MUHASEBECİLERİN SEÇİM HEYACANI

Kahramanmaraş Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler odası, Mayıs ayı içerisinde yeni yönetimini seçmek üzere seçime gidecekler.

Her seçim öncesi olduğu gibi,  bu seçim öncesinde Muhasebeciler, destek vereceği adaylar için kulis faaliyetlerine şimdiden başladılar.

Seçime adaylığını aylar öncesinden açıklayan ilk isim; sayın A.Kadir GÜZELDEMİRCİ oldu. Ancak karşısına çıkacak rakip aday, yada adayların kim olacağı merak konusuydu.

Dengeler yavaş yavaş ortaya çıkarken bazı bilinmeyenler vardı. Sekiz yıldan beri halen oda başkanlığını yürüten sayın Mehmet GÜMÜŞER in tekrar aday olup olmayacağı, sekiz yıllık iktidarına üç yıl daha ekleyip eklemeyeceği merak konusuydu.

Bilindiği üzere koltukların tabiatı gereği, üzerine oturttuğu kimseleri, kolay kolay kendinden ayırmak istemezlermiş. Fakat vakti geldiğinde bu tuzağa düşmeden kurtulanlar, bu zor sınavı başaran yiğitler, az da olsa çıkmışlardır.

Sayın Mehmet GÜMÜŞER de bu babayiğitlerimizden biri oldu. Yaptığı basın toplantısında yeniden aday olmayacağını açıklayarak, aday olan meslektaşlarına başarılar diledi. Bu bir bayrak yarışıdır görevi devretmeye hazırım diyerek, Sayın GÜMÜŞER kendinden beklenen ve yakışan konuşması ile örnek alınabilecek tavır gösterdi.  

Sayın GÜMÜŞER yaptığı basın toplantısını yönetim ekibi ile birlikte yaptı. Sayın Metin SAÇMA, sayın Mustafa AKÇA, Sayın Arif ŞEN ve Sayın Zekeriya ERSOY  la toplantıda tam kadro hazır bulundular.

Daha sonra, halen oda yönetiminde bulunan ve odanın ikinci başkanlığını yürüten sayın Arif ŞEN, Sayın Mehmet GÜMÜŞER in aday olmayacağı beyanından sonra, seçimlerde ekibi ile birlikte hizmete talip olduklarını belirterek kendisinin de aday olduğunu açıkladı.

Başkan Mehmet GÜMÜŞER  kendi ekibinde başkan yardımcısı olarak görev yapan sayın Arif ŞEN in adaylığından memnun kalacağını ve destek vereceğini belirterek, sayın Arif ŞEN e ve diğer adaylara  başarılar diledi.

Sayın Arif ŞEN de toplantıda yaptığı konuşmasın da  Sayın Mehmet GÜMÜŞER e teşekkür ederek birlikte objektiflere samimi görüntüler verdiler.  

Bilindiği üzere Muhasebecilerin başkanlık seçimleri her yıl olduğu gibi bu yılda çok seviyeli ve zevkli geçeceğe benziyor.

Bu hizmet yarışında, Sayın A. Kadir GÜZELDEMİRCİ ,   Sayın Halit ALCI ve Sayın A. Kadir ŞİMŞEK le birlikte ve seçim çalışmalarını yürütmektedirler.

Diğer yanda Sayın Arif ŞEN, Sayın Abdurrahman ÜZÜM, Abdullah KALIN ve Lutfi KÖSE ile beraber bu bayrak yarışında birlikte hareket ederek çalışmalarını sürdürüyorlar.

Biliyoruz ki her iki aday grubu arkadaşlarımızın amaçları şüphesiz mesleğimizi daha yukarılara taşımaktır. Meslektaşlarımıza bu hizmet yarışında ellerini taşın altına koydukları için ve zamanlarını ayırtarak bu göreve talip oldukları için teşekkür ediyoruz.

Tekrar kendilerine başarılar dileyerek, zevkli ve heyecanlı seçim kulislerini ve bu hizmet yarışındaki çalışmalarını yeri geldiğinde sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Selam ve sevgilerle.      

Önceki ve Sonraki Yazılar