Büyükşehir Hayırlı Olsun!...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ilk meclis toplantısı ile kente merhaba dedi. Güzel şehrimiz ve insanlarımız için hayırlı olur inşallah.

Kahramanmaraş’ın ilk Büyükşehir Belediye Başkanı olarak tarihe geçecek olan Fatih Mehmet Erkoç ilk meclis sınavını da verdi. Kahramanmaraş’a güzel hizmetler vermesini ümit ve temenni ediyoruz. Hayırlı olsun!...

**

Dün güne heyecanlı başladık. Meclis öncesi Sayın Erkoç ve Sayın Okay’a hayırlı olsun ziyareti yapmak üzere kadim dostum Serdar Erdoğanyılmaz ve Mehmet Fiskeci ile belediyemizin yolunu tuttuk. Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay’a hayırlı olsun ziyareti yaptık.

Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Erkoç grup toplantısı yapacağından zamanını çalmak istemedik. Nasıl olsa öğleden sonra görecektik.

**

Öğle yemeği faslı v.s. derken öğleden sonra saat 14.20 gibi gazeteci arkadaşlarım Mustafa Şirin, Karaozan, Lütfi yıkan ve biz ekip olarak salondaki yerimizi aldık.

İlçelerden gelen Belediye Başkanları ve meclis üyeleri ile sohbet ettikten sonra meclis açıldı.

İlk defa o kürsüye oturan Büyükşehir başkanı Erkoç, oturumu hiçbir acemilik çekmeden yönetti. Hiç heyecanlanmandı. Sakin bir şekilde meclis yapıldı. Seçimler yapıldı. Seçimlerde muhalefet isimlere de yer verildi.

Mecliste 46 Ak Partili, 10 MHP’li 5 tane de CHP’li meclis üyesi yerini aldı.

İlk toplantı da gündem yasa gereği belirlendiği için sadece seçimler yapıldı.

Seçimlerde çeşitli görevlere seçilen üyelere başarılar diliyoruz.

**

Malum Büyükşehir bütçesi yeni kurulan iki metropol ilçe Belediye bütçesi ve personel alımları, kadro oluşturulması hemen yapılacak hizmetler değildir.

Sanırım yapılanma en az üç dört ay devam eder diye tahmin ediyorum.

Yapılanma tamamlandıktan sonra da bütçe nispetinde projeler hayata geçirilecektir.

İki yeni ilçe belediyesi ve büyükşehir bütçesine baktığımızda bu yılın ancak projelendirme yılı olacağını öyle büyük projelerin başlayacağına da inanmıyorum.

Çünkü 8 aylık yapılan bütçe ve gelen paralar ancak tadilat ve onarımlar ile personel giderlerini karşılayacak düzeydedir.

Proje bazlı genel bütçeden ödenekler alınması sağlanırsa o zaman bazı projeler hayat bulabilir. Bütçe imkanlarıyla bu yıl için büyük meblağlı projelerin yapılmasının mümkün olmayacağını da görebiliyoruz.

Hayal kurmaya ve beklentileri çok yükseklere taşımaya gerek yok. 8 aylık bütçe ve gelecek olan para ortada.

Her şeye rağmen önümüzdeki yıllardan itibaren kent genelinde büyük projelerin start alacağını tahmin ediyor, ilk meclis toplantısıyla birlikte yeni bir sürece girdiğimiz Kahramanmaraş’a güzel hizmetler gelmesini temenni ediyor, meclisimizin uyum içinde çalışmasını ümid ediyorum. Kahramanmaraş’ımız için hayırlı olsun!...

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.