Muhasebecilerin Haftası, Günü, Gecesi

Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası 1-7 mart günlerinde kutlanan “Muhasebeciler Haftası”nı çeşitli etkinliklerle kutluyor.

1989 yılında çıkarılan yasa ile  24 yıldan beri 1 Mart gününü “ Muhasebeciler Günü” olarak kutlanıyordu. Şimdi ise bir günlük kutlamalar sanırız muhasebecilere yetmediğinden, bu yıldan itibaren 1-7 Mart günleri “ Muhasebeciler Haftası “ olarak kutlanılmaya başlandı.

Geçtiğimiz hafta da Vergi Haftasıydı. Vergi ve muhasebe haftalarının peş peşe gelmesi mükelleflerce manidar bulundu.

Vergi dairesi başkanımız Sayın Cuma Sağlam,  SMMM Odasına ziyarete geldiklerinde güzel bir benzetmesi vardı ” Bizler saç ayağı gibiyiz. Saç ayağının biri vergi dairesi, diğer ayağı Mali Müşavirler, öbür ayağı ise mükelleflerimizdir” demesi çok yerinde bir tespit.

VALİ ŞÜKRÜ KOCATEPE  VE DİĞER KURUM AMİRLERİ ZİYARET EDİLDİ

1 Mart günü; Atatürk anıtına çelenk sunulması, saygı duruşu ve İstiklal marşı okunması ardından, Oda başkanı Arif ŞEN, ikinci başkan Abdullah KALIN ve diğer yönetim ekibi ile birlikte, Sayın Valimiz Şükrü KOCATEPE makamında ziyaret edildi. Sayın Valimiz, sıcak, samimi temenniler ile Muhasebeciler Haftasını kutladılar.  

Daha sonra; Vergi dairesi başkanı Cuma SAĞLAM, Defterdar Osman KOÇAŞ, Küçük ve Orta ölçekli mükellefler grup başkanı Ahmet ERDOĞAN, SGK il müdürü Mehmet ŞAHİN, Belediye başkanı Mustafa POYRAZ, İl emniyet müdürümüz Metin AŞIK, TSO başkanı Kemal KARAKÜÇÜK, Esnaf Sanatkarlar Odası başkanı Ahmet KUYBU, KSÜ rektörü Fatih KAASLAN makamlarında ziyaret ederek, “ Muhasebeciler haftası” karşılıklı iyi dileklerle kutlandı.

ÖZÜRLÜLER OKULUNDA DUYGULU ANLAR YAŞANDI

Mali Müşavirler Odası heyeti, 125. Yıl Özürlüler İlköğretim Okuluna gittiler. Tüm öğrencilere karanfiller dağıtarak, yer yer duygusal anlar yaşadılar.

Mali Müşavirler Odasının arka bahçesi olarak bilinen Ticaret Meslek Lisesinde, öğrencilere Mali Müşavirlik mesleği ile ilgili panel yapıldı. Eski Oda başkanları ziyaret edildi. Kızılay’a Kan bağışı kampanyası başlatıldı.

MALİ MÜŞAVİRLER İÇİN MEVLİD-İ ŞERİF OKUNUYOR

Her ne kadar Maliye bakanlığı yeni yasa ve yönetmeliklerle Mali Müşavirlere getireceği yeni sorumluluklarla Mali Müşavirlerin Ruhuna Fatiha okumaya çalışsa da, 7 Mart Perşembe günü,  SMMM Odası Hz. Yunus Camiinde yatsı namazı sonrası “Vefat eden meslek mensuplarına ve üyelerinin geçmişlerinin ruhu için Mevlid-i Şerif Proğramı” tertipleyecekler.

SMMM Odası tüm Kahramanmaraş’lıları davet ettiklerini belirtiyorlar. Odanın ilk defa böyle bir Mevlid proğramı tertiplemesi olumlu meslektaşlarınca karşılandı. İkinci başkan Abdullah KALIN; Mevlid proğramını her yıl yapacaklarını, gelenekselleştireceklerini söyledi.

Bilindiği üzere Mali Müşavirlik mesleği zihinsel ve yorucu bir meslektir. Senede bir gün dahi olsa  Mali Müşavirlerin böyle hafta, gün ve gecelerde hatırlanması kendilerine çok büyük moral olmaktadır.

Bu günlerde Cemreler düştü, bahar yüzünü göstermeye başladı. Mali Müşavirlerde de bir kıpırdanma canlanma var. Yaklaşan seçimlerinden midir, nedir? bilinmez bu defa ki “Muhasebeciler Haftası” daha canlı ve verimli geçiyor.  

RAMADA OTELDE FELEKTEN BİR GÜN ÇALDILAR

SMMM Odası “ Muhasebeciler Haftası “ etkinlikleri çerçevesince Ramada Otelde, çok güzel bir gece tertiplediler. Yemekli, canlı müzik eşliğinde, Mali Müşavirler ve misafirler seviyeli bir şekilde eğlendiler, felekten bir gün çaldılar.

Gecede Mali Müşavirlerle birlikte Vergi dairesi, SGK, İŞKUR kurumları müdürleri ve mensupları iştirak ettiler. Özellikle Vergi dairesi eski başkanımız Sayın Bülent KOÇAK’ın  Adana’dan geceye teşrifleri,  şehrimizi sevdiğini ve SMMM Odasının misafirperverliğini yansıtması açısından davetlilerce çok olumlu karşılandı.

SMMM Odasının yeni binasının maketi de yer sahnede yer aldı. Canlı müzik eşliğinde yemekler yenildi, eğlenildi, kurtlar döküldü.

Gecede Millet Vekilimiz Sayın Sıtkı GÜVENÇ ve Ak Parti İl başkanı Fatih ERKOÇ Muhasebecilik mesleğinin önemine dair konuşmalar yaptılar, Muhasebeciler Haftasını kutladılar.

Başkan Arif Şen yaptığı konuşmasında, Geceye iştirak eden Mali Müşavirlere ve misafirlere teşekkür ederek Muhasebeciler Haftalarını kutladı. Muhasebecilerin sorunlarına değindi, mesleğin önemine vurgu yaptı.  

Konuşmasının sonunda ise çok özel bir teşekkürü daha vardı.

ODA İKİNCİ BAŞKANI ABDULLAH KALIN’A ÖZEL TEŞEKKÜR

Oda ikinci başkanı Sayın Abdullah KALIN’a Oda faaliyetlerinde ve gecenin tertibinde gösterdiği gayretlerden dolayı özellikle teşekkür etti.

Bilindiği üzere Abdullah Kalın SMMM Odasının her etkinliğinde ve organizasyonlarda, misafir ağılanmalarında, Odanın etkinliklerine sponsor bulmasında, gayretleri ile biliniyor. Dolayısı ile başkan Arif ŞEN’in,  Abdullah KALIN’a yaptığı özel teşekkürü, geceye iştirak eden meslektaşlarınca hak edilmiş bir iltifat olarak algıladı.

SEÇİMLER ÖNCESİNDE ETKİNLİKLERLE GÖVDE GÖSTERİSİ

Yaklaşan seçimler öncesinde SMMM Odasının “ Muhasebeciler Haftası” nı çok iyi değerlendirdikleri gözlemlendi. Bilindiği üzere 15 Mart ta ise yeni Oda binasının temel atma merasimi var. Burada da, Arif Şen ve Abdullah Kalın ekibinin büyük bir gövde gösterisi yapacağı tahmin ediliyor. Zira bu tip organizasyonlardaki başarılarının sandığa yansıyacağını düşünüyorlar.

“ Muhasebeciler Haftası”nın tüm meslek mensuplarına hayırlar getirmesini temenni ederek,  Allah herkesin gönlüne göre versin diyoruz.

Selam ve sevgilerle. 

Önceki ve Sonraki Yazılar