SMMO ve Düşüncelerim

Kahramanmaraş’ta internet ile en haşır neşir meslek grubu olarak Muhasebeci ve Mali Müşavirleri bilirim.

İnternet sitelerinde ekonomi ile ilgili olan haberler yayımlandığında belli bir oranda okur çeker.

Nitekim bu internet sitesinde de en çok okunan haber ve köşe yazılarının konularına baktığımda ekonomi ve oda ile ilgili haberler çok okunmaktadır.

Bu aralarda SMMO’da yaşanan bir istifa krizi ve bununla ilgili köşe yazısı yazan Ali Avgın kardeşimizin yazıları iyi takip ediliyor, gündem oluyor.

Başkan Arif Şen’i 1983 yılından bu yana tanırım. Rakip olan Abdulkadir Güzeldemirci ile de çok uzun yıllardır dostluğum vardır. Her ikisi de dostum olunca, mümkün olduğunca görüş belirtmemeye özen gösterdim. Seçimler boyunca da her iki grubun haberlerine yer verirken, karşılıklı tartışmaya meydan vermeyecek bir yayın politikasının oluşması içinde çaba harcadık.

Yönetim kurulu üyesi Abdurrahman Üzüm’ün istifası ile başlayan bir süreç gelişti.

Doğal olarak Başkan Arif Şen arkadaşlarıyla görüşerek olağanüstü genel kurul yapmayı uygun gördü.

Bizler aysbergin üstünü görüyoruz.

Niyet okumayı ve varsayımlarla gündem oluşturmayı hiç sevmem ve etik de bulmam. Bu ülkede insanlar ne çekiyorsa, bu niyet okuma nedeniyle çekiyor.

Değerli başkan Arif Şen 11.06.2011 tarihinde üyelere bir mektup göndererek olağanüstü genel kurul yapma gerekçelerini anlatmış ve üyelerin önüne yeniden sandığı getirmek istemiştir.

Dikkatimi çeken; çoğunluğu bizde olan yönetim kurulu üyelerimizden bir kişinin istifa etmesi nedeni ile yönetim içinde azınlık olarak kalmak ve yönetimde görev ve yetkilerimizin sağlıklı bir şekilde yürütülmesinde endişeler taşımam nedeni ile sizlerinde çoğunluk oylarının bir anlamının kalmayarak azınlıkta kalacağı düşüncesi ile…”  diye devam eden ve önerilerini sıralayan mektup ve olağanüstü genel kurul…

Sanırım 25 Haziran 2011 tarihinde olağanüstü genel kurul yapılacak. Kimler aday, kimler değil şu ana kadar ortada olan yok.

Ya da bu adaylardan ve isimlerden benim haberim yok.

Toplumsal duyarlılıkları en fazla olan bu mesleğin ve bu meslek odasının başarılı olması kentimizde sivil toplum alanında katkı yapacaktır.

Bu duygularla yapılacak seçimin hayırlı olmasını diliyor, adaylara başarılar diliyorum.

 

24 HAZİRAN TÜRKÇE OLİMPİYATLARI

Türkçe olimpiyatlarının bende özel bir anısı ve hatırası vardır. 3. Türkçe olimpiyatlarına İstanbul’da izleme imkanı buldum.

Bu güzelliğin bütün Türkiye sathına yayılması, Türkçemizi bir dünya dili haline getirme adına ortaya konulan emekler, çabalar ve ortaya çıkan başarılar göz ardı edilecek bir durum değildir.

20 yıl sonra Türkçe dünya diplomasi dili olarak kendini gösterecektir. Ve ben buna inanıyorum.

Yukarıdaki köşe yazısında değinmeye çalıştığım gibi niyet okuma hastalığımızdan kurtularak, ortada var olan güzelliklere sahip çıkmamız gerektiğini düşünüyorum.

Türkçe olimpiyatlarını Kahramanmaraş’a taşıyan, katkı yapan iş ve sanayi dünyasına, etkili ve yetkili yöneticilerimize velhasıl bütün insanlara teşekkür etmek istiyorum.

Bütün başarıları alkışlamak ve destek çıkmak ülkemizin gelişmesi adına güzel bir şeydir.

Ve bütün hemşehrilerimizi davet ediyorum.

Lütfen bu güzelliği birebir yaşamaya çalışınız. Bu güzellik tarif ile tam yerini bulmuyor….

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.