Emine Erdoğan’a “İnsani Hizmet Takdir Ödülü” verildi

Emine Erdoğan’a “İnsani Hizmet Takdir Ödülü” verildi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Myanmar'da yürüttüğü insani yardımlar nedeniyle İngiltere'de düzenlenen Londra'da düzenlenen...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Myanmar'da yürüttüğü insani yardımlar nedeniyle İngiltere'de düzenlenen Londra'da düzenlenen Küresel Donörler Forumu'nda İnsani Hizmet Takdir Ödülü aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Londra'da düzenlenen Küresel Donörler Forumu'nun 2'nci gününde İnsani Hizmet Takdir Ödülü aldı. Myanmar'da yürüttüğü insani yardımlar nedeniyle ödül alan Emine Erdoğan ödül teslim konuşmasında anlamlı mesajlar verdi. Emine Erdoğan, "Bugün, 11 Eylül medeniyetler çatışması tezinin zeminini oluşturmuştur. 2001 yılından bu yana özellikle Ortadoğu acının, gözyaşının vatanı haline geldi. Bizzat gidip gördüğüm Myanmar'da yaşanan insanlık trajedisi ise 21'nci yüzyılın en büyük ayıbıdır. Orada şahit olduklarımı unutamayacağım" dedi.

"SAVAŞI SONA ERDİRECEK BİR ORTAK İRADE ÇIKMIYOR"

Erdoğan, "8'inci yılına giren Suriye İç Savaşında yüzbinlerce insan öldü, milyonlarcası evini terk etmek zorunda kaldı. Savaşı sona erdirecek bir ortak irade çıkmıyor. Dünyanın üstlenmesi gereken sorumluluk bir kaç ülkenin omuzlarına bırakıldı. Bunlardan biri de Türkiye'dir. 3.5 mülteciyi ülkemizde misafir ediyoruz. Ülkeleri düzelene kadar hepsi bizim gönül misafirimizdir" ifadelerini kullandı.

"ÖDÜLÜ TÜRK MİLLETİNE ARMAĞAN EDİYORUM"

Türkiye'nin milli gelire oranla dünyada en çok insani yardımı yapan ülke olduğunu hatırlatan Emine Erdoğan, "Bu ödülü, insanlığa yarım eden Türk milletine armağan ediyorum. Yardım çığlıklarına din dil ırk ayırt etmeden geri dönene ülkeme ve milletime hediye ediyorum" dedi.

"HAYIRSEVERLİK SADECE MADDİ YARDIM DEĞİLDİR"

Erdoğan konuşmasının devamında, "Herkesin sessizliğe gömüldüğü bir dünyada suskun ve paslı yürekleri sarsıyorsunuz. Bu çabanın tanklardan daha iyi olduğunu düşünüyorum. Hayırseverlik yalnızca maddi yardım değildir. Merhamet politikaları için çabalamak, adaleti sağlamaktır. Çocukların yaşam hakkını korumaktır, onlara eğitim imkanı hazırlamaktır. Hayırseverlik insanlığın meselelerini korumak kadar, çevre ve hayvan haklarını da gözetmektir" diye konuştu.

Emine Erdoğan’a “İnsani Hizmet Takdir Ödülü” verildi

Emine Erdoğan’a “İnsani Hizmet Takdir Ödülü” verildi

İlgili Haberler

Kaynak:

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.