Ve Çalıştay Raporları Açıklanıyor

 

Kahramanmaraş’ın gelişmesi adına 2011 genel seçimleri sonrasında siyasi iktidar bir dizi çalıştay tertip eyledi.

Ulaştırma, enerji, sağlık gibi hayati konularda ilgili bakanlar Kahramanmaraş’a geldiler, konuya vakıf insanların görüşlerini dinlediler, çözüm önerilerini not ettiler.

Ben dahil bir çok insan bu çalıştayların yapılması ve önemi ile ilgili çeşitli yazılar yazarak iktidara ve bu çalışmalara destek olduk.

Ama iktidar kanadı bu bakan ziyaretleri sonrasında çalıştaylarla ilgili bir açıklama yapmadı. Hangi kararlar alındı, haberimiz olmadı.

Bekledik ve beklemeye de devam ediyoruz.

Mayıs ayı içindeydi sanırım,

TBMM Ak Parti Grup Başkanvekili Sayın Mahir Ünal ile birkaç siyasi proğramı takip ederken bu konu gündeme geldi. Sayın Ünal, sorunları tespit ettik, çözüm önerileri ve projelerini tamamlamak üzereyiz. Haziran ayı içinde bunları bir kitapçık haline getireceğiz ve kamuoyu ile paylaşacağız demişti.

Haziran ayı sonuydu, bir köşe yazımda bunu Sayın Ünal’a hatırlattım.

2 Ağustos 2012 günü (bu gün) Sayın Ünal’ın sekreteri beni aradı ve Sayın Ünal’ı bağladı.

Sohbet ettik, konunun neden bu güne sarktığını izah ettiler. Sayın Ünal Haziran ayında yasalaşan 3. Yargı paketi kanun değişiklikleri nedeniyle Kahramanmaraş’a gelemediğini Temmuz ayında ise rahatsızlandığını ve yaklaşık 20 gün yattığını ifade etti. (Geçmiş olsun) Bunlar samimi ve içten ifadelerdi. 4 Ağustos 2012 tarihinde yani bu hafta sonu Cumartesi günü Çalıştay sonuç raporu kamuoyu ile paylaşılacak ve bunu Sayın Ünal bizzat açıklayacak… İlgi ve alakası için kendi adıma teşekkür ediyorum…

***

Allah dert verip derman aratmasın

2007 yılında Bel fıtığına yakalandım. Yaklaşık 5 ay evimden çıkmayarak tedavi olmaya çalıştım. Bu dert 5 yıl sonra yani bu yılın Ocak ayında yeniden bana musallat oldu.

Ocak ayından bu yana bir gün iyiyim üç gün perişanım. Gitmediğim Doktor, sınıkçı v.s. kalmadı. Belim adeta haritaya döndü.

29 Temmuz 2012 günü mahallemde sokak ortasında yaşlı insanlarla sohbet ederken tanıdığım ve daha önce bel fıtığı nedeniyle adeta kambur gibi yürüyen bir dostumun geldiğini gördüm.

Dostum dimdik yürüyordu. Yanıma yaklaştı, selam verip uzaklaşırken, - geçmiş olsun bel fıtığından da kurtulmuşsun ameliyat mı oldun diye sordum.

Dostum; - yok ameliyat olmadım. Ama bir arkadaşım bana masaj yaptı kurtuldum dedi.

Bende bu hastalıktan yaşadıklarımı anlattım. Akşam iftar sonrasında çaya davet ettim.

Dostum geldi yanıma, bana masaj yaptı ve benimde ağrılarım her gün azalıyor, normal çalışma temposuna geri döndüm.

Masaj belden yapılmıyor. Bu çok önemli. Masaj sol bacaktan ve ayaktan yapılıyor. Bu yazıyı okuyan ve bel ağrılarından benim gibi çok çekenler var ise 533 602 28 77 numaralı telefonumu arayabilirler, nasıl yapıldığını onlara anlatayım, belki benim gibi şifa bulurlar…

***

Akşam iftarda Belediye çadırındaydık

Dün akşam saatleri Milletvekili Sayın Sıtkı Güvenç beni aradı. Bu akşam Belediye iftar çadırına gitmek istiyoruz. Gelirsen birlikte oluruz dedi.

Ben sanayideyim. Arabam arıza yaptı iki gündür sanayiye gidip geliyorum. Bu arada Saadet Partisi Genel Başkanı hemşehrimiz Sayın Mustafa Kamalak onuruna Safran otelde iftar var. Ve davetiyemiz geldi. Oraya gitmeye karar vermiştim.

Bu arada yeğenim İHA temsilcisi Yusuf Taş telefonla aradı, ondan rica eyledim. Bir proğramın yok ise Sayın Kamalak’ın iftarına katılmasını delikanlı bizi kırmadı, tamam amca peki dedi, dostlara selam söyledik.

İftara çok az bir zaman kaldı, saat 19.15’i gösteriyor. Biz sanayideyiz, arabamızın son parçaları takılıyor.

Çocuklar canla başla çalışıyorlar…Ve biz Belediye iftar çadırına yetiştik.

***

Vekil ve İl Başkanına yemek dağıtımı yaptırdık

İl Başkanı Fatih Erkoç, Merkez İlçe Başkanı Necati Okay ve sayın vekil bir aradayız.

İl başkanını bir tarafa sayın vekili de diğer tarafa yönlendirdik. Kepçe salladılar, yemek dağıtımına katkı yaptılar, bu arada vatandaşlarla sohbet etme imkanı buldular.

Samimi, candan, vatandaşlarla iç içe, onlarla birlikte, ekmeğin yarısı bize, yarısı onlara, hoş bir iftar yaptık, ben kendi adıma mutlu oldum, bizi iftara davet eden dostlarımızda, vatandaşlarda memnun oldular. Yemeklere diyecek yok, her şey vardı. Ayran, tatlı, buz gibi soğuk su ve yemek sonrasında da çaylar içildi, dualar edildi.

Üç aylar ve üç ayların sultanı ramazan ayı güzelliklere sahne oluyor, kalbimizi yumuşatıyor, daha hoşgörülü ve barışsever oluyor insan. Her günümüz böyle olsa diyor, ağız tadımızın bozulmaması için, birlik ve dirliğimizin bozulmaması için Yüce Rabbimize el açıyoruz, Allah’ım birlik ve dirliğimizi bozma, ağız tadımızı bozma, afetlerle, depremlerle, ülkemizi ve insanları imtihan eyleme….

Önceki ve Sonraki Yazılar