Akgemci ve Mustafa Buluntu!...

Kahramanmaraş'ta siyasal eğilimler ve tercihler büyük çoğunluk olarak Ak Parti odaklıdır.

Doğal olarak % 70 gibi bir oy çoğunluğuna sahip ve aynı zamanda iktidar olan siyasal parti ile ilgili daha çok köşe yazısı yazıyor, değerlendirmeler yapıyoruz.

Bunu yaparken diğer partileri de yok saymıyor, davet edilen etkinliklere katılıyor haberlerini kamuoyu ile paylaşıyoruz. Geçen hafta Cuma günü Konya'ya günübirlik bir ziyaret yaptım. Oraları yurt saymış, oralara yerleşmiş Kahramanmaraşlı tanıdıklarım, dostlarım vardı. Bu arada değerli dostum Yüksel Seyfioğlu'da Konya'da bir göreve başlamıştı. Ancak birlikte bir öğle yemeği yiyebildim. Başka uğrayacak yerlerimizde vardı. Oralarda MHP Büyükşehir adayı Tahir Akgemci'nin iyi bir seçim olduğu yönünde bilgiler kulağıma fısıldandı. Ama bu güne kadar bu değerli hoca ile tanışamamış olmama da üzüldüm doğrusu... bize başarılar dilemek düşüyor...

**

Malum yazı başlığı Ak Parti olunca öncelikle Ak Parti listesinden çeşitli kademelere aday adayı olan isimler ve izledikleri seçim taktiklerine değinmek istiyorum.

Öncelikle Onikişubat İlçe Belediye Başkan aday adayı olarak sahneye çıkan Harita Mühendisi, Kentsel Dönüşüm Uzmanı Mustafa Buluntu'nun Ramada Oteldeki proje tanıtım toplantısına değinmek istiyorum.

Sevgili Buluntu yavaş yavaş mikrofon hakimiyeti sağlarken, yaklaşık yarım saat süren 24 projeyi katılımcılara anlatırken gösterdiği performansı kutluyorum.

Kentsel Dönüşüm başta olmak üzere, alt ve üst geçitler, ulaşım, parklar, sosyal donatılar, kadınlara yönelik iş ve eğlence mekanları ve bunlarla ilgili proje örnekleri beni mutlu etti.

"Bir şeyi hayal edemeyen başarılı olamaz!" Mustafa Buluntu'nun ortaya koyduğu projeler ve bunun uygulanabilirlik oranı maliyeti makul ve uçuk olmayan şeylerdir. Yani büyük hayal değildir. Makul bir ilçe belediyesinin ekonomik imkanlarıyla hayata geçirilecek ayağı yere basan uçuk kaçık olmayan projeler. Yürekten kutluyorum. Güzel bir sunumdu.

Tarih turizminin yeterli düzeyde olmadığını ancak baraj alanlarının, Ilıca, Başkonuş gibi doğa ve yayla turizmine odaklanılmasıyla turizm belli yerlere geleceğini de söylemesi doğrusu hoşuma gitti. Bazı isimlerin olur olmaz, abuk sabuk yapılması mümkün olmayan konuları bizlere proje diye yutturmaya kalkması karşısında katılımcıların da hoşuna gittiği bu 24 proje 5  yıllık zaman diliminde de bitirilecek projelerdir... Alkışlar Sayın Buluntu!...

**

Malum Büyükşehir ve iki ilçe dahil diğer ilçelerde de aday adayı olan 95 isimden sanırım 70 tanesi ile beşeri ilişkisi olan insanım.

Süreç içinde, yapılan açıklamalar doğrultusunda, bende açıklamaları ve projeleri ile bende iz bırakan isimler ile ilgili bu şekilde kimseyi incitmeyecek şekilde görüşlerimi yazacağım. Bu yazacaklarımdan hoşlanmayacak insanlar olacaktır.

Bütün isimlerinde bize teşekkür etmesini beklemiyoruz. Özellikle facebook ve diğer sosyal medya üzerinden beleş tanıtım gayreti içinde olan ve bizi de haber noktasında kullanmaya kalkanları da burada kalkıp övecek yada eleştirecek değiliz.

Çünkü bizim eleştirimiz bile bu isimler için birer reklam ve tanıtım malzemesi olacaktır.

Buna kafası basmayan, aklı ermeyen insanlar içinde "bir şey söylemeye değmez" diyorum.

9 Kasım 2013 günü Ak Partide temayül oylaması yapılacak. 95 isim bu oylamada belli oy alabilmek için çaba sarf edecekler.

Sanal ve bürokraside siyaseti sıçrama tahtası olarak görenler değil samimi olarak hizmet etmek amacıyla aday olan aday adaylarına başarılar dilerim...

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.