Yine Gökçeler Obası!

Niyetim Gökçeler Obası’nı “meşhur” etmek değil. (“Bazıları”nın sayesinde Olacağı kadar oldu zaten!)

14 Mart 2012 tarihinde “Özel İdare ve Gökçeler Obası” başlığıyla bir yazı yazmıştım. Elbette durup dururken değildi. Ak Parti’nin içinden bir şahıs anlatmış; “böyleyken böyle” demiş, bende ortada bir “haksızlık” olduğunu düşünerek naçizane yazmıştım. Ardından ne bir “yalanlama” ne de bir “çıt” çıkmamıştı.

Aradan bir yıldan fazla bir zaman geçtikten sonra, bu kez aynı konu ile alakalı, Ali Sarı isimli (ya da rumuzlu) kişiden bir elektronik mektup aldım. Mektuptan anlaşıldığı üzere dozerler ve kamyonlar Gökçeler Obası’nın dört kilometrelik yolunda tozu dumana katarak hummalı bir çalışmaya girişmişler!

***

Mektubun bana özel kısmında deniyor ki; Veli Bey ekteki konunun daha önce yazdığınız yazınızdan dolayı çekinerek askıya almış idiler. Ama bugünlerde bu konuyu tekrar uygulamaya aldılar, bu konunun takipçisi olacağınızdan eminim”  (Belli ki ilişikteki mektup başkalarına da gönderilmiş!)

Benim neyimden çekinecekler canım?

Kul olan, kul hakkını bilen(!!) ve elinde devletin imkanları olan biri, o imkanları şahsi çıkarları doğrultusunda kullanmaktan çekinmiyorsa benim gibi bir garibandan neden çekinsin ki?

İnsan önce Allah’tan çekinmeli, korkmalı değil mi?!!

***

Bu konudan Bertiz yöresinde bir çok kişinin rahatsız olduğu belli. Yöreden olup da durumu bilen kişilerle yaptığımız görüşmeler hep bu istikamette! Zaten mektupta “Bertiz Köyleri Sakinleri” adına gönderilmiş. Burada bize düşen söz konusu “iddialar”a kayıtsız kalmayıp dile getirmek. Ha, varsa ortada bir yanlış, “iddianın muhatapları” da yazar gönderir, ciddiye alınacak bir şeyler varsa elbette onu da dile getiririz.

Hattı zatında kimseye karşı önyargımız olmaz.

Buyurun, noktası virgülüne dokunulmamış en orijinal ve bakir haliyle o mektup:

“2012 yılında köylere yönelik hizmetler proğramı kapsamında  merkez ilçe köylerine yapılan yatırım proğramında Kabasakal köyü GÖKÇELER obasına (4km) Asfalt yol yapımı proğrama sokulmuştur.

Maalesef  Kabasakal’dan sonraki köylerin grub yolu-anayolu daha ham yol stabze dururken 4 km lik GÖKÇELER obasının yolu İl Genel Meclis üyesi Yakup GÖKÇE ‘nin Bağ evinin bulunduğu 6-7 adet bağ evinden oluşan sadece yaz aylarında yazlık olarak kullanılan başka evlerin olmadığı bir oba yoludur.

Nedense bir çok köylerimizin ana yolu grub yolu asfalt proğramına bile alınmadan kişiye özel hizmet gitmektedir.

Bu yol 2012 yılında asfaltı dökülecekti ,Gazeteci bir arkadaşımız bu konuyu ivedilikle kaleme aldı ; ve tepkilerden dolayı yapılmadı.

Tekrardan bügünlerde köy muhtarlarının uyuduğunu düşünerek il genel meclis üyesi Yakup GÖKÇE kaşla göz arasında şu günlerde asfalt döküm işini başlatmıştır.

Burada ana yolları stabze olan kış aylarında çamur deryası içinde ulaşımlarını sağlayan köylerimizin hakkı gasp edilmiyormu? Büyük bir adaletsizlik yapılmıyormu?

Yazık çok yazık doğmamış yetimin hakkını mevlam sormazmı?

İllaki il genel meclis üyesi olup dağın tepesine yazlık ev yaptırıp bu yazlık evin yolunuda proğrama aldırıp yaptırılıyormuş demekki ,il genel meclis üyesi Yakup GÖKÇE nin bu keyfi uygulamasını denetleyen bir kurum yokmu ?

Bu gibi sorumsuz ve çıkar çevrelerini sorgulayan birileri çıkacaktır işaallah.

Gazeteci abilerim büyüklerim arkadaşlarım bizim sesimiz olursanız çok memnun oluruz.

Lütfen rica ediyorum bu konuyu araştırmanızı ve köşelerinizde yazmanızı umuyoruz.

Bertiz Köyleri Sakinleri                                22.07.2012

                                                                                                                                   SAYGILAR”

Yorum ve takdir siz muhterem okurların.

Sevgiyle kalın.

Önceki ve Sonraki Yazılar