Aksu Tv’de yeniden yapılanma

“Kahramanmaraş’ın tanıtım kapısı” olarak gördüğüm Aksu Tv, bu şehirde yaşayan birisi olarak önem verdiğim tanıtım kanalından bir tanesidir.

“Yerel” ancak uydu’dan yayın yapan ve bütün Dünya’da takip edilme olanağı bulunan bu Televizyon için, yapacaklarımız var, yapamayacaklarımız var.

Uzun yıllardır tanıdığım Fatih Ünal TV’de Genel Koordinatörlük koltuğuna yeniden oturdu.

TV’nin kuruluş döneminde yer alan daha sonra bırakan Ünal, ilk iş olarak kentte görev yapan gazetecilerle bu gün kahvaltıda bir araya geldi.

Sevgili Ünal’ın meseleye bakış açısı çok önemliydi.

Zira TV’nin kurulduğu günlerde ve daha sonraları TV’nin yayın politikasını eleştirmiş, yerel ise yerel bir yayın politikasının olması gerektiğini ifade ederek, diğer şehirlerdeki yapılanmaların yayın merkezi olan Kahramanmaraş’ta farklı algılanacağını dile getirmiştim.

Sayın Ünal, Kahramanmaraş dışında ilerleyen zamanlarda Ankara ve İstanbul’da da çalışma içinde olacağını ama merkezin güçlü olması gerektiğini ifade etti.

Doğal olarak TV’nin ayakta kalabilmesi için ekonomi önemli. Kahramanmaraş bir sanayi şehridir. Her ne kadar üretilen ürünler ve reklam konusunda farklı bir bakış açısı olsa da, tam yerel unsurlara yönelik bir yayın politikası oluşturulan TV’ye bu desteğin verileceğini düşünüyorum.

Çünkü yayın politikası çok önemlidir.

Hedef kitle, toplumun değer yargıları, toplumun beklentileri, onurlu bir duruş, tarafsız bir yayın politikası ekonomik sebepleri etkileyen çok önemli konulardır.

Kimi Tv ve gazeteler sadece güçlünün yanında yer alarak, ayakta durmaya çalışmaktadırlar. Ve bir süre sonra da yok oluyorlar.

Oysa sırtını halka dayayan, halkın gözü, kulağı olan, iktidar ile de ilişkilerinde belli bir mesafe koyan yayın organları daha çok itibar görmekte ve ekonomik olarak da kimseye bağımlı kalmadan, toplumun bütün katmanlardan destek alabilmektedirler.

Sanırım Aksu TV bundan sonra böyle bir yayın politikası uygulamaya koyacak. Bir süre sıkıntı olsa bile, belli bir zaman sonra o üreten ancak reklama ihtiyaç duymayan insanlar bu tv’ye katkı yapmaya kendini sorumlu hissedeceklerdir. Çünkü bu güne kradar çıkardığım bir çok yayın organında ben buna dikkat ettim ve karşılığını da her zaman aldım….

Bu politikanın doğru olduğunu savunuyorum.

Kahramanmaraş’a bu tv yatırımını yaparak, bu kentin tanıtımında en önemli katkıyı yapan Aksu TV’ye, sahiplerine, çalışanlarına teşekkür ediyorum.

İnşallah daha da büyürler ve kentimizi de daha iyi tanıtırlar. Ben bu şehirde yaşayan biri olarak, Aksu TV’ye yayın politikalarını tasvip ettiğim sürece elimden gelen bütün imkanları seve seve vermeye hazırım….

Yeterki tutarlı bir yayın politikası benimsemiş olsunlar….

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.