Belediyelerde Afiş Dönemi

Bu yeni moda değil : 20 yıldır devam eden bir gelenek oldu..

Yeni Belediye Başkanı : vatan severim , tüyü bitmemiş yetimin hakkını yedirmem, lüks aracı satıyorum diyerek kiralık araçlarla belediye soyduran başkanları gördük geldik bugünlere..

Beş yıl öncesini hatırlayın : Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Hayrettin Güngör, “Enkaz devir aldım, bu kadar borç var ! Demesi ve bunun üzerine konuşma yapınca , Ak Parti : “Bu CHP’li belediye değildi Ak Partili belediye diyerek susturdukları o günler gözümün önüne geldi..

Ak Partili belediye başkanı Mehmet Fatih Erkoç , bir borç bırakmıştı , peki bugün ne kadar borç var ?

O gün bu kadar borçla almıştım, bugün bu kadar borçla Fırat Görgel devir ediyorum diyor mu ? Diye biliyor muyuz ? , Sayın Hayrettin Güngör onu da söyle bilelim !..

Ak Parti ve MHP den CHP ve Yeniden Refah Partisine geçen belediyelerde son günlerde afiş asma modası hızla devam ediyor..

En yakınımızda : Elbistan Belediyesi Ak Partiden CHP geçince Afiş astığını görmüştük..

Denizli Belediyesi İhtiyaç Fazlası araçları sergiliyor.. bu bana şunu hatırlattı..

5 yıl önce Ekrem İmamoğlu , İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanınca binlerce ihtiyaç fazlası araç var diyerek araç sergiledi.. 200 araç sattı, Kiralıkların sözleşmesini iptal etti. Sonra daha fazla kiraladı.. sonra satılanın yerine 400 araç aldı..

Moda : Her gelen Belediye Başkanı , kendinden önceki makam aracına binmez, lüks bu der onu satar sonra kendi daha lüksünü alır.. ya da yeni moda kiralar.. “Milletin verdiği vergiler deniz , yemeyen domuz !” mantığı ile devam..

Yeni Anayasa Çalışması ile belediye kanunlarında bir düzenleme yapılmalı, borç değil, belediye başkanı ile meclis üyelerine, imza atan müdür ve daire başkanlarına zimmet çıkmalı, ödeyemeyen cezaevine gönderilmelidir..

Çalışıyoruz vergi veriyoruz, bir belediye başkanı geliyor benim verdiğim vergilerden gelen paraları har vurup harman savuruyor, sonra 15 gün belediyenin duvarına afiş asılıyor, yeni gelen ise kaldığı yerden yemeye devam ediyor..

Güneydoğu da ki : Belediyeler ise , Dağdaki PKK Millitanların maaş ödeyerek benim vergimi dağa gönderiyor sonra , o benim askerime , polisime kurşun oluyor !..

Böyle bir belediye kanunu olamaz, bu kanunların gözden geçirilmesi gerektiğine inanıyorum.. yoksa her el değiştiğinde , belediye önüne afiş asarız, lüks der araçları satarız sonra daha lüksü alırız..!

Bu devran böyle döner gider..!

Vatandaşın verdiği vergi deniz !. Olunca Domuzlar ise : Vatandaşın verdiği vergileri yemeye devam eder bizden söylemesi !

İyi Günler

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bekir Doğan Arşivi