Toplum Olarak Kimi Nerelere Layık Görüyoruz?

Malum Haziran 2011’de Genel seçimler olacak, bizlerde görüştüğümüz her insan ile yaptığımız sohbetlerde iş dönüp dolaşıp kimlerin milletvekili olmasını istersiniz sorusuna geliyor.

Bu sorulara farklı kesimlerden farklı tepkiler alırken birkaç isim hemen hemen toplumun bütün katmanlarında ilgi olarak çıkıyor karşımıza;

Bu isimleri sıraladığımızda; Ali Doğan, Nevzat Pakdil, Mehmet Balduk, Mehmet Sağlam, Veysi kaynak, Dr. Sıtkı Güvenç, Atıf Şirikçi, Bekir kılıç, Akif Paksoy, Ökkeş Şendiller, Abdussamet Aslan, Ejder Oruç, Hacı Duran Gökkaya gibi isimleri çok sık duyuyorum.

Siyasi Partilerin Genel Merkezleri toplumun görüşlerine değer vererek bir sıralamaya gidip gitmeyeceği de pek belli değil.

Genel Başkanlar sadece parmak kaldıracak, her dediğine EVET diyecek, kurşun askerler isterlerse, bu listeden birçok isim sıralamaya giremez.

Ancak Türkiye’nin önünü açacak, seçildikleri bölgelere katkı yapacak, hizmet edecek, gönülleri ve beklentileri karşılayacak isimler tercih edilirse bu yazdığım isimlerin büyük çoğunluğu listelerde kendilerine yer bulacaktır.

Hani hep diyoruz ki; BAKANIMIZ OLMALI!..

Bakan olabilmesi içinde belli donanım ve birikimlerinin olması gerekmez mi? TBMM’ye giden vekillerimiz kendi aralarında birlik ve beraberlik görüntüsü veremez mi?

Açık konuşmak gerekirse Ak Parti listesinden iki dönemdir seçilen vekillerimiz birlik ve beraberlik görüntüsü veremediler. Bunun sonucu şehrin bir çok sorunu çözülemedi.

En ufak bir atama konuları bile krize dönüştü. Bu krizleri iyi değerlendiren bürokratlar ise yıllardır aynı koltuklarını korumayı başardılar.

Tabii bu da Kahramanmaraş’ın gelişmesini engellediği gibi hak ettiği yatırımları da alamamasına sebep oldu.

Hatırlanacağı üzere; 2009 yerel seçimleri sonrasında Belediye Başkanı Mustafa Poyraz’ın zorlaması ile; Milletvekilleri, bürokratlar, STK temsilcileri her ay toplanarak kentin sorunlarını masaya yatırmak istediler.

Bu toplantı iki defa yapıldı.

Toplantılardan sonuç çıkmayınca da son verildi.

Her kafadan bir ses çıktığında orada birlik ve beraberlik sağlanamıyor.

2011 seçimlerine umutla bakıyoruz.

Kahramanmaraş’tan TBMM’ye yeni seçilecek insanların Kahramanmaraş’a hizmet etmesini bekliyoruz.

Onun için şehre katkı verecek isimlerin gitmesi bu şehrin geleceğinin daha sağlıklı şekillenmesine katkı verecektir.

Sahi değerli okurlar bu konuda sizler benden farklı mı düşünüyorsunuz?

Önerilerinizi beklerim!....

Önceki ve Sonraki Yazılar