Mali Müşavirler Yeniden ‘Şen’lendi

Kahramanmaraş Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasının olağanüstü Genel Kurul seçimleri 7 Ağustos Pazar günü yapıldı.

Buna göre;  Başkan Arif ŞEN, oylarını artırarak yeniden başkan seçildi.

Toplam 446 üyesi bulunan meslek odasının 342 üyesi yapılan seçimlerde sandık başına gitti.  Yapılan bu seçimlerde  oy dağılımı şu şekilde gerçekleşti.

Arif ŞEN ; 202

Halid ALCI ; 139

Bu sonuçlara göre; Arif ŞEN grubu, beş kişilik oda yönetim kurulu üyeliğinin, üçünü alarak çoğunluğu elde ettiler. Buna göre yeni oda yönetim kurulu şu şekilde oluşmuş oldu. 

  1. Arif ŞEN
  2. Abdullah KALIN
  3. Mehmet DİLİTATLI
  4. Halit ALCI
  5. Abdulkadir ŞİMŞEK.

Başkan Arif ŞEN geçtiğimiz yıl yapılan oda seçimlerinde; Rakibi Abdulkadir GÜZELDEMİRCİ ye, 35 oy fark atarak, 165 oyla başkanlığı elde etmişti.  Şimdi ise bu farkı   63 oya çıkararak 202 oy alması, meslektaşlarınca Arif ŞEN’in büyük bir seçim başarısı olarak değerlendirildi.

Başkan Arif ŞEN geçtiğimiz yıl yapılan oda seçimlerinde üç yıllığına seçilmişlerdi. Ancak kendi grubundan bir üyenin, Abdurrahman ÜZÜM’ün istifası etmesi, yerine gelecek yedek üyenin de muhalefetten olması nedeni ile, oda yönetiminde azınlık durumuna düşmüştü.

Bu durum karşısında başkan Arif ŞEN, ya azınlık olarak yönetimde kalacak, ya da istifa ederek, sine-i mali müşavirlere dönecekti.

Arif ŞEN vakit geçirmeden mesleki kanaat önderleri ile istişareler yaptı. Türmob’la görüştü.  Yönetimde azınlıkta kaldığı sürece, kendine verilen çoğunluk oylarının bir anlamı kalmayacağı gerekçesi ile olağanüstü seçim kararı aldı.

Seçimlerde Arif ŞEN, meslektaşı Halit ALCI grubu ile yarıştı. Halit ALCI, ilk defa kendi liderliğinde bu seçimlere katıldı. Tecrübeli rakibi, Arif ŞEN’e ne karşı, girdiği ilk seçimler de Halit ALCI’nın, 139 oy alması, aslında başarısız bir sonuç değildir.

Başkan Arif ŞEN tüm meslektaşlarına sıcak Ramazan gününde, seçimlere gösterdikleri katılım ve teveccühler için teşekkür etti. 

Başkan Arif ŞEN bir nevi güven tazelemesi yaptı. Ancak seçim sürecinde kaybedilen bu süreyi, önümüzdeki günlerde yapacakları hizmetlerle telafi edecekleri umulmakta.

Bunun için başta; Oda binası alımı için, oluşturulan 650 bin TL kaynağın bir an önce amacına uygun bir şekilde değerlendirilmesi meslektaşlarınca arzulanmakta.

Odada oluşturulan komisyonların işletilmesi sağlanarak, bu faaliyetlerin odaya yeni bir canlılık getireceği düşünülmekte.

Diğer yanda, şehrimizde saygın bir yeri olan Kahramanmaraş SMMM Odasının hala, şanına yakışır bir internet sitesinin olmaması, büyük bir eksiklik olarak durmakta. Yeni yönetimin bu konuya bir çözüm getireceği bekleniyor.

Sonuç olarak Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler, kendilerine yakışır bir olgunlukta, birlik ve beraberlik içerisinde, demokrasi kültürü çerçevesinde seçimlerini yaptılar. Yeni yönetimin tüm meslektaşlara ve şehrimize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyoruz.

Selam ve sevgilerle.

Önceki ve Sonraki Yazılar