Edeler Diyarı

Kahramanmaraş’ın televizyonu Aksu TV yaptığı başarılı yayınlar ile şehrimizin tanıtımına ve turizmine katkı vermeye devam ediyor.

Televizyon proğramlarından birisi var ki, doğallığı, samimiyeti ve İzleyicisiyle bütünleşmesi açısından dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

“ Şeref Dere ile Edeler Diyarı”

Proğramın yapım ve sunuculuğunu Şeref Dere yapmakta. Şeref Dere kardeşimiz proğramlarında şehrimizi sokak sokak dolaşarak birçok kültürel güzelliklerimizi gün yüzüne çıkmasına vesile oluyor. Bazen Sanayide esnafımızın sorunlarını dinlerken, bazen Abdulhamit Han Camii minarelerinden şehrimizin güzel manzaralarını aktarıyor. Bazen de Acemli camii şadırvanı başında hafız talebeler arasında ramazan sohbetleri yapıyor.

Şeref Dere kardeşimizin mütevazi kişiliği ile bu şehrin insanının kültürel frekansını yakalamış olduğunu fark ediyoruz. İhtimaldir bu sebeple seviliyor ve geniş izleyici kitlesine sahip oluyor

Şeref Dere oluşturduğu “Edeler Diyarı “ grubu ile de sosyal medyada da adından sıkça söz ettiriyor.

Ramazan ayında olmamız nedeni ile “Edeler diyarı iftar, sahur ve bayramlaşma proğramları” tertipleyerek izleyicisi ile birebir bağ kuruyor.

Geçtiğimiz günlerde  Kahramanmaraş kalesinde “edeler diyarı sahur proğramı” tertiplediler. Beş yüze yakın hemşehrimizi sahur vaktinde Kahramanmaraş kalesine misafir ederek birlikte sahur yaptılar. Kur’an tilaveti, ilahiler, ezgiler ve yerel orta oyunu Arı vız vız oyunu ile misafirlere farklı bir sahur keyfi yaşattılar.

Geçtiğimiz Cumartesi günü ise, Pınarbaşı Muhsin Yazıcıoğlu parkında “ edeler diyarı iftar proğramı” organize ederek, altı yüz misafirle birlikte iftar yaptılar.

Bu iftar bizim bildiğimiz restoranlarda, lokantalarda ya da hazır yemek şirketlerinin organize ettiği iftarlara benzemiyor. Gönüllü aile tarafından evinde hazırladığı ev yemeklerini hicaz usulü yer sofralarında altı yüz misafirle birlikte yapılan bir iftar.

“Şeref Dere ile edeler diyarı” nın böylesine etkinliklere öncülük etmesini önemsiyoruz. Son dönemlerde çok ta ihtiyacımız olduğunu düşündüğümüz farklılıklarımızla bir arada yaşamak, dostça yaşamak ve kardeşliğimizin temini açısından önemli olduğunu düşünüyoruz.

 “Şeref dere ile edeler diyarı” sosyal medya desteği ile de izleyicisi ile bütünleşmiş bir proğram Bu bütünleşmenin sırrını ve nereden kaynaklandığını Şeref Dere kardeşimize sorduğumda verdiği cevap;

“Biz yaklaşık beş yıldan beri sosyal medyada “ edeler Diyarı” grubumuz ile yirmi bini aşkın takipçi hemşehrilerimizle güzel bir birliktelik ve dostluklar oluşturmuştuk. Bu birlikteliğimizi Aksu TV de 13 bölüm çektiğimiz “ Şeref Dere ile Edeler Diyarı” proğramı ile daha da pekiştirdik. Ben Kahramanmaraş’lıyım. Bu şehri çok seviyorum. Yaptığımız etkinliklerin ve proğramların bir tek amacı var. O da bu şehrin artılarına artılar katmak.”

Merak eden okuyucularımız olabilir. “Şeref Dere ile Edeler Diyarı “ proğramını her Salı akşamı Aksu TV de saat 21,00 de yayınlanmaktadır.

Aksu TV ve Şeref Dere’ye “bu şehrin artılarına artılar katmak” amacı ile yaptıkları başarılı çalışmalar için teşekkür ediyoruz.

Selam ve sevgilerle. 

Önceki ve Sonraki Yazılar