SMMM Odasında Yeniden ” Şen-Kalın” Dönemi

 

Kahramanmaraş Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler odasının 21. Olağan Genel Kurulu  11-12 Mayısta yapıldı.

Yaklaşık altı aydan beri seçim kulisleri tüm heyecanı ile başlamıştı. Son güne kadar gruplar iddiasını korudular. Bilindiği üzere seçimlerde iki grup ve bir bağımsız yarışmıştı.

Seçimlere katılım oranı da çok yüksek oldu. Toplam 461 üyesi bulunan Odanın 381 üyesi, gönüllerindeki adayları desteklemek için sandık başında geldi.

Bilindiği üzere seçimlere; Arif Şen ve Halit Alcı ekipleri ile, Serdal Temizyürek’te bağımsız aday olarak seçmenlerinin karşısına çıktı. 

Buna göre ipi göğüsleyen grup; “Arif ŞENAbdullah KALIN” ekibi oldu.

SMMM Odasında dün yapılan  seçimlere göre, oy dağılımı  ve yönetim paylaşımı şu şekilde gerçekleşti.

Yönetim Kurulu üyeliklerine;  202 oyla Arif ŞEN ekibi üç üye verdi. Halit Alcı  ekibi 144 oyla yönetime iki üye verdi. Ayrıca Bağımsız katılan Serdal Temizyürek ise  28 oy aldı  yönetime giremedi.

Bu sonuçlara göre yeni yönetim şu şekilde oluştu.

1- Arif ŞEN,

2- Abdullah KALIN

3- Aydoğan DÜZGÜNER

4- Halit ALCI

5- Atila SARIYILDIZ

Denetleme Kuruluna ise 199 oy Arif  Şen ekibi, 153 oy Halit Alcı ekibine oy aldı. Buna göre

1- Ramazan KİBAR

2- Yakup DOBOVOĞLU

3- Kadim AKBEN

Disiplin kurulu üyeliklerine Arif Şen ekibi 200 oy , Halit Alcı ekibi 148 oy aldı buna göre;

1-  Şahin TAŞÇI

2-  Ahmet TAŞ

3-  Ertan SAKIZCI

4-  İsa Mirzaoğlu

5-  Gökhan GEMCİ

Genel Merkez Birlik delegeliklerinde ise Arif Şen ekibi 223 oy, Halit alcı ekibi ise 138 oy ladı buna göre;

Arif ŞEN, Mehmet GÜMÜŞER, Metin SAÇMA, Abdullah KALIN, Yusuf GÜNEŞ, Ali AVGIN, A. Kadir  GÜZELDEMİRCİ, Ramazan DOBOĞLU, Mahmut YARDIMCI seçilmişlerdir.

Bu sonuçlara göre;  “Arif ŞEN – Abdullah KALIN” ekibi seçimin galibi ve sevinen tarafı olmuştur. Halit Alcı grubu ise yönetimde azınlıkta kalmıştır.

Diğer yanda sevinen taraflardan biride bağımsız aday Serdal TEMİZYÜREK’ti.

Seçimler öncesinde hiçbir gurupta yer almayarak kendi arkadaş grubunun aldıkları kararla, büyük cesaret göstererek aday olmuşlardı. Kendileri her ne kadarda 50 - 60 oy alarak yönetime gireceklerine inanmışlarsa da, kulislerde en fazla 15 -20 oy alabilirler deniliyordu. Ancak sandıktan 28 oy çıkartmaları bu seçimin kazançlı çıkan taraflarından biri olarak görüldü.

Seçim sonrasında başkan Arif ŞEN seçime katılan tüm meslektaşlarına teşekkür etti. Yaptığı kısa seçim değerlendirmesinde şöyle dedi:

“ Bu seçimlere bağımsız aday arkadaşımızda yer almasıyla bir nevi üç grup yarıştı. Şen-Kalın grubu olarak bir önceki seçimlerde aldığımız oyu koruyarak yeniden meslektaşlarımızın güvenoyunu aldık. Özellikle delege oylarında aradaki farkı daha da artırarak 85 oya çıkardık. Hizmetlerimiz karşılığında bize teveccüh gösterip destek veren tüm meslek mensuplarımıza teşekkür ediyoruz. Bizler her zaman olduğu gibi, meslektaşlarımıza hizmet etmek için emirlerinde olmaya devam edeceğiz.”

Anlaşılan o ki bir nevi Şen- Kalın ekibi “ Durmak yok yola devam “ sloganı ile hizmetlerine kaldıkları yerden devam edecekler.

Yapılan Oda seçimlerinin tüm meslek mensuplarına ve SMMM Odasına hayırlar getirmesini temenni ediyoruz.

Selam ve sevgilerle.

Önceki ve Sonraki Yazılar