Dönüm Noktası -1

işe biraz geriden başlayacağım.
Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , hani dedi ya : Bugün bizim dönüm noktamız” bende onu yazacağım..
Bende Reis ciyim oyumu ona veriyorum diyen YRP seçimi kazandığına sevinemiyor.. Kahramanmaraş’ta Reis bu hale düşmemeli idi diyor..!
18 Mayıs 2023 seçimlerinde : Kahramanmaraşlı dedik ki , Sayın Cumhurbaşkanım Recep Tayyip Erdoğan , biz dayatma ve ithal aday istemiyoruz sana yüzde 48 oy bu gerçeği gör artık dedi..
Bize Ankara dan aday gönderme , Biz Kahramanmaraşlı Kahramanmaraş içinden adayımızı seçelim dedi..
Cumhurbaşkanlığı Seçiminde : Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yüzde 77 oy verdi..
Milletvekilliğinde yüzde 48 ! sinyal veriyordu..
18 Mayıs 2023 gününden bugüne 10 aydır Kahramanmaraş Ak Parti ve MHP Milletvekillerinden memnuniyetsizliğini dile getiriyordu..
Ama Kahramanmaraşlının sesine Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sesiz ve duyarsız kaldığını gördük..
Milletvekilleri havası yerinde , halka tepeden baktığını Ankara bir türlü kabul etmedi.. Belediye Başkan adayları ile Meclis üyesi adaylıkları süreci buna tuz biber oldu..
31 Mart 2024 Seçimleri Öncesine geliyorum:
Ak Parti İl Başkanı Fırat Görgel, sevilen sayılan bir başkandı.. Büyükşehir Belediye Başkanı adayı yapılınca kimse söyleyecek söz bulamadı..
Belediye Meclis üyeliklerine Gençlerin yazılması.. Belediye Başkan adaylığına ise adaylık başvurusu yapmayanların yapılması ile tepkileri üzerine çeken Ak Parti oyları erimeye başlamıştı..
Gerçek Belediyecilik : Peki Bugüne kadar olan belediye sahte miydi ?
Bu sloganı Ankara , İstanbul, İzmir ve CHP belediyelerin olduğu yerde kullana bilirsin ama 44 yıldır belediyen başkanlığı kazandığın yer için çok çirkin bir slogan bu büyük hata idi..
Ekinözü, Çağlayancerit gibi Ak Partili seçmenin çok fazla olduğu yerleri , çok rahat kazandığın yeri MHP vermen , hatta buna Nurhak ilçesinde ekleyelim ikinci büyük hata idi..
Pazarcık ilçesinde : en zayıf halkayı aday göstermek daha büyük hata idi..
Türkoğlu ilçesinde : Osman Okumuş yok saymak en büyük hata idi..
Dulkadiroğlu da : Necati Okay ve ekibini kimse istemiyordu .. 2002 den bu yana Ak Partiye hizmet eden herkes küstürülmüştü , belediye personeli bile istemiyordu.. tüm buna rağmen :
Sandalyeyi yere çalan Kırmızı Çizgim Necati Okay diyen vekil Ömer Oruç Bilal Debgici Kırmızı Çizgisi Necati Okay, sokaklara çıkamaz hale gelmişti.. bu tepkiyi Ankara görmek istemedi..
Kahramanmaraş Milletvekilleri hiç görmek istemedi..
Kahramanmaraş Milletvekili ve önceki dönem bakan Vahit Kirişçi , “ Ayasofya, Başörtüsü” konuşması alkışlamadan çok tepki çekti..
6 Şubat 2023 depremleri sonrasında vatandaşın duymak istediği : Hastane, Kalcı Konutlar, Şehrin ayağa kalkması idi..
5500 orta Hasarlı, 9500 Mahkemelik bina sakinleri açık net : Cevap verilmesini istiyordu ama Ak Parti Bilim adamları, Uygun olmayan alanı inceliyor söylemleri ile geçiriyordu.. buna olan tepki her hafta çalınan düdükleri duymadılar..
Tüm Kahramanmaraş’ta kabul görmüş Belediyecilik ustası Osman Okumuş , devre dışı bırakırsan, Türkoğlu da seçimi kaybeden Kahramanmaraş’ta da seçimi kaybeden.. Parti olursun.. Şun da unutmamak gerek.. Türkiye de Yeniden Refah Partisine bir görev verilmişti.. Sen Ak Partiyi böl, CHP kazansın.. Ben bunu üç ay önce yazmıştım.. Türkiye de bugün ortaya çıkan CHP kazanımı o oldu..
Pazarcık, Ekinözü, Nurhak CHP’in bugünden hayırlı olsun diye.. 3 ay önce yazdım..
Elbistan Sürpriz çıktı aradan.. ama oradaki yanlış aday , son anda aday değişikliği tepkileri görmek gerekirdi.. Seçim Bürosu açılışında verilen tepkiyi görmediler..
Kahramanmaraş Büyükşehir Fırat Görgel
Afşin Koray Kıraç
Andırın Ahmet Sinan Gökşen
Onikişubat Hanifi Toptaş
Ak Parti sana bu kadar yeter dedi, Kahramanmaraşlı , Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sesimizi duyar yazımızı okur , Kahramanmaraş masaya yatırdığında bu soruları vekillere sorar mı bilemiyorum..
Çağlayancerit de : MHP yoktu..
Türkoğlu da Ak Parti yoktu..
Dulkadiroğlu da Ak Parti yoktu..
Göksun : da Selim Cüce gerçeği 15 yıldır vardı.. Ak Partiden aday olmak istedi yapmadılar.. sonuç buraya gideceği belli idi..
Senin çizgin Kırmızı mı ? Mavi mi ? Orasını bilmem ama senin Kırmızı Çizgini sevsinler Ömer Oruç Bilal Debgici !

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bekir Doğan Arşivi