selim !

Vatanı sevmek, insanları sevmek, yanlışları değil, doğruları görmek, güzel görüp , güzel konuşmak, güzel görüp güzel düşünmek ! , güzelliklerin yanında olmak , öyle ya herkese nasip olmaz !
Şehrimizin , şairi , halk ozanı , edebiyatçısı, gönül insanı çoktur, bu bağlamda güzel insanları saymaya kalksak sayfalar yetmez dostlar..
Siyaset çarkının dönmeye başladığı bugünlerde 2024 ‘e koşarken : Muhtarlıklar için adaylar, Belediye Başkanlıkları için Partilerden aday adayları çıkmaya başladı..
Belediye Meclis üyelikleri için herkesin gönlünde bir aslan yatıyor.. siyasetin suyu ısınıyor , bu bağlamda Göksun dediğimiz zaman aklımıza ilk gelen Kuyumcu Selim oluyor.. Dün gazeteci dostlarla Göksun ilçesine bir çıkarma yaptık.. çarşı pazar ziyarette bulunduk.. halkın nabzını tuttuk..
Ama gönül adamı olmak, gönüllere girmek bir başka olay ! herkes gönül adamı olamaz, gönüllere giremez.. girmek kolay değil zaman ister !
MHP de Göksun ilçesinde Belediye Başkan aday adayları çıkmaya başladı.. Ben aday adayım diyen Göksun için bende varım diyen Göksun Ziraat Odası Başkanı , Göksun halkının bildiği şekli ile Kuyumcu Selim ,” Ben de varım !” dedi.. Herkes de çıkmasını istediğine şahit olduk..
Cumhur İttifakı içinde : Göksun da Ak Parti mi ? MHP mi ? aday çıkarır bunu zaman gösterecek.. ancak partilerin adayı kim olur onu da genel merkez belirleyecek tatbiki.. Kuyumcu Selim ağabey ben varım diyor.. ben buradayım diyor..
Buradan yola çıktığımızda: Kuyumcu Selim, Selim Cüce , Göksun da gönüllere giren, ufuk ve vizyonlu bir aday olarak karşımıza çıkıyor.. Tüm siyasi partilerden Göksun Belediye Başkanlığı için aday çıkacaktır ama Kuyumcu Selim bir tane ikincisi yok !..
Gönüllere giren Kuyumcu Selim, Göksun da her kesimden belediye başkanlığında oy alacak bir aday adayı ama partisi hangisi olur, nereden aday olur bugün MHP diyor ama yarın Cumhur ittifakı Ak Partiye verilirse Ak Partiden mi , yoksa Bağımsız mı ? olur nereden aday olur bunu zaman gösterecek..
Gönüllere giren Selim Cücü : Gönüllerin adayı , bugün Göksun da görüştüğümüz herkes : ” Kuyumcu Selim ağabey Belediye Başkan adayı olsun” diyor bizde hangi partiden olsun diye sorduğumuzda Partisi fark etmez biz Kuyumcu Selim’e oy veriz diyorlar.. bu söz çok önemli partiye değil Kuyumcu Selime oy verilmesi , parti gücünü de yanına aldığında Göksun Belediye Başkanı oldu demektir.. Tabi şunuda unutmamak gerek : Aday adaylığını koyan, aday olman son dakika içinde belli olur, önemli olan son dakika da Göksun Belediye Başkan adayımız Selim Cüce dedirtmektir.
Göksun halkı : ” Nişan’a , Düğünlere, hasta ziyaretine, cenazeye giden herkesle bire bir 1983 yılından beri ilgilenen ve o günlerde Göksun Tek Kuyumcusu olan Kuyumcu Selim , bugün küçüklerin, kuyumcu Selim ağabeyi, Büyüklerin Kuyumcu Selim Kardeşi.. Göksun ilçesinin güzel sesi olarak herkes biliyor ve takdir ediyor.. Göksun halkı tek ses , “Selim ağabey belediye başkan adayı ol!” diyor.. Kuyumcu Selim ise MHP den aday adayım dedi.. haydi hayırlısı diyorum
İyi Günler

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bekir Doğan Arşivi