HAYDİ HAYIRLISI SMMMO SEÇİMLERİNDE SON ÜÇ GÜN

Kahramanmaraş Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası seçimleri için son üç güne girildi.

Bilindiği üzere 30 Mayıs Pazar günü meslek mensupları, üç yıl birlikte çalışacakları yeni yönetimi belirlemek üzere sandık başına gidecekler.

Bu seçim dönemi her zamanki seçimlerden biraz farklı geçti. Aday arkadaşlarımızın bir kısmı çalışmalarını altı ay öncesinden başlatarak. Ellerinden gelen kendi tanıtımları ve yapacağı hizmetleri anlattılar.

Biliyoruz ki tüm adaylarımızın amacı SMMM Odasının çıtasını biraz daha yükseltmek ve meslek mensuplarımızın sosyal refahını biraz daha artırmaktır.

Bilindiği üzere Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Mükelleflerle başta vergi dairesi ve diğer kurumlar arasında köprü görevi yaparlar. Mükellefler adına yılda 44 beyannameyi hesaplamalarını yaparak verirler. Hasbel kader bir beyanname verilmemiş olunsa bin lira cezaya müstehak olurlar. Karşılığını almaya gelindiğinde ise ne kadar zorlandıklarını biliyoruz.

Meslek mensuplarımızın sorunları hayli fazladır. Çözüm üretecek yönetim adaylarımızın fazlalığı da memnuniyet vermiştir.

 Bu hizmet yarışında aday olan arkadaşlarımızı tekrar hatırlayacak olursak.

 

Tüm aday gruplarını kutluyoruz, başarılar diliyoruz. Allah gönüllerine göre versin diyoruz.

Her zamanki gibi meslek mensuplarımıza bu seçim döneminde de kendilerine yakışır bir olgunlukta seçim dönemi yaşamışlardır. Aday arkadaşlarımız kendilerini tanıtırken rakiplerine karşı saygılarını her zaman korudular. İsatismar etmek isteyenlere fırsat vermediler. Bu açıdan da adaylarımızı kutluyoruz.

Diğer yanda bu seçimlere siyaset gölgesi varmış gibi algılanması meslek mensuplarımızca hoş karşılanmadığı görülmüştür. Aday arkadaşlarımızda zaten buna tevessül etmemişlerdir.

Bir Meslek mensubu olarak seçim sürecinde, odamızı ve oda seçimlerimizi tanıtmak amacı ile adaylarımıza eşit yakınlıkta tanıtmaya çalıştım. Meslek mensuplarımızın teveccüh göstererek seviyeli yorumlar ile bu sürece katkı sağlamışlardır. Kendi görüşlerini ve fikirlerini samimi bir şekilde şekilde yorumlamışlardır. Seçim sürecimizin bu yorumlarla renklendirdiğini düşünüyorum. Kendilerine teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki farklı fikirler içeren yorumlar aday arkadaşlarımıza katkı sağlamıştır.

Bilindiği üzer üç gün sonra bu süreç bitecektir. Seçilecek arkadaşlarımızı şimdiden tebrik ederiz. Seçim sonrasında meslekte birlik ve beraberliğin daha da kenetlenerek devam edeceğini umuyoruz.

Göreve gelecek arkadaşlarımızı seçim sonrasında vaadlarının takipçisi olduğumuzu da belirtmek isteriz. Manşetle gelen manşetle gider demiyoruz ama seçimle gelen seçimle gider diyoruz.

Bu vesile ile tüm meslek mensubu arkadaşlarımızı 30 mayıs Pazar günü 09.00 – 17.00 saatları arasında oylarını kullanmalarını tavsiye ediyoruz.

Adaylarımıza tekrar başarılar dileyerek yapılacak olan SMMMO seçimlerinin şehrimize, odamıza ve meslek mensuplarımıza hayırlar getirmesini temenni ediyoruz.

Selam ve sevgilerle. 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar