BBP’deki Garip Durumlar

Öncelikle, sekiz yıl önce Göksun’da düşürülen(!!) helikopterde yaşamını yitiren Merhum Muhsin Yazıcıoğlu ve birlikte aynı suikastte trajik bir şekilde yaşama veda eden arkadaşlarını rahmetle anıyorum. O günü andıkça yüreğimiz hâlen “cız” ediyor, aynı acıyı yaşıyoruz…

Ruhları şâdolsun.

Sekiz yılın sonunda bu suikastın kimler tarafından nasıl gerçekleştiği halen bilinmezliğini koruyor.

Ve bu “kahredici” bilinmezlik BBP’lileri üzüyor ve Ak Parti’ye olan bakışlarını etkiliyor!

Geçtik…

***

“Türkiye’nin büyük dönüşümüne” adım adım yaklaşıyoruz.

Sürecin sonuna yaklaştıkça insanlar saflarını netleştiriyor.

BBP de parti olarak “zoraki” de olsa EVET diyeceklerini açıkladı. Ama BBP’li bir takım isimlerin “radikal hayırcıların dolmuşu”na binerek “bu taraf”a sert mesajlar göndermelerini ibretle gördük.

Merhum Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte BBP’nin kurucuları arasında yer alan Sayın Ökkeş Şendiller’in “hayır cephesi”nde yer alması ve üstüne üstlük konu hakkında HALK TV’ye çıkıp açıklama yapması kendisini seven milliyetçi-muhafazakar insanları derinden sarstı!

Öyle ya; şimdi televizyonlarından açıklama yaptığı “o yapı”, bir zamanlar Ökkeş Bey’i sözde “Maraş Katliamı”dan sorumlu tutuyordu. “Hayır sever” Ökkeş Şendiller, HALK TV’ye çıkacağına, keşke memleketi Kahramanmaraş’ta bir basın toplantısı yaparak görüşlerini dile getirseydi. Çok daha şık ve en azından kendine yakışmış olurdu.

Daha sonra “aynı yol”dan, BBP Kahramanmaraş İl Başkanı (Daha doğrusu İl Başkanı Sandığımız!!) Sayın Hasan Kızıldağ yürüdü. Kızıldağ hem yaptığı basın toplantısında, hem de “Ökkeş Abi”si gibi HALK TV’ye bağlanarak genel merkezin EVET kararının kendilerini bağlamadığını açıkladı.

Fakat o da ne?

Meğer, hepimizin “BBP İl Başkanı” sandığı kişi, yani Sayın Hasan Kızıldağ “sıradan bir BBP’li”ymiş!

***

15 Mart Akşamı Aksu Tv’nin akşam haberlerinde “son dakika haberi” olarak Hasan Kızıldağ’ın genel merkez tarafından görevden alındığı söylendi. Aksu Tv’yi kaynak göstererek haberi paylaştım.

Yaklaşık iki saat sonra BBP Eski İl Başkanı Sayın Bilal Odunkıran arayarak haberin doğru olmadığını, Kızıldağ’ın görevinin başında olduğunu bildirdi.

Tabi haberi derhal kaldırdım.

***

Dokuz gün sonra bu kez BBP Genel Merkezi’nden (Metin Demir isminden) bir mail geldi.

Gelen mail çelişkilerle doluydu.

Bir taraftan:

Son günlerde özellikle Kahramanmaraş ‘Yerel Haber Sitelerinde ve Sosyal Medya’ ortamlarında Büyük Birlik Partisi Kahramanmaraş İl Başkanı Hasan KIZILDAĞ’ın görevine son verildiği, ya da Kahramanmaraş İl Teşkilatı için FESİH kararı alındığı şeklinde mesnetsiz ve asılsız haberler yayılmaktadır.” diyor;

Bir taraftan da;

“Kahramanmaraş İl Teşkilatımız, Seçilmiş yönetim kuruluna ait evrakları “YASAL SÜRESİ İÇERİSİNDE” İl Dernekler Masasına teslim etmemiş yada edememiş olması nedeniyle Siyasi Partiler Kanunu ve Parti Tüzüğümüz gereği hükümsüzdür.” diyordu.

Hatta sonunda bir de tehdit savuruyordu:

“Bundan böyle bu hususta medya mensuplarımızı yanlış bilgilerle haber yapmaya zorlayarak kamuoyumuzu yanıltan, yetkisi olmadığı halde parti kurumsal kimliğini kullanarak kampanya yürüten yada basın açıklaması yapan kişi yada kişiler hakkında hukuk yolunun işletileceğinin bilinmesi hususunu, ilgililerin ve değerli kamuoyumuzun bilgilerine arz ediyoruz.”

***

Be adam;

“Hukiki olarak il başkanı değil” dediğin adam aynı gün nasıl oluyor da “İl Başkanı” olarak çıkıp açıklama yapıyor?

“Hukiki olarak geçersiz olan bir adam” nasıl oluyor da üç aydır o koltukta oturuyor?

Bizim “bildiğimiz BBP”de işler ciddi yürür!

Bırak abuk subuk açıklama yapıp tehdit savurmayı da bunların cevabını ver!

Hadi…

Hoşçakalın…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Veli KARALAR Arşivi