Vekil olmanın yaşı kaç olmalı?

18 yaşında olan ve 25 yaşını bitirmiş her insanın ülkemizde milletvekili olmak gibi bir hakkı var.

HAK diyoruz, çünkü seçme ve seçilme yaşı, kriterleri kanunla belirlenmiş. Kanunen 25 yaşın üzerinde olan her insan bayan- bay için bu kural geçerlidir.

Eskiden senede bir ya da iki defa Milletvekili Avni Doğan’ın konuşmaları gündem olurdu.

Şimdi milletvekili Dr. Cafer Tatlıbal’ın konuşmaları gündem oluyor. Ak Parti merkez ilçe Başkanlığı seçiminde şimdiki başkan Necati Okay ve Fatih Erkoç’un yanında yer almasıyla; bu iki teşkilat seçiminin galibi milletvekili olarak benim havasına giren sayın Tatlıbal; son günlerde falsolarını Teşkilat üzerine yapmaya başladı.

Parti içinde bir ağabey tavrını kendine bir rol olarak biçen Sayın Tatlıbal bu defa da Aksu TV’de Turgay Terzibaş’ın proğramında yeni inciler ortaya döktü.

Öncelikle; Parti İl Başkanlığını bir angarya olarak gördü. Sonra da Fatih Erkoç’un Milletvekili olamayacak kadar genç ve toy olduğunu söyledi.

Ve… Belediye Başkanlığı için uygun olduğunu dile getirdi.

Yapma Cafer abi;

Belediye Başkanlığı makamı çok önemli bir makam. Milletvekilliği de çok önemli. Bir milletvekili tecrübesiz olabilir. Tecrübesiz bir insan milletvekilliğini yapabilir. Çünkü Hükümet var, bakanlar var v.s.

Ama belediye Başkanlığı bir kentin kaderidir. Başkanlık makamı toy, girişimcilik ruhu olmayan insanlara bırakılacak, havale edilecek bir yer değildir.

Hem Fatih Erkoç’a haksızlık yaptığının farkında mısın?

Bu şehirde Fatih Erkoç’u vekilliğe layık görmüyorsun da kimleri layık görüyorsun?

Vekil olarak hangi projenin altında imzan var?

Kahramanmaraş’ta bir Sağlık faciası yaşanacak. Biz TV’de bunu tartışırken;- yok böyle bir şey diyen sen değilmiydin?

Sonra ise; nasıl çark ettin. Bizim yazdıklarımızın ve konuştuklarımızın doğru olduğunu öğrendiğinde sen ne yaptın?

Şimdi 400 yataklı bittikten sonra Kahramanmaraş’ta başhekim tek olacak, vatandaş Kapıçama gitmeye zorlanacak. Bu da Kahramanmaraş’ta ki Özel Hastanelerin işine yarayacak? Buna yazık değil mi?

Sayın Vekilim size bir önerim olacak.

“Söz gümüş ise sukut altındır!” demiş atalarımız.

Biraz dersinize çalıştıktan sonra medyanın karşısına çıkınız. Önce konuşuyorsunuz, sonra çark ediyorsunuz. Bari hiç konuşmayın da bizlerde böyle yazılar yazmak zorunda kalmayalım.

Boş işlerle konuşacağınıza bu şehrin sorunlarına odaklanın.

Malatya, Şanlıurfa, Denizli büyükşehir oluyor, bizim ne eksiğimiz var? Siz bunlar için ne yaptınız?

Hangi mücadeleyi başlattınız?

Kusura bakmayın amma sizler bu kenti temsil edemiyorsunuz. Size oy veren seçmenlerin hakkını koruyamıyor, savunamıyorsunuz.

Ve bu millet size hakkını çok zor helal eder.

Bende helal etmiyorum.

HAK denildiğinde her şeyin durması gerektiğini düşünüyorum. Sizlerde bunu savunduğunuzu söylüyorsunuz. Her şeyin sizin hakkınız olduğunu düşünüyor amma millete de hiçbir şeyi hak olarak vermiyorsunuz.

Bereket millet size değil de Başbakan Tayyip Erdoğan’a oy veriyor. Ve sizlerde bundan sadece bireysel olarak faydalanıyor, millete hizmet etmiyorsunuz.

Ve… Yarın bu liste ile seçimlere girilirse Başbakana rağmen en fazla 4 vekilde kalırsınız.

Millet ders vermesini çok iyi bilir.

Bunu unutmayın!....

Önceki ve Sonraki Yazılar