HAMİT KANARYA UMRE DE HAKKA YÜRÜDÜ

Hamit KANARYA ağabey çok arzuladığı sevgilisine, efendimize Medine-i Münevvere ye ziyarete gitmişti. İki yıldan beri kendisine arkadaşlık eden Akciğer kanserinden kurtulamayacağını biliyordu. Tek arzusu vasiyeti olan can emanetini orada teslim ederek Cennet-ül Baki kabristanı sakinleri arasına girmek istiyordu.

İstediği gibi oldu. Diyanet organizasyonu ile ailesi ile birlikte umre ziyaretine gitmişlerdi. Kemoterapi alıyordu. Gidecek hali olmamasına rağmen, yanında hanımı ile mübarek belde, Medine-i Münevverede umre ziyareti için bulunuyordu.

Umre ziyaretine Medine-i Münevvereden başlamışlardı. Nefes almada biraz sıkıntı görmeye başlayınca, ayakta oksijen takviyesi için hastaneye gitti. Doktora akciğer kanser olduğunu söyleyince hemen doktorlar tarafından yoğun bakıma alınıyor.

Geçtiğimiz 8 Mayıs cumartesi gecesi Hamit ağabey amacına ulaşıyor. Ruhunu rahmana  teslim ediyor. Diyanet işleri yetkilileri ve hanımı gerekli son görevlerini yapıyorlar. Hamit ağabeyin son namazı Mescid-i nebevide cenaze namazı kılınıyor.

Çok kimsenin arzu ettiği, Cennet-ül Baki kabristanına vasiyeti gereği defnediliyor.

“ Medine’de ölmeye muktedir olan orada ölsün. Zira ben orada ölene şefaat ederim.” Hadisi şerifine İnşallah Hamit ağabey mazhar olmuştur. Medine’de ölmek peygamberimize komşu olmak çok kişinin özlemi olduğunu biliyoruz.

Hamit ağabey 1947 doğumlu 63 yaşında hakka yürüdü. Bilindiği üzere efendimizin Alem-i bekaya göçme yaşı olması münasebeti ile. 63 yaşta özlem duyulan bir yaştır.

Hamit KANARYA,  Kahramanmaraş Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler odası üyesi idi. Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olarak hizmet vermekteydi. Ayrıca S M. Mali Müşavirler Odasının disiplin kurulu başkanıydı. Mali Müşavirler camiasınca sevilen sayılan bir ağabeyimizdi.

Siyasi olarak ta görevler almıştı. Geçtiğimiz dönemlerde İl Genel meclisi üyeliği yaptı. Halen AK PARTİ  Kahramanmaraş il yönetimi görevinde bulunmaktaydı.

Ailesi, taziyelerini  Yunus Emre cami yanındaki taziye evinde kabul etmektedir. Ayrıca bugün 10 Mayıs günü Ulu camide öğle namazında Tevhidi yapılacaktır.

Hamit Kanarya ağabeye tekrar Allahtan Rahmet diliyor ailesine ve sevenlerine Sabrı Cemil niyaz ederiz.

  Selam ve sevgilerle.

Önceki ve Sonraki Yazılar