Mahir Ünal, Kahramanmaraşspor ve Mahmut Arıkan…

KARİZMATİK kişiliği ve olaylara yaklaşım biçimiyle siyasete yeni bir tarz getiren Ak Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, Milletvekili Sıtkı Güvenç, İl ve iki yeni ilçe başkanı ile Ak Parti İl binasında birkaç saat geçirdik.

Sayın Ünal; daha önce kamuoyu ile paylaşılan yatırım izleme ve eylem planı ile ilgili bilgiler sundu ve şu anki durumu özetleyen bir kitapçık dağıtımı yapıldı.

Toplantıda yer alan bütün basın mensupları “Kahramanmaraş” ile ilgili siyasi, bürokrasi ve diğer konular ile ilgili sorular yöneltti. İçtenlikle başlayan toplantı yemek ve sohbet olarak devam ederken aynı samimiyet ve içtenlik içinde de sona erdi.

Özel olacak sorularda vardı bunların içinde, zaman zaman Sayın Ünal’da arkadaşlar bunlar özel konular kayda almayalım, gündeminize almayın gibi ifadelerde kullandı.

Onun için özel olanlar bizde saklı kalması kaydıyla konuyu açmak istiyorum.

Öncelikle Bürokrasi ve kötü yönetim noktasında her gazeteci bir konuyu dile getirdi. Mutabakat sağlanan ve bütün gazetecilerin hem fikir olduğu konularda vardı.

24 Temmuz 2013 tarihinde yapılan toplantıda “Bürokrasinin basını bilgilendirmediği, kurumların ne gibi hizmet ve yatırımlarla uğraştıkların bilinmediği için kamuoyunun Milletvekillerine yüklendiği” konusunda bir fikir birliği oluşmuştu.

Sayın Ünal konuyu Vali Şükrü Kocatepe ile görüşeceğini, kurumların aylık periyodik şekilde basına bilgi notu geçilmesini talep edeceğini ifade etmişti.

Bu konu tekrar gündeme geldi. Ve bu güne kadar bu bilgi akışının sağlanmadığı ifade edildi. Konunun tekrar Vali ile görüşeceğini ifade etti.

Yine bekleyeceğiz.

Bize bilgi akışı gelmediğinde bizlerde doğal olarak Milletvekilini eleştiriyor, Ak parti iktidarını eleştiriyoruz. Sağlıklı bilgi akışı olsa nerede hangi kurumun ne gibi yatırımlar yaptığını bizlerde bilsek çok daha iyi olmaz mı?

Sayın Ünal kitapçık ile ilgili önerilerimizi de özellikle istemişti. Henüz kitapçığı inceleme fırsatı bulamadık. Bulduğumuzda da neler yapıldı, neler yapılıyor? Ve nelerinde yapılması planlanıyor? Bunları da yazacağız.

Hoş ve samimi bir ortamda İl Başkanı Fatih Erkoç’a da Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığı soruldu.

Erkoç, “Genel Merkezden izin çıkarsa, istifa edeceğim ve aday adayı olacağım” dedi.

Bekleyip göreceğiz!...

Şimdiden bütün aday adaylarına başarılar diliyorum.

Mevlam ne eyler güzel eyler!...

**

KAHRAMANMARAŞSPOR VE SORUNU

Kahramanmaraşspor’un bitişinin beklendiği bir günde Ferudun Kolat geldi ve takımı aldı.

İki sezonda da bir üst lige çıkma başarısını gösterdi. Ben futbol müsabakalarına uzun yıllardır gitmiyorum.

Gitmeme gerekçem ise, “Tribün küfürleridir!”

Nitekim bu Pazar günü Adanaspor ile yapılan karşılaşmada da Tribünlerden atılan sloganlar, küfürler hiçte iyi bir manzara olarak çıkmadı karşımıza.

Ancak bu takımada sahip çıkmamız gerekiyor.

Bunu yaparken, bunu talep ederken de kırıp dökmemek gerek.

Çünkü benim gibi sinirli ve agresif olan insanlar o küfürlere dayanamaz ve sorun yaşanır. Sorun sahada kalmaz, saha dışında da devam eder.

Geçmişte bu takıma sahip çıkan, yönetimlerinde yer alan onca sanayici ve iş adamı vardı.

Tribünlerde yedikleri küfürler nedeniyle de takımdan elini ayağını çektiler…

Yönetim tribün terörüne izin vermemelidir.

Amigolar buna izin vermemelidir.

Maç izlemeye Ak Parti Grup Başkanvekili gelmiş, edilen küfürlerin bini bir para…

Adam bir daha gelir mi?

Yani sizler iyi bir iş mi yaptınız bu küfürleri ederek?

Yazık…

**

MERHUM HACI OSMAN ARIKAN OKULU

Kahramanmaraş’ta yüz akı dediğim bir elin parmağını geçmeyen işadamlarından biri olarak gördüğüm Mahmut Arıkan merhum babasının adını taşıyan her şeyi ile mükemmel bir okulu eğitim camiasına hediye etti.

Bu gün eğitim-öğretim yılının başlaması nedeniyle Valilik ilk ders zili vuruşunu bu güzel binada gerçekleştirdi.

Bu toplantıya Ak Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal’ında katılması bir artı değer olarak milletin gönül hanesine yazıldı.

Bu okulun ilk temelinin atıldığı günden bu yana inşaatını gezme ve birkaç haber yapma fırsatını yakalamıştım.

Sayın Arıkan her şeyi ile birebir ilgilendi, güzel bir eser ortaya çıktı. İş adamlarımızın eğitime yaptığı yatırımları takdirle karşılıyor ve alkışlıyoruz.

Bu güzel günde kimi sanayici ve iş adamlarını orada göremedim. Sebeplerini de kısmen öğrendim.

Diyorum ki; “Büyük adamlara küçük davranışlar yakışmaz!”

Ben inanıyorum ki, benim tanıdığım Mahmut Arıkan onları hoş görür ve onların böylesi önemli günlerinde  “davet edilmese bile” gelir, yerini alır..

İşte biz bu şehirde parası çok olanı değil adam gibi adam olanı seviyor ve saygı gösteriyoruz.

Bu ve buna benzer eğitim yatırımları yapan hayırsever işadamlarımızı çok seviyoruz. Başımızın üzerinde yerleri var.

Allah yaptıkları hizmetin karşılığını her iki cihanda da versin diyor, yeni eğitim yılının ülkemize ve güzel kentimize hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum….

Önceki ve Sonraki Yazılar