Biz Yerel siteyiz!..

Bu site dünyanın dört bir yanına dağılmış olan bu bölgenin insanına yurt ve memleket özlemini gidermek ve kentin tanıtımına katkı sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Bu site salt haber sitesi olarak kurulmamıştır.

Bu site sadece tanıtım sitesi de değildir.

Bu site dün ile yarın arasında köprü, geleceğe tanıklık anlamında bir tarihi vesika ve her ailenin evinde çocuklarıyla beraber takip edeceği düşünülerek abuk sabuk haberleri sansüre uğratmayı ilke edinmiştir.

Bu site siyasi bir site değildir.

Bu site bütün siyasi düşünce ve fikirlere saygı gösteren, İslam Dininin bütün insanlara, milletlere ve diğer dinlere tanıdığı o engin hoşgörü ve güzelliklerin farkına vararak, bütün dinlere, adet ve geleneklere de aynı hoş görü içindedir.

Sitemizde birbirinden değerli yazar dostlarımız Türkiye’nin çeşitli yerlerinden bize yazılarını göndermektedirler. Bu güzel kentin tanıtılması adına bizlere verdikleri desteğe minnettarız.

Zaman zaman yazar dostlarımız “yerel konulardan” ayrılarak “genele” girmekteler ve yayın politikamıza ters gelen yazılar kaleme almaktadırlar. Buna yazar arkadaşlarımızın dikkat etmesini özellikle istirham ediyoruz.

Son iki hafta içinde bize Türkiye içinden olduğu kadar Türkiye dışından gelen maillere baktığımızda, okurlarımız, sitemizi takip eden dostlarımız, yazarlarımızın yerel konulara eğilmeleri yönünde tavsiyelerde bulunmaktadırlar.

Yurt dışında yaşadığını ifade eden bir hemşehrimiz; “Türkiye saati ile sabahın 04.00’de başlayan koşuşturmamız ancak 21.00’de sona ermektedir. Evimize geldiğimizde sitenizi ailecek takip ediyoruz. Köşe yazarlarınızı okuyoruz. Lütfen köşe yazarlarınız yerel konulara değinsinler. Biz Türkiye gündemini değil Kahramanmaraş ve ilçeleri ile olan gündemi istiyor ve özlüyoruz!”

Değerli dostlarımız;

Site olarak Türkiye’de en iyi site olmak gibi bir iddia içinde değiliz. Sitemiz yerel ölçekli bir sitedir. Türkiye’de yerel ölçekli haber siteleri içinde iyi bir konumdayız.

Günlük giriş sayısı, sayfalar arasında gezinme, geçirilen süre, Türkiye ve diğer ülkelerden sitemize girişleri kontrol ettiğimizde iyi bir yerde olduğumuzu ifade edebiliriz.

Kahramanmaraş’ta bile her üç evden birine internetin girdiği kabul edilecek olursa, her siteye giren 100 tekil kullanıcıdan 10 tanesinin Türkiye dışından sitemizi takip etmesi bizi umutlandırmaktadır.

GOOGLE’nin dünyanın bir çok ülkesinde TÜRKÇE siteleri başta İngilizce olmak üzere diğer dillere çeviriyor olması, Kahramanmaraş’ı tanıtmak anlamında iyi bir fırsat olarak düşünüyorum. Meseleye bu açıdan baktığımızda da mutlu olduğumuzu ifade edebiliriz.

Bu gün 11 ayın sultanı olan Ramazan orucunun ilkini huzur içinde tutuyoruz.

Her günümüzün bayram sevinci ve huzuru içinde olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyor, mutlu ramazanlar diliyoruz.

Her şey gönlünüzce olsun!...

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum
Editörden Arşivi