Son Söz Milletimizde

Yarın (1 Kasım 2015) 54 milyona yakın vatandaşımız kendilerini 4 yıllığına yönetecek siyasi partiye ve lidere oy verecekler.

Hatırlanacağı üzere 7 Haziran seçimlerinde Ak Parti tek başına iktidarı kıl payı kaçırmıştı. Hükümet kurma çalışmalarından bir sonuç çıkmamıştı. Bunun üzerine Sayın Cumhurbaşkanı anayasanın kendisine verdiği yetkiyi kullanarak TBMM’yi feshederek seçimin tekrarlanmasını sağladı. İşte bu nedenden dolayı da yarın yeniden oy vermek için sandığa gideceğiz.

**

Seçime katılan siyasi partiler iktidar olmaları halinde yapacakları hizmetleri vatandaşlara anlatarak oy istediler.

Mitingler yapıldı. Salon toplantıları yapıldı. Adaylar seçim bölgelerinde gidilmedik yer, sıkılmadık el bırakmamaya çalıştılar.

Siyasi Partiler birbirlerini suçladılar, iktidara yüklendiler. İktidarda muhalefete yüklendi. Yani bir yanda projeler konuşuldu, bir yanda ise kör döğüşlerine tanık olduk.

Nihayetinde o güne yani 1 Kasım’a sayılı saatler kaldı. Pazar sabahı vatandaşlar gönlünden geçen siyasi partiye oy vermek için sandık başına giderek oy verme görevlerini yerine getirecekler.

Buradan bir çağrıda ben yapmak istiyorum;

Oy kullanmaya gidelim lütfen.

Çünkü oy vermeye gitmeyen insanın ülke ile ilgili görüş açıklaması bana göre çok anlamsız bir şeydir. Önce sorumluluklarını yerine getireceksin sonra da konuşma hakkın olacak.

O halde oy verme sorumluluğumuzu yerine getirelim.

**

1983 yılında ilk defa oy verdim.

Hiçbir seçim de sandıktan kaçmadım. Sandığa giderek OY verme sorumluluğumu yerine getirdim.

İnşallah Allah izin verirse de yarın giderek oy verme görevimi yapacağım. Ülkemizin birlik ve dirliği için, ülkem ve milletim için hangi partinin iktidarı hayırlı ise o parti iktidar olsun diye dua edip oy vereceğim.

**

Milletimizin sözünün üstünde söz olmaması temennisiyle 1 Kasım seçimlerinin Milletimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyor, milletimiz için hayırlı olsun.

Önceki ve Sonraki Yazılar