Kahramanmaraşlının Bakanlık Özlemi

1 Kasım seçimleriyle birlikte tek başına iktidar olan Ak Parti ve Başbakan Ahmet Davutoğlu seçim meydanlarında verilen sözleri hayata geçirmek için kurmaylarına talimatlar vere dursun şehirleri bakanlık heyecanı sardı.

13 yıldan bu yana ülkemizi idare eden Ak Parti; bu güne kadar Kahramanmaraş’a bakanlık vermedi. Ancak 1 Kasım seçimlerinde % 70 ve üzeri oy veren şehirlere bakanlık verilmesi gündemdedir.

Bu konunun gazete ve sosyal medyada, Ak Parti kulislerinde konuşulmaya başlanılması Kahramanmaraş’ta heyecan oluşturdu.

Nitekim CHP Milletvekili adayı olan ve seçimi kıl payı kaybeden Ali Öztunç’ta yaptığı basın toplantısında; Ak Parti iktidarının Kahramanmaraş’a bir bakanlık vermesi gerektiğini özellikle üstüne basa basa söyledi.

Yanlış anlaşılmasın ama Kahramanmaraş listesine baktığımızda; Mahir Ünal, Veysi Kaynak, Celalettin Güvenç gibi donanımlı ve bakanlık yapacak bilgi birikimine sahip isimler vardır.

Sayın Başbakanın Kahramanmaraş’taki seçim başarısını Bakanlık vererek taçlandırmasını bekliyoruz.

**

ALİ ÖZTUNÇ VE SEÇİMLER

CHP Kahramanmaraş Milletvekili adayı Ali Öztunç’u uzun yıllardır tanırım. Siyasal olarak farklı görüşlerimiz olsa bile ortak noktalarımız oldukça fazla olan bir isimdir.

Milletvekili adayı olarak adeta seçim kampanyasını tek başına götürdü. 18 Eylül’de başlattığı seçim çalışmalarını büyük bir başarı ile sonlandırdı.

Seçim sonuçlarının belli olmasından sonra hiç vakit kaybetmeden ilçeleri ve parti teşkilatlarını gezerek teşekkür etti.

Bugün (6 Kasım 2015) de Kahramanmaraş’ta ki basın mensupları ile İl Teşkilatında bir araya geldi. Toplantıya katılan gazetecilere ve Kahramanmaraş basınına teşekkür etti.

Seçimde hileler yapıldığını, yaptıkları itirazların ret edildiğini konuyu İl seçim kuruluna götürdüklerini ve buradan da sonuç alamazlar ise Yüksek seçim Kuruluna götüreceklerini ifade ettiler.

Kahramanmaraş’ta siyasi faaliyette bulunan partiler ile biz basın mensupları doğal olarak sürekli bir arada oluyoruz.

Çünkü bu bizim yaptığımız mesleğin doğası gereğidir.

Ali Öztunç bizim aynı zamanda meslektaşımızdır. Yüreği Kahramanmaraş için atan bir hemşerimizdir. Milletin tercihlerine hepimiz saygı duyuyoruz.

Sandıkta demokrasi galip gelmiştir.

Bir Kahramanmaraşlı gibi Ali Öztunç’un da iktidardan beklentileri vardır. Diyor ki; Kahramanmaraş’a bakanlık verilmelidir.

Sayın Mahir Ünal ve Veysi Kaynak beyleri tanıyorum. Sayın Ünal ile biz aynı ilçedeniz. Yaş olarak benden büyük olduğu için “ağabey” diye konuşurum. Gazetecilik mesleğimde ve siyasi anlayışımda ılıman biriyimdir. Sayın Ünal ulusal çapta siyaset yapıyor. Ancak seçim bölgesini de unutmamalıdır. Sık sık gelmeli ve vatandaşın taleplerini de dikkate almalıdır diyerek görüşlerini açıkladı.

Bu bir veda değildir. Sürekli Kahramanmaraş’a geleceğim. İmkanlarım ölçüsünde ve mesleğimin de verdiği imkanlarla Kahramanmaraş’a hizmetlerin gelmesi noktasında da çaba sarf edeceğim diyen Öztunç’a bizlerde hakkımızı helal ettik. Helalleşme iyidir.

Geçmişte seçim kaybeden isimlerin sessizce bu kentten ayrıldıklarını biliriz.

Bunun için Öztunç kendine yakışanı yaptı. Teşekkürler!....

Önceki ve Sonraki Yazılar