Kabuğumuzu Kırabilecek Miyiz?

Kahramanmaraş’ta STK adına küçük kıpırdanmalara şahit olmaya başladık son dönemde.

Bunda Mahir Ünal’ın Kültür ve Turizm Bakanı olmasının payı olduğunu düşünüyorum. Çünkü Bakan Ünal, siyasete girdiği 2011 yılından bu yana Kahramanmaraşlılara; “bana proje ile gelin” diye çağrı yapıyor.

Aksu TV’de bu dönem aralarına girdiğim artı-eksi programında güzel ve önemli konuları gündeme getiriyoruz. Eleştiri, uyarı ve öneri şeklinde görüşlerimizi ifade ediyoruz.

Programı takip eden insanlar caddelerde, sokaklarda bize teşekkür ediyorlar.

İşte 16 Mart 2016 tarihli programımızda artı-eksi ve Aksu Tv olarak turizm noktasında Kahramanmaraşlı ne düşünüyor? Bu konuda bir toplantı tertipleyebilirmiyiz diye konuştuk ve karar aldık.

Neden olmasın?

Nitekim 19 Mart 2016 Cumartesi günü Ticaret Sanayi Odası toplantı salonunda bunu gerçekleştirdik.

Bu toplantı bir ilk olmuştur.

Bu toplantıda insanlar özgürce görüş ve önerilerini sıralamıştır.

Bu toplantı tamamen sivil olmuştur.

**

Kahramanmaraş’ta söyleyecek sözüm var diyen, Kahramanmaraş sevdalıları bu toplantıda hazır bulundular. İki gün içinde ulaşamadıklarımız yüzlerce bu kent için yüreği sevgi dolu gönül dostlarına ulaşamadık. Ulaşabildiklerimizle bunu gerçekleştirdik. Toplantının sunumu ve organizesini büyük oranda Serdar Erdoğanyılmaz bey üstlendi.

Devlet kurumlarından hiçbir yetkili katılmadı. Dulkadiroğlu Belediye Başkan Yardımcısı Tekin Alpaslan kendi Belediye sınırları içinde yapılan çalışmaları ve eleştirileri cevaplandırdı.

Mustafa Okumuş, Dr. Oğuz Paköz, Mehmet Temizdemir, Abdulhakim Eren, Mehmet Gören, Mehmet Kırmızıkaya, Ali Rıza Kısakürek, Sait Kılıçsallayan ve adını hatırlayamadığım dostların yanısıra; Mehmet Yüzbaşıoğlu, Abdullah Deveboynu olmak üzere Aksu TV’den Erol Öner ve gazeteci meslektaşlarımız toplantıya iştirak ettiler, haber yaparak kamuoyu oluşmasına katkı yaptılar.

Manşet ve Bugün gazeteleri kurumsal olarak yerini aldılar ve proğram bitinceye kadar her iki gazete patronu gelen insanlarla görüşerek bu organizasyonda bizde varız mesajı verdiler. Görüşlerini açıkladılar, organizasyonu sahiplendiler.

**

Cumartesi günü saat 09.30’da başlayan 1. Turizm İstişare Toplantısı saat 16.30’da ancak sona erdi.

Toplantıya katılan katılımcılar görüş ve önerilerini dile getirirlerken de toplantı sonuç bildirgesi ortaya çıktı.

14 Madde halinde belirlenen toplantı sonuç bildirgesi kamuoyu ile paylaşılırken bu bildirge ilgili kurumlara da iletilecektir.

Nisan ayı içinde yapılması planlanan Turizm Çalıştayı öncesi yapılan bu toplantı bundan sonra da farklı konu başlıkları halinde yapılması da hedeflenmektedir.

Yüreği Kahramanmaraş için atan ve bu konuda çırpınan bütün dostlara teşekkür ediyorum.

Bu bir başlangıç sayılabilinir.

İnşallah bu başlangıç kente güzel hizmetlerin gelmesine de öncelik edecektir.

**

ERGENEKON VE BAHAR BAYRAMI

21 Mart Türk milletinin Ergenekon adlı yurttan çıkış günü olarak 4500 yıldır kutlanır.

Ne yazık ki son yıllarda bu tarih ve Ergenekon Bahar Bayramı bölücülerin tekeline geçmiş ve propaganda aracı olarak kullanılmaktadır.

21 Mart ile ilgili çeşitli milletlerde çeşitli şekilde “baharın gelişi” olarak kutlanır.

Biz Türk milleti olarak bu günü “yeniden, yeni bir diriliş ve tekrar Özgürlük” olarak 4500 yıldır kutlamışız.

Üç beş çapulcu için bu günden vaz geçecek değiliz.

Türk’ün yeniden tarih sahnesine çıkış günü olarak da kabul edeceğimiz bu gün bize özel ve bize ait bir gündür. Ve bu günü bu anlam üzerine kutlamamız gerekmektedir.

Bunun için diyorum ki;

21. asrın Türk asrı olabilmesi için çok çalışmalı ve yeni bir Ergenekon yazmalıyız. Bu yeni Ergenekon’unda başlangıç tarihi 21 Mart 2016 olmasını diliyor ve bu yolculukta yol arkadaşlığı yapan alperenlere şimdiden dua ediyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.