Mevlüt Aydın ve DSİ Yatırımları

Kahramanmaraş DSİ 20. Bölge Müdürü Mevlüt Aydın, entelektüel ve samimi duruşu ile beğendiğim, takdir ettiğim, çalışmalarını takip ettiğim kalite bürokratlardan birisidir.

“Eğriye eğri, doğruya doğru” ifade tarzı, projeleri ciddiyetle takip edip sonlandırmasındaki kararlı duruşu, işi sürüncemede bırakmak yerine çözme iradesi gösteren, yetkilerini vatandaşın lehinde kullanan yürekli bir bürokrat olarak tanıdım.

Malum Bölge müdürlüğünün faaliyet alanı içinde yer alan, Adıyaman, Gaziantep, Kahramanmaraş ve kilis gibi iller bizimde sorumluluk ve faaliyet alanımızdaki illerden bir kaçıdır.

GAP Gazeteciler Birliği olarak geçtiğimiz yıl “Yılın bakanı ödülünü Veysel Eroğlu’na vermiştik. Sayın Bakan ödülünü almak üzere bakan yardımcısı Nurettin Akman gelmişti. O süreçte DSİ Bölge Müdürü Aydın etkinliğimize katılmış, bizlere teşekkür etmişti.

DSİ 20. Bölge Müdürlüğü hizmet alanında yapılan yatırımları doğal olarak takip etmekte ve bunlarla ilgili haberler yapmaktayız. O kentlerde görev yapan meslektaşlarımızın daha sağlıklı bilgiye ulaşması adına bizlerde ziyaret yaparak, enformasyonu güçlü tutmaya çalışıyoruz.

**

MEZARLIK YERİ GENİŞLİYOR

Malum yıllardır yazdığımız ancak bu güne kadar bir arpa boyu yol alamadığımız Şeyhadil mezarlığının genişletilmesi ile ilgili çalışmalar Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Fatih Erkoç ile başladı.

DSİ Bölge Müdürü Mevlüt Aydın, “bizden talep ettiler ve bizde vereceğiz!” dedi.

Öte yandan DSİ’nin son yıllarda yaptığı ataklar ortada. Neredeyse son 50 yılda yapılandan daha fazla yatırım söz konusu. Bölge Müdürlüğü bünyesinde onlarca baraj ve gölet inşaatı devam ediyor ve bir o kadarı da proje ve ihale aşamasına gelmiş.

Bize başarılı bürokratı takdir etmek ve desteklemek düşüyor. Başarılar sevgili müdür…

**

Basın ve kamu bürokrasisi ne kadar içiçe ise orada hizmetler daha süratli ve sağlıklı vatandaşa ulaşır. Basından kaçan, basından ürken bürokratlar ve kurumlarda hizmetler sağlıklı yürümez. Kapalı kurumlarda vatandaş memnuniyeti aranmaz ve baskı korku gibi kaba kuvvet öne çıkar.

Nitekim üzülerek ifade etmem gerekirse son yıllarda, birçok kurumda buna benzer sorunlar yaşanmaktadır. Siyasi kişiler hizmet odaklı çalışan bürokrat yerine, kendine biat etmiş ve a sosyal insanları çeşitli makamlara getirmişlerdir.

Bunun acısı ve bedeli ilerleyen yıllarda ortaya çıkacaktır. Hiçbir vasıf ve niteliği olmayan birçok insan Belediyelerin yeni yapılanmalarında çeşitli görevlere getirilmiştir.

Zaman içerisinde bu atamaları yapan siyasiler yanlış yaptıklarının farkına varacaklar ama o zamanda iş işten geçecektir.

Biz uyaralım, görevimizi yapalım da, günah bizden gitsin.

**

SÜMBÜLLÜ DERE VE ERKOÇ

Bir süre önce Sümbüllü dere ile ilgili görüşlerimi ve önerilerimi yazmış ve Büyükşehir Belediyesine çağrı yapmıştım.

Dün akşam merhum Nuri Arıkan’ın taziyesinde Sayın Erkoç ile karşılaştık, sohbet ettik.

Sayın Erkoç; Sümbüllü ve Ağcalı derelerinde çalışma yapılacağını ve buraların park olarak düzenleneceğini” ifade etti. Ayrıca kent içi trafiğin çözümü noktasında da çalışmaların yapıldığını Sümbüllü civarında yeni bir bulvar açılacağını, o bölgelerde yatay yolların projelendirildiğini buna ilave olarak kent merkezinde köprülü kavşakların yapılacağını trafik lambalarının en aza indirileceğini söyledi.

Hepimiz heyecanlandık. Umutla bekliyoruz. Kahramanmaraş’ın makus talihini değiştirmek elimizde. Yeter ki birlik ve beraberlik içinde, ortak akılı harekete geçirerek, ben yaptım oldu mantığından kurtulmamız halinde işler yoluna girecektir.

Sayın Erkoç’a güvenimiz ve desteğimiz devam ediyor. Ortaya somut projeler çıktıkça, vatandaşımızın kendine olan güvenci de artacaktır. Kentteki umutsuzluğun yerini umuda bırakacaktır.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum