Sayın Başbakanı Beklerken

Ülkemizde hemen hemen sosyal yaşamımızın bütününde köklü devrimler yapan, her girdiği seçimde oylarını artırarak milletin gönlüne taht kuran Başbakan Sayın Tayyip Erdoğan’ı beklemenin heyecanı içindeyiz.

4 Mayıs 2012 tarihinde İl Başkanlığı seçimi nedeniyle Kahramanmaraş’a gelecek olan Sayın Başbakan için herkes hummalı bir faaliyet içine girdi.

Yeni hastane başta olmak üzere şehrimizde yapılan Kamu ve Özel firmaların yaptıkları tesislerin toplu açılışı yapılacak.

Başbakanın sık sık kentimizi ziyaret etmesinin artısı çok oluyor, en azından sürüncemede kalan, çevre yollarımız tamamlanıyor.

Yol dedik de aklımıza geldi, hala Andırın yolunun kapalı olduğuna dair levhalar duruyor.

Biz konuyu gündeme getirmekten usandık amma, yetkililerimiz bu sorunu görmezlikten gelmemekte ısrar ediyor.

Bu ayıpta hepimize yeter!...

************               ***************                ************

VE BELEDİYESPOR 3.LİGDE

Spordan anlamam, ama özellikle de futbolun kentin tanıtımı noktasında büyük bir öneme sahip olduğunu bilirim, kavrarım, idrak ederim.

Ve futbol bir şehir için olmazsa olmaz bir tanıtım aracıdır. Ve Belediyespor 3.lige çıktı.

Şimdi iki takımımız 3.ligde.

İnşallah gelecek sezon bu iki takımdan biri bir üst lige çıkar.. Sabır ve azimle belki de birkaç yıl içinde Süper ligde bir takımımız bile olabilir. Nitekim geçmiş yıllarda bunu başarmıştık.

Şimdi de başaramamamız için ortada bir sebep göremiyorum. Takıma destek vermek ve başarılarına sahip çıkmakla bu mümkün olur.

Lig başlarken kimse Belediyespor’un bu başarıyı göstereceğine inanmıyorlar ve yapılan harcamaların v.s. tartışması yapılıyordu. Ben kendi adıma bu başarıda emeği olan bütün futbolcuları, teknik ekip ve yöneticilerini Belediye Başkanı Mustafa Poyraz şahsında tebrik ediyor, inşallah bir üst lige çıkması için dua ediyoruz.

***********                ***************                            **********

VE İL BAŞKANLIĞI SEÇİMLERİ

Ak Parti ve CHP’de Mayıs ayı içinde İl Başkanlığı seçimleri var. Ak Partide de mevcut İl Başkanı Fatih Erkoç’un karşısına Ahmet Arıkan aday olarak çıktı.

CHP’de ise muhalifleri temsilen Emre Kazancı’nın ismi gündemde bir diğer isminde Esat Şengül olacağı yönünde yazılıp çiziliyor.

Önemli olan partilerde seçimler değil, hizmet odaklı anlayışların hakim olmasıdır.

Ben değil Biz diyen bir anlayış hakim olursa, gerek iktidar partisinde ve gerekse de ana muhalefet partisinde hizmet noktasında daha iyi olur diye düşünüyorum.

Korkular içinde bir ekip kurulmamalı.

Katkı yapacak, donanım ve bilgisine güvenilen insanların listelere alınması şehre ve partiye büyük katkı yapar.

Buda büyük düşünmekle mümkündür.

Adı ne olursa olsun her iki partinin listesinde donanımlı insanları görmek istiyoruz…

Ve seçimlere girecek olan bütün adaylara başarılar diliyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar