Kurban Bayramına Doğru!...

Bu gün 12 Ekim Cumartesi üç gün sonra Kurban Bayramı. Caddeler cıvıl cıvıl, en çok küçük çocuklarını elinden tutup gezdiren, onları mutlu etmek için çırpınan anne ve babalara muhabbet ve sevgi gönderiyorum.

Sabah ofise gelmeden mezarlığa gittim. Sakin ortalık. Bir yanda caddeler hareketli ve bir yanda da sakin bir yer. Ben her mezarlığa uğradığımda dünya hırslarımın azaldığını ve ne kadar yaşarsak yaşayalım sonunda ecelin kapımıza dayanacağını biliyorum. Ve bu beni küçük şeylerle mutlu olmamı sağlıyor.

Kimi dostlarımız bu özel günde bizleri hatırlıyor, kimi dostlarımızı da bizler hatırlıyoruz. Telefon açıyor, hal ve hatırlarını soruyoruz. Yapabileceğimiz bir şey var mı diyor gönüllerini alıyoruz.

Sevgili dostlar, her insanın yapabileceği bir güzellik vardır. Hani eski evlerimizde analarımız yemek artıklarını sundurmaların altına yada dama atarlardı, kurtlar kuşlar yesin diye…

İnsanın ruhunda ve yüreğinde bir başkasına yardım etmek duygusu, merhamet duygusu var ise mutlaka bir şeyler yapacak imkanı da vardır demektir.

Bu güzel bayramda en azından yaşlıları, komşuları gezerek hayır yapabilir, yetim bir çocuğun başını okşayarak onu mutlu edebiliriz.

Her insanın bir güzellik yapmasını umut ediyor, şimdiden hayırlı bayramlar diliyorum

**

Babanın dileğini yerine getirebilmek

Geçtiğimiz Perşembe günü kentimizin sevilen ismi Sanayici KMTSO eski Meclis Başkanı Şahin Balcıoğlu’nun Türkoğlu Organize Sanayi Bölgesinde yaptırdığı Soğuk Hava Deposunu gezme imkanı bulduk. Yüzünde hiç gülücüklerin eksik olmadığı bu kadim dostumuz, bütün katılımcılar ile tek tek ilgilendi.

Orada konuşmasında “ Rahmetli babam 60’lı yıllarda Almanya’da bir fuara katılıyor ve bu fuarda soğuk hava deposunu görüyor ve bize şöyle demişti: - adamlar bir şey yapmışlar üzümleri saklıyorlar ve kışın yiyorlar… biz bir bakıma bu yatırım ile babamın vasiyetini de yerine getirdik”

Yüreğinde bütün insanlığa yetecek kadar sevginin bulunduğuna inandığım bu kadim dost, eğitime başkalarına örnek olacak yatırımlar yapıyor. Kendi işletmelerinde çalışanlarının Üniversite eğitimlerine karşılıksız burs verdiği gibi okulu bitirenlere de iş imkanı sağlıyor. Bunun yanısıra da fabrika kardeş okul belirlemiş. Bu kardeş okulun ihtiyaçlarını karşılıyor ve her ay bir okula da bilgisayar hediye ediyor.. Bu sadece geleceği inanmak, çevreye katkı sağlamak ve yaşadığı topluma karşı görev bilinci içinde olacak şeylerdir.

Bu gönül insanına yürekten teşekkür ediyorum. Bu arada Allah esirgesin Sayın Balcıoğlu’nun eğitimini tamamlayıp işletme içinde görev alan saygılı oğlu Aykut’a da ayrıca teşekkür etmek istiyorum. İnşallah gelecek yıllarda güzel yerlerde görürüz bu genç işadamını!...

**

Tuncay Kazancı ve adaylığı

Sevgili Tuncay Kazancı’yı uzun yıllardır tanırım. İyi bir dost, yüreği kıpır kıpır, bütün enerjisini yaşadığı kent için harcayan, sürekli proje üreten, üstlendiği görevleri başarıyla tamamlayan biri.

Ak Parti listesinden 12 Şubat Belediye Başkan aday adaylığı başvurusunu yaptı.

Çok güzel bir basın açıklaması ile de orada bulunanların gönüllerini fethetmesini bildi.

Eşi ve çocukları ile birlikteydi. Aile fotoğrafı çektirdi. Eşine bu güne kadar verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti.

Bir erkek evinde huzuru buluyorsa, girdiği bütün işlerde de başarılı olur.

Sevgili Tuncay’ın başarısının sırrı da böylece ortaya çıktı.

Tuncay diğer aday adaylarından birkaç adım önde bu yarışı götürüyor. Bu güne kadar seçim bölgesindeki bütün mahalleri gezdi. Bayram sonrasında belde ve ilçeye yeni bağlanan köyleri gezecek. Buraları gezerken vatandaşların taleplerini öğreniyor ve buna göre de projeler hazırlıyor…

Bize yolun açık olsun demek düşüyor….

**

Beyoğlu ve Osman Okumuş

Beyoğlu Türkoğlu ilçesine bağlı bir belde. Ama bu beldeye özellik katan ise bu beldenin iki dönemdir Belediye Başkanlığını yapan Osman Okumuş.

Sayın Okumuş, bu başarısını Türkoğlu ilçesinde de devam ettirmek için Ak Parti İlçe Başkanlığına giderek Aday adaylığı başvurusunu yaptı.

Türkoğlu ilçesinin mevcut belediye Başkanı Mustafa Taşhan’da OSB, Alt yapı, Lojistik Merkez gibi hizmetleri oldu.

Her iki isimde benim bir gazeteci ilişkisinden ziyade dostum olarak bildiğim kadirşinas iki siyasetçidir.

Onun için taraf tutmak benim karakterime yakışmaz. Ancak hangisi aday olursa elimden geldiğince katkı yapmaya çalışırım.

Bize Türkoğlu için hangisi hayırlısı ise onun aday olmasını arzu eder Okumuş’a adaylık yolunda başarılar dilerim.

**

Ve son söz!...

Milliyetçi Hareket Partisi 12 Şubat ve Dulkadiroğlu ilçelerine iki atama yaptı. Her iki isme de başarılar dilerim.

Bayramdan sonra siyaset biraz daha hızlanacak. Siyasiler, siyasi partiler, adaylar bu kente yakışır çalışma içinde olmalarını dilerim.

Kavgadan uzak, fikirlerin ve projelerin tartışıldığı, kenti ve ilçeleri daha ileriye taşıyacak, donanımlı, hizmet ehli isimlerin aday olarak çıkmasını isterim.

Kentte siyasetin kalitesi arttıkça, hizmette artacaktır. Kalitesiz siyasetin egemen olduğu kentlerde hizmetlerde yeterli olmuyor. Bu şehre birde bu açıdan bakalım lütfen!...

Ve her gününüzün bayram sevinci içinde geçmesini Yüce Mevla’dan niyaz ediyorum!....

Önceki ve Sonraki Yazılar