Siyasiler Kahramanmaraş’ın neresinde?

Kahramanmaraş’ta bir rektörlük seçimi yaşandı. Bu seçim sürecinde Ak Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal’ın deyimiyle; “sürece müdahale edilmedi.”

Sürece müdahale edilmedi de ne oldu?

Sonra siyasiler işin içine girdiler ama bu defa da güçleri yetmedi.

**

Kimse bu yenilginin faturasını kabullenmek istemiyor. Sonuçtan memnun olan yok. Ama tavır da almaya korkuyorlar. Bu ilgisizlik daha nereye kadar devam edecek?

Bu şehirde siyaset yapan etkili ve yetkili yerlerde oturanlar, millet adına o makamı işgal edenler burnundan kıl aldırmıyorlar. Küçük dağları ben yarattım havasındalar.

Ben kendi adıma yeni rektör Durmuş Deveci için peşin hükümlü değilim.

Yaptığımız telefon görüşmesinde de verdiğimiz desteğimizi devam ettireceğiz.

Ancak Tıp Fakültesi Başhekimliğine de Yard. Doç ünvanlı birini atamaya kalkarsa da, ne oluyor diye sorarız, bunu da bir hak olarak kendimizde görürüz.

Bunu da kendi kadromu kuruyorum mazeretine de sığınmasına izin vermeyiz.

**

Edindiğim bilgilere göre bu ay sonuna kadar Kamu Hastaneleri Birliğinde de atamalar olabilir. Mevcut Genel Sekreter Dr. Kamil Türkmen’in görev süresi bitiyor.

Türkiye genelinde yapılan anket ve araştırmalarda Kahramanmaraş Kamu Hastaneleri 81 İl arasında birinci oldu.

Bilindiği gibi bu kuruma aynı şehirli olan atanamıyor. Oldu bittiye getirilip bu şehri tanımayan biri bu makama gelir ve başarısız olursa ve bunun da faturası bana değil milletvekillerine çıkartılır.

**

Milletvekili ve Teşkilat kamu kurum atamalarında yok ise, merak ediyorum, bu şehrin neresinde varlar?

KSÜ seçimlerinde görmediğimiz, kamu kurum atamalarında görmediğimiz, yatırımlar noktasında da komşu kentlerden az yatırım aldığımız, bir karayollarına Andırın yol ayrımını bile yaptıramayan, Kahramanmaraş- Andırın yol ayrımı arasında 30 trilyon paranın heba edildiğini ve o yerin durumu ile ilgili net açıklamaların bile yapılamadığı bir şehirde, söyleyin Allah aşkına, bizim adımıza verdiğimiz yetkiyi kullanan MİLLETVEKİLLERİ NEREDE?

**

Kimi vekil son dönemim diyor, kimi vekil ben bu işlerle ilgilenmiyorum diyor, kimi vekil de beni bu işlere karıştırma diyor. Kimi vekillerde burnundan kıl aldırmıyor, kaf dağının ardından bize el sallıyor. Yiyoruz ya bu el sallamalarını?

Milletin gelecek olarak gördüğü, milletin umut olarak gördüğü ve hala umudunu koruduğu Ak Partili olmamız, Ak Partiye gönül vermemiz, Ak Partide ki yanlışlıklara da neler oluyor? Diye sorma hakkımızı engellemez.

Herkesi bu kente sahip çıkmaya davet ediyorum. Ama bu sahip çıkılma lafla değil, eylemle kendini göstermelidir.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar