Vali Beyin Gazetecilerle Randevusu

Kahramanmaraş’lı gazeteciler Vali beyin toplu randevusunda buluştu.

 

Kahramanmaraşlı gazeteciler farklı tarihlerde farklı zamanlarda Sayın Valimiz Şükrü KOCATEPE den randevü talep etmişlerdi. Gazeteci üstadlarımız muhakkak ki kendi sorunları ile birlikte memleket meselelerini de özetleyip, muhtemelen Vali beye nezaketen hoş geldiniz diyeceklerdi.

 

Ancak sayın valimiz aynı koltuğu on kişiye biletleyen çakma otobüs firmaları gibi, aynı saatte dün 15.00 de hepsine birden aynı yere makamında randevü vermişti.

Haklı olarak ferdi kabullenmeyi bekleyen gazeteci dostlarımız bundan rahatsız oldu. Fakat bu rahatsızlıklarını kabul esnasında vali beye tam olarak aktaramadılar. Belki de misafir olmanın nezaketi ile cılız bir tepkiden öte gitmedi. Zaman tasarrufu  ile mi bilinmez, Sayın Valimiz bu şekilde bir kabulü takdir buyurmuşlardı.

İşin öbür boyutuna bakacak olursak, her şeye rağmen Sayın Valimiz Şükrü KOCATEPE  yi çok samimi ve mütevazi bulduk. Boş koltukların kalmadığı kalabalık misafirlerine umut vaat ederek “ Ben bu şehre hizmetkar olmaya geldim. “ dedi.  

Özel cep telefonunu gelen tüm gazetecilere verdi.  “Yirmi dört saat her zaman sorunlarınızı aktarabilirsiniz, bizzat bu telefonlara ben cevap veriyorum “ diyerek samimiyetini belirtti.

Konuşmalarında şehrin öncelikli sorunları konuşuldu. Başta eğitimde geri kalmışlığımızı masaya yatırdıklarını ve bu hususta çareler araştırdıklarını söyledi. Çarpık sanayileşmemizi eleştirerek en kısa zamanda Pazarcık civarına yeni bir organize sanayi bölgesi için çalışmalar yürütüldüğünü anlattı.

Özel idare iş merkezini eleştirerek “ keşke imkan olsa da yıkabilsek “ diye binanın uygunsuzluğundan yakındı.

Daha sonra davetliler arasında bulunan şair yazar arkadaşımız Mustafa ÖNYURT dostumuz Vali beye şairler şehri Kahramanmaraş’ın kültürel hizmetlere layık bir şehir olduğunu hatırlattı. Vali beye yapacağı hizmetler için şimdiden teşekkür etti. Daha sonra kendisinin şiir ve deneme kitapları ile birlikte bir sinema senaristi olarak katkı verdiği Kahramanmaraş belgesel CD sini Vali beye takdim etti.

Daha sonra gazeteci üstadlarımız Vali beye yapıcı eleştirel gazeteci olduklarını belirterek ”Her zaman hizmetinizdeyiz sayın Valim “ ifadesi ile ayrıldılar. Vali beyde hatalarımız olduğunda bizleri eleştirmeyi ihmal etmeyin diyerek gazeteci misafirlerini valilik giriş merdivenlerinde hatıra fotoğrafı çektirerek uğurladılar.

Sayın valimize vazifelerinde muvaffakiyetler temennisinde bulunarak tekrar hoş geldiniz diyoruz.

Selam ve sevgilerle.  

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar