SMMM’YE HAYIRLI OLSUN

Belli birikimleri olan insanların bir arada olduğu Oda seçimlerinde doğal olarak tarzda farklı oluyor.

Doğrusu Serbest Mali Müşavirlerin seçimi de bu nitelikte oldu. Neredeyse 6 ay süren bir kampanya dönemi yapıldı. Aday olarak ortaya çıkan Abdulkadir Güzeldemirci ve Arif Şen ekipleri, kırmadan, dökmeden, seviyeyi düşürmeden bir seçim dönemi geçirdiler.

Çarşaf liste yöntemi ile hazırlanan seçimde Arif Şen ve iki isim, Güzeldemirci ve bir isim olmak üzere 5 kişilik yönetim kurulu üyelerin tercihi ile oluştu.

Ben bu seçime ve yönteme saygı gösteririm. Öncelikle Demokrasi Kültürünün yerleşmesi ve birlikte çalışma adına güzel bir taplo çıktığını düşünüyorum.

Güzeldemirci ve Alıcı yönetimden istifa eder mi, etmez mi onu bilmiyorum. Bana göre istifa edeceklerdir. Çünkü seçimi kazanan ekibin başarılarına da başarısızlıklarına da yönetimde kalarak paylaşmak istemeyeceklerdir diye düşünüyorum.

Her şeye rağmen seviyeli, ilkeli, kırıp dökmeden bir seçim süreci geçirildiği için bu sürecin diğerlerine de örnek olmasını temenni ederek, seçilenlere başarılar diliyorum.

 

BÖYLE ŞEY OLUR MU?

Fatih Şekkeli İlk Öğretim Okulunda yaşandığı öne sürülen bir olay ve bu olayla ilgili bana gelen bilgi e.maili. Olduğu gibi yayınlayarak, konuyu ilgililere  ve yetkililere havale ediyoruz. Artık gereği yapılır mı, yapılmaz mı o yetkililerin bileceği bir iş. Ben ne aslını ne de astarını biliyorum.

Konu : Fatih Şekkeli İ Ö O .

“Mesaj : 28 mayıs cuma akşamı Fatih Şekkeli ilköğretim okulunda mezuniyet kutlamaları vardı. Veliler olarak davete icabet ettik. Proğram başladı koro türküleriyle. İstiklal marşı ve saygı duruşu yapılmadan. Duruma müdahale edip okul müdürü Ali Orhan Pehlivan beye bildirdik İstiklal marşını okumaya ve saygı duruşu yapılmaya gerek olmadığını belirterek öğrenci velileri ile gereksiz tartışmalara girmiştir. İstiklal marşının öğretildiği devletin resmi eğitim kurumunda bu zihniyet neyi amaçlıyor doğrusu şaşırdık. Bizler bir anlam veremedik Acaba sizler ve sayın Valimiz olaya nasıl yaklaşacaklardır. Bir grup veli olarak durumu takip edeceğiz. Bilgilerinize sunulur.”

Takdir ilgililerindir. Bizim görevimizi duyurmaktır.

REFERANDUM

TBMM’de bir süre önce kabul edilen Anayasa Değişiklikleri hem Anayasa Mahkemesine yapılan itiraz nedeniyle orada beklerken Yüksek Seçim Kurulu Referandum takvimini açıkladı.

Referandum bir milletin kaderini kendi eliyle tayin etme yöntemidir.

Eğer bir ülkede Demokrasi var ise, ve demokrasi ile yönetildiğimizi iddia ediyorsak, milletin tercihine de saygı göstermemiz gerekiyor.

12 Eylül 2010 tarihinde Yüksek Mahkemeden iptal kararı çıkmaz ise sandığa giderek tercihimizi yapacağız.

Ve halkın tercihine de her kes, her kurum saygı göstermek zorunda. Tabii Demokrasi var ise!...

Önceki ve Sonraki Yazılar