Bir vefalı dost Veysi Kaynak

Bu günlerde her güne biraz daha karamsar ve ümitsiz olarak başlıyorum, Allah sonumuzu hayır eylesin, yaşlanıyor muyuz, sıkıntılar karşısında direnme gücümüzü mü kaybediyoruz bilmiyorum.

Ofiste günün muhasebesi ile uğraşırken cep telefonum çaldı,  Adalet Bakan Yardımcısı Sayın Veysi Kaynak'ın Özel Kaleminden bir hanım efendi saygılı bir selamlama konuşmasından sonra Sayın Bakan Yardımcımıza aktardı. (Haksızlık etmeyeyim her zaman bu jesti yapar)

Sayın Kaynak aynen: "Gece rüyamda gördüm seni, nasılsın, sadece halını hatırını sormak ve sesini duymak için aradım" Dostluğun bundan ötesi var mıydı?

Adına vefa dediğimiz, dostluk dediğimiz bu olmalıydı işte. Moral bozukluğu içinde güne başlamış bir insan için verilecek bundan daha güzel bir hediye olabilir miydi? Onca yoğunluğun içinde böyle dostlarını aramak, onların hal ve hatırını sormak çok güzel bir erdemlilik diye düşünüyorum.

Siyasi yaşamında her zaman yanında olmaktan keyif aldığım ve bu güne kadar adam gibi adam olarak gördüğüm Sayın Bakan Yardımcımıza teşekkür etmek istiyorum. Bana moral oldu. Bizim teşekkürümüz yazdıklarımızdır. Teşekkürler can dostum.

**

Kahramanmaraşlı hemşehrilerim sizi alkışlıyorum

İstanbul'da Kahramanmaraşlılar Platformu oluşturuldu. Başkanlığını tanımadığım ancak sık sık telefonda görüştüğüm, samimi, içten dost insan Cemal Özdemir yapıyor.

Bu güzel insan gurbette Kahramanmaraşlıları, dernekleri, vakıfları bir arada tutmak, bir olmak ve diri olmak için yoğun çaba sarf ediyor.

Bu çabanın sonucu Kahramanmaraşlılar Futbol turnuvası düzenleyerek, insanları birbirine kaynaştırıyor ve sporu sevdiriyor. elektronik postama düşen bir fotoğraf dikkatimi çekti.

TBMM Başkanvekili Sayın Mehmet Sağlam topa başlama vuruşu yapıyor. Fotoğraf incelediğimde Ak Parti Grup Başkan vekilimiz Sayın Mahir Ünal, Milletvekilleri Yıldırım Ramazanoğlu, Mesut Dedeoğlu ve Bakan Yardımcımız Veysi Kaynak.

Ne güzel bir tablo değil mi?

Ben yürekten alkış tutuyorum.

İnşallah bu birliktelik Kahramanmaraş'a hizmet noktasında da sağlanır.

**

Otopark sorunu ve Araçların rastgele park edilmesi

Kahramanmaraş'ta araçlar rast gele park yapılıyor. Bazen Yenişehir Oto parkına girmekte zorlanıyorum.

Otoparkın her iki kapısı da adeta işgal altında. Bazen düşünürüm; bu otopark işletmecine haksızlıktır.

Oraya otopark yapıyorsun ve otoparkın iki kapısının her yanı tabiri caizse işgal altında.

Şehir merkezindeki ara sokaklar, bazı mahallelerin caddeleri v.s. her taraf böyle.

Antalya Büyükşehir Belediyesi bu konuda bir kampanya açmış, sokak ve kaldırım işgallari ile ilgili.

Ya biz kaldırım işgalini yazmaktan usandık. Kaldı ki eskisi gibi değil, düzelme var.

Ama araçların park işgaline bu şehirde birileri artık dur demeli. Caddelerdeki tek sıralı parklara itiraz etmiyoruz. Ancak caddelerin her iki tarafına park yapılıyor.

Ve araçlar geçmekte zorlanıyor.

Birileri artık buna bir dur demelidir.

Bu gibi sebeplerden dolayı köyde mi yaşıyoruz, şehirde mi yaşıyoruz belli değil...

Önceki ve Sonraki Yazılar