Ahmet Doğan İLBEY

Ahmet Doğan İLBEY

Silahlı Her PKK’lıyı Meydanda Asacaksın Efendi!

Kısasa kısas. Elin Amerikalısı, Çinlisi bırakın PKK’lı gibi teröristi, uyuşturucu ve yüz kızartıcı suç işleyeni dahi idam ediyor.

Darülislâm olan Türk ülkesinde silahlı yakaladığın her PKK’lıyı din-i mübin ve vatan-ı İslâmiye gereğince meydanda asacaksın efendi!

Önce adam gibi devlet olacaksın. Hz. Ömer Efendimiz gibi İslâmî merhamet, hoşgörü ve sevgiyi bütün ülkeye yayacak, Hakkari’den Edirne’ye kadar her vatandaş başlattığın birleştirici siyasetine inanacak ve sonra da eylem üstünde yakaladığın her teröristi bulduğun yerde sallandıracaksın efendi!

Asılan teröristin döşüne de gerekçeli fermanını iliştireceksin ki, teröre tevessül edecek olan her PKK’lının yüreğine merhamet ve korku aynı anda yerleşsin.

Evvel emirde Meclis’ten terör suçları için anında idam kararını gerçekleştirme kanununu çıkartacaksın. AB gibi uyduruk yalanlar topluluğuna da şöyle diyeceksin: “Bundan böyle benim ülkemde askerimi ve vatandaşımı şehit eden, bayrağımı indiren her PKK’lı ve benzeri teröristi anında asacağım.”

PKK namına askerimizi şehit edenleri, masum vatandaşlarımızı katleden PKK ve yandaşlarını orta yerde asacaksın efendi!

Hazreti Ömer Efendimiz gibi merhametli ve otoriter yüzünü göstereceksin. Âciz ve hamakat içinde olmayacaksın. “Kenar-ı Dicle’de bir kurt bir kuzuyu kapsa” ondan sen sorumlu olduğunu, İslâm’dan beslenmiş adaletinle, kanununla, icraatınla ispat edeceksin.

Otoriterlikten kastımız ceberrut, zalim, mütehakkim, hak ve hürriyetleri kısıtlayıcı despot bir devlet değil elbette. Nizam, yani adaletin, hukukun hükümferma olduğu bir hayatı kana bulayanların haddinin İslâmca bildirildiği ve anında bildirileceği merhamet yüklü bir otoriteden bahsediyorum.

Sonra da PKK’lı silahlı teröristleri İslâm’ın âyetince ve çıkartacağın kanun gereğince yakaladığın mekânda idam edeceksin efendi!  Asmazsan, sallandırmazsan olmaz.

Daha sonra da güvenlikten sorumlu herkesten hesap soracaksın. “İstihbaratçılar uyuyor mu?” diye masaya yumruğunu vuracaksın.

Nasıl oluyor da Ankara gibi orta bir yerde teröristin varlığından istihbaratçıların haberi olmuyor. Yatanları, uyuyanları, gevşek davrananları affetmeyecek, derhal görevine son vereceksin.

PKK’yla mücadele edecek inançlı bir ordu kuracaksın. Müslüman Türk milletinin şanına yakışır, dinini ve milletini köklerinden öğrenen, dağda, belde terörist ararken kazara bir bahçeden geçse habersiz bir meyve koparmayan, yüreği merhamet ve sevgiyle donanmış inançlı bir ordu ihdas edeceksin.

Ülke bütçesinin en çoğunu alan İstihbarat sorumluları ne işe yarıyor Allah aşkına? Bunların boş zamanı olur mu? Sayrı zamanlarında ne iş tutar bunlar? İstihbarat tâlimi üstüne ne tür teati yaparlar? Yoksa boş zamanlarını PKK’nın cirit attığı mıntıkaların dışında mı geçirirler?

Ah, efendi! Devletin aczini gösteriyor bu elim hadise. Devlet erkanı yürek soğutmuyor. 

Devletin gözlerinde ve dillerinde Hazreti Ömer Efendimizin celâdetini göremedim efendi! Sancısız salon adamları gibi konuşup geçiyorlar. PKK’nın gezdiği her yerden haberi olmalı devletin.

Dikkat ediniz efendi! Sabır ve gözyaşı bitti mi bu ülkenin Kandil canilerine gün doğar. Silah çeken her PKK’lıyı yakaladığın yerde asacaksın ve bu hadiselerin güvenlikten sorumlularına “defolun bu makamlardan!” diyeceksin.

Bilinen senaryolar belli zamanlarda yürürlüğe sokulduğu açık.  Bunu ABD, Rusya, İsrail ve Avrupa ülkeleri tezgahlayabilir. Dost görünen düşmanlar vardır.

Ah, efendi! Ülke dahilinde işini Hz. Ömer Efendimizde terkip olmuş merhamet, sevgi, celadet ve korkuyu milletine göstererek yapacaksın.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.