“Muhasebeciler Haftası” Etkinlikleri Ardından

Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası 1-7 mart günlerinde kutlanan “Muhasebeciler Haftası”nı çeşitli etkinliklerle kutladılar.

Bilindiği üzere Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Vergi daireleri ile Vergi mükellefleri arasında köprü görevini üslenmiş sorumlu bir meslek teşekkülüdür.

Muhasebeciler haftası, hafta boyunca dolu dolu geçti. Bir dizi ziyaretler yapıldı, sosyal ve kültürel etkinlikler tertip edildi. Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler bir nebzecik olsun bir yılın yorgunluğunu bu etkinlikler vesilesi ile moral bulmaya çalıştı.

VALİ ŞÜKRÜ KOCATEPE  VE DİĞER KURUM AMİRLERİ ZİYARET EDİLDİ

“ Muhasebeciler Haftası” Atatürk anıtına çelenk sunulması, saygı duruşu ve İstiklal marşı okunması ardından, Oda başkanı Arif ŞEN, ikinci başkan Abdullah KALIN ve diğer yönetim ekibi ile birlikte, Sayın Valimiz Şükrü KOCATEPE makamında ziyaret edilerek başlandı. Sayın Valimiz, sıcak, samimi temenniler ile Muhasebeciler Haftasını kutladılar.

Daha sonra; Belediye başkanımız Mustafa POYRAZ, Vergi dairesi başkanı Cuma SAĞLAM, Defterdar Yücel ÖZ, SGK il müdürü Mehmet ŞAHİN, makamlarında ziyaret edilerek “ Muhasebeciler haftası” nı  karşılıklı iyi dileklerle kutladılar.

Vergi dairesi başkanı Cuma Sağlam ve çalışma arkadaşları ile Vergi Denetim Grup Bşk. Ahmet Erdoğan Kahramanmaraş SMMM Odasına iadei ziyarette bulunarak meslek mensuplarının haftalarını kutladılar.

MALİ MÜŞAVİRLER İÇİN MEVLİD-İ ŞERİF OKUNDU

SMMM Odası geçtiğimiz Cuma gecesi Hz. Yunus Camiinde yatsı namazı sonrası “Vefat eden meslek mensuplarına ve üyelerinin geçmişlerinin ruhu için Mevlid-i Şerif Proğramı” tertiplediler.

SMMM Odasınca İlk defa geçen yıl başlatılan mevlit okut geleneği bu yılda devam ettirdi. Mevlid proğramı tertiplemesi meslek mensuplarınca olumlu karşılandı. İkinci başkan Abdullah KALIN; “Mevlid proğramının önümüzdeki yıllarda da devam edeceğini” belirtti. Mevlit sonrası cami çıkışında araç içerisinde yeni dökülen taze halka kıvrım tatlıları ikram edildi.

“TÜRK MÜZİĞİ KONSERİ” AYAKTA ALKIŞLANDI

SMMM Odası “ Muhasebeciler Haftası “ etkinlikleri çerçevesince Necip Fazıl Kültür Merkezinde, Meslek mensuplarının da içinde yer aldığı, Kahramanmaraş Musıki Derneği korosunca, Türk sanat müziği ve Tasavvuf Müziği konseri verilerek koro ve solo eserler icra edildi.

İlgi ile izlenen konser, izleyicilerden tam not aldı. Ayakta alkışlandı. Konser bitiminde SMMM Odası ikinci başkanı Abdullah KALIN, konseri yöneten aynı zamanda Kahramanmaraş Musıki Derneği başkanı Bahaiddin BİLGİNER' e teşekkürlerini ifade ederek sahnede koro adına çiçek takdim etti.

“DELİ BAHAR” TİYATRO GÖSTERİSİ BÜYÜK BEĞENİ ALDI

Şehrimizin yetiştirdiği tiyatrocu ve stendapçılardan Salman KAPANOĞLU’ nun yazdığı, hazırlayıp sunduğu “Deli Bahar Yarışıyor” adlı tiyatro gösterisi yapıldı. Beğeni ile izlenen oyun izleyicilerden büyük beğeni aldı.

Bilindiği üzere şehrimizde “Deli Bahar” tiyatro gösterisi, Salman Kapanoğlu hocanın  yazdığı, sahnelediği, bu şehrin insanına ve tiyatro edebiyatımıza hediye ettiği klasikleşen bir tiyatro eseridir. Bu alanda sahnelenen bir çok tiyatronun fevkiindedir.

Muhasebeciler Haftasında, Kahramanmaraş SMMM Odasının etkinliklerinde kendi şehrimizin kültürel kaynaklarından beslenen, Türk müziği ve tiyatro gösterilerine proğramlarında yer vermelerini önemsiyoruz.

SERTİFİKA TÖRENİ VE KONUŞMACILARDAN MESAJLAR

Gecede Mali Müşavirlerle birlikte Vergi dairesi, SGK, İŞKUR kurumları müdürleri ve mensupları misafirler iştirak ettiler.

SMMM Odası başkanı Arif ŞEN’in açılış konuşmasından sonra, Millet Vekilimiz Sayın Sıtkı GÜVENÇ, Vergi dairesi başkanı Sayın Cuma SAĞLAM  Muhasebecilik mesleğinin önemine dair konuşmalar yaptılar, Muhasebeciler Haftasını kutladılar.

Daha sonra Zorlu SMMM sınavlarını kazanarak mesleğe yeni girmiş 26 meslek mensubuna hak ettikleri sertifikalar geceye iştirak eden misafirlerimiz tarafından ayrı ayrı kendilerine takdim edilerek başarılarının daim olması temennisinde bulunuldu.

ESKİ ODA BAŞKANLARI UNUTULMADI

Hafta içerisinde etkinlik proğramı çerçevesinde Eski Oda başkanları unutulmadı. Eski başkanlardan Fahri Gemci rahatsız olduğundan evinde ziyaret edildi. Fahri Gemci teşekkür konuşmasında oda yönetiminden memnuniyetini belirterek şöyle dedi:

Eski bir Oda başkanı olarak kendi dönemimi de dahil ederek  Kahramanmaraş SMMM Odası şimdiye kadar böyle başarılı bir dönem geçirmedi “ dedi ve ziyarete gelenlere teşekkür etti.

Daha sonra eski oda başkanlarımızdan Abdulkadir GÜZELDEMİRCİ ve Mehmet GÜMÜŞER ayrı ayrı ofislerinde ziyaret edilerek kendilerine çiçek takdim edildi. Karşılıklı güzel temennilerde bulunarak haftaları kutladı..

DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI

Mali Müşavirler Odası heyeti hafta münasebeti ile 125. Yıl Özürlüler İlköğretim Okulu’na gittiler. Samimi bir ortamda öğrencilerle bir araya geldiler. Okul bahçesinde özürlü öğrencilere birlikte pasta kestiler.

Oda temsilcileri daha sonra 25 yıldan beri rahatsızlığı nedeni ile mesleğini icra edemeyen, Mali Müşavir Lutfi SAĞER’i evinde ziyaret ederek muhasebeciler haftasını birlikte kutladılar. Duygusal anlar yaşadılar.

ODA İKİNCİ BAŞKANI ABDULLAH KALIN GAYRETLERİ İLE TAM NOT ALDI

Kahramanmaraş Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası ikinci başkanı Abdullah KALIN’a Oda faaliyetlerinde ve Muhasebeciler haftasında gösterdiği koşuşturmaları ve gayretler ile dikkat çekti.

Gecenin açılış konuşmasını yapan Abdullah KALIN samimi ve doğal konuşmaları ile dikkatleri üzerine çekti. Meslektaşları ve izleyicilerden tam not aldı.

Bilindiği üzere Abdullah Kalın SMMM Odasının her etkinliğinde ve organizasyonlarında başarılı çalışmaları ile biliniyor. Bu yılda hafta boyunca yapılan bütün organizasyonlarda başkan Arif ŞEN’in yanında yer alarak başarılı, dolu dolu bir” Muhasebeciler haftası” yaşanmasına vesile oldu. Kendilerine teşekkür ediyoruz.

Bu vesile ile geçmiş “ Muhasebeciler Haftası”nı kutlar tüm meslek mensuplarına hayırlar getirmesini temenni ederiz.

Selam ve sevgilerle.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar