SMMMO BAŞKAN ADAYI A.KADİR GÜZELDEMİRCİ

Kahramanmaraş Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası 30 mayısta yeni yönetimini seçmek üzere sandık başına gideceklerdir.

Bu seçimlerde bilindiği üzere iddialı iki grup var. Sayın A.Kadir Güzeldemirci ve sayın Arif Şen grubu karşı karşıya gelmişlerdir. Ayrıca bağımsız aday olarak ta sayın Atilla Sarıyıldız yönetim aday olarak üyelerden oy isteyeceklerdir.

A. Kadir GÜZELDEMİRCİ bu seçimlere Halid ALCI, A. Kadir ŞİMŞEK, Mustafa Serdar KARA ve Yasin KARABACAK yönetim ekibi adayları ile seçim çalışmalarını iddialı bir şekilde yürütüyorlar.

Sayın A.Kadir GÜZELDEMİRCİ nin seçimlerle ilgili değerlendirmelerini kendisini biraz daha yakından tanıyarak aşağıda aktarmaya çalışacağım.

A.Kadir GÜZELDEMİRCİ,  01,01,1952 yılı Kahramanmaraş doğumludur. Mesleğinin kurallarına daha doğumunda da riayet ettiği anlaşılıyor. Zira yıl başında dünyamıza teşrifleri, üstadımızın muhasebede, dönemsellik kuralına ne kadarda riayet ettiği görülüyor.

İlk orta ve lise tahsilini Kahramanmaraş’ta yaparak, yüksek tahsilini Adana İktisadi ve ticari İlimler Akademisi Maliye Muhasebe bölümünü bitirerek tamamlamış.  Mesleğe ilk olarak  Hanefi GÜRLER beyin yanında başlamış, lise son sınıfta kendi muhasebe bürosunu açarak o günden beri faal olarak mali müşavirlik mesleğini icra etmektedir.

Kendileri şimdiye kadar birçok meslek mensubunun yetişmesine katkısı olmuştur. Bu seçimlerde rakibi, sayın Arif ŞEN beyde sayın GÜZELDEMİRCİ ni rahle-i tedrisatından geçen meslektaşlar arasındadır.

Odada yaptığı görevler olarak, önceki dönemlerde oda sekreterliği ve oda başkanlığı görevlerinde de bulunmuş. Yaptığı hizmetlerin neler olduğunu sorduğumda Meslektaşlarımın maddi katkısı ile mevcut oda binasını satın aldım. Ruhsatsız bu mesleği yapanlara karşı savaş açarak bu alanda gözle görülür başarı sağladım “ diyerek icraatını özetlemiş oluyordu.

Kendilerine bu seçimlerde iddialı olduklarını gördüm. Oda başkanlığı ile ilgili şanslarını sorduğumda. “ Herkes kendini şanslı görür ve kadrosunun çok iyi olduğunu söyler. Gerçek olan şudur ki şahsım ve ekibim olarak, odamıza ve meslek mensuplarımıza en iyi ve kaliteli hizmeti verecek bir ekip olduğumuzu görüyoruz “

Neden aday olduğu ile ilgili değerlendirmesini şöyle özetledi “ Biz mesleğimize ve meslektaşlarımııza hizmet için göreve talibiz. Genç meslek mensupları da bunu anlamış olmalılar ki, teveccühlerini bizden yana kullanarak yönetimde bizi görmek istemektedirler.

 Eğer kazanırlarsa yapacaklarını şu cümlelerle özetledi. “ Ekibimle beraber bu göreve layık görülür isek yapacaklarımız meslek mensuplarına hizmet, birlik ve beraberlik içerisinde mesleki refahı sağlamak olacaktır “ dedi.

Son olarak en önemli sorumu sayın başkan adayımıza sordum. Seçim sonuçlarını nasıl tahmin ediyorsunuz. ? Aldığım cevap aynen şudur “ Yeni seçim sistemine göre İnşallah  4  - 1 biz kazanacağız “

Sayın A. Kadir GÜZELDEMİRCİ seçimle ilgili değerlendirmelerini yapmak üzere 15 Mayıs cumartesi günü saat 11,00 de S.M.M.M odasında basın toplantısı yapacağını belirterek tüm meslek mensuplarını davet etmektedir.

Sayın A.Kadir GÜZELDEMİRCİ ve ekibine bu seçimlerde başarılar diliyoruz. Allah gönüllerine göre versin diyoruz.

Selam ve sevgilerle. 

Önceki ve Sonraki Yazılar